اطلاعات بیشتری از گیم‌پلی و داستان بازی Sekiro: Shadows Die Twice منتشر شد

توسط افراسیاب در ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ , ۱۷:۲۲

بازی Sekiro: Shadows Die Twice به‌طور قطع یکی از جذاب‌ترین بازی‌هایی بود که در جریان رویداد E3 2018 معرفی شد. استودیو «فرام سافتور» (From Software) توسعه دهنده بازی، اطلاعات بیشتری از آن را به‌صورت لایو‌استریم در  Twitch منتشر کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice در دوره تاریخی «سنگوکو» در کشور ژاپن جریان دارد، اما این یک اقتباس غیروفادارانه نسبت به تاریخ است. ستینگ بازی همانند دیگر دنیاهای خلق شده توسط فرام سافتور است. برای مثال قلعه‌های بزرگی در بازی وجود دارد که در واقعیت وجود خارجی ندارند و حتا احتمال وجود داشتن چنین بناهایی نیز در آن دوره وجود ندارد.

کلاسهای متنوعی برای انتخاب وجود ندارد. اما می‌توانید به سبک و روش خود در بازی پیشروی کنید و می‌توانید شخصیت خود را به صورت دلخواه در آورید.

بازی مکانیک‌های متنوعی را پیش‌رویتان قرار خواهد داد مانند مخفی‌کاری و فرم‌های مختلف مبارزاتی، بنابراین شما می‌توانید به روش موردعلاقه خود به بازی ادامه می‌دهید.

مخفی‌کاری در بازی وجود دارد اما تمرکز اصلی ما بر روی آن نیست. دیده‌شدن و گرفتار آمدن در مبارزات شکست محسوب نمی‌شود. مخفی‌کاری یک رویکرد در موقعیت‌هایی است که شانس خود را در مبارزات بسیار اندک می‌دانید. حرکت‌های بسیار جدید و جذابی در مخفی‌کاری‌ها وجود دارند که استفاده هوشمندانه از آنها می‌تواند مزیت بسیاری برای شما داشته باشد.

زنده و احیاشدن پس از مرگ یک مکانیک در بازی است. قهرمان پس از مرگ دوباره می‌تواند در آن مکان زنده شود. البته محدودیت‌هایی در آن وجود دارد و نمی‌توان دائما مرد و زنده شد. همچنین نیازی نیست کاربران نگران آسون شدن بازی باشند زیرا هدف سازندگان اینگونه نیست.

شکل دیگری از استراتژی در بازی قرار داده شده است. به‌گونه‌ای که اگر در جریان مبارزه با یک گروه از دشمنان کشته شوید، این شانس را خواهید داشت که دوباره در آن اطراف زنده شوید و درصورتی که دشمنان از هم فاصله گرفته و از جسد شما دور شده اند، می‌توانید آنها را غافلگیر کنید.

فرام سافتور هنوز مشخص نکرده است که مرگ در بازی Sekiro: Shadows Die Twice چه عاقبت و مجازاتی در پی خواهد داشت.

داستان بازی در مقایسه با دیگر عناوین فرام سافتور سرراست‌تر و قابل‌فهم‌تر شده است. قهرمان بازی  همه‌چیز خود را از جمله شرافتش را از دست داده است. او باید استاد خود را از طایفه Hashino نجات دهد. همچنین او می‌خواهد انتقام خود را از کسانی که دست او را قطع کرده اند بگیرد. درابتدا هدف قهرمان بسیار مشخص به‌نظر می‌رسد.

همچنین گفته‌شد اگر بازی‌بازان به‌دنبال یک بازی داستان‌محور سینمایی هستند، این بازی برای آنان درست نشده است، زیرا این عنوان همچنان یک بازی از فرام سافتور بوده و با سبک‌وسیاق و افسانه‌های آنها توسعه می‌یابد.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: