هر سال …. از پارسال | بررسی کنفرانس EA Play 2018

توسط تارخ ترهنده در ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ , ۲۰:۵۵

طبق قولی که دادیم، پس از هر کنفرانس آن را همراه یکدیگر بررسی می‌کنیم و اولین کنفرانس E3 2018، طبق رسم چینش کنفرانس‌‌ها در E3 چند سال اخیر، کنفرانس EA Play 2018 بود؛ در ادامه با بررسی این کنفرانس همراه دنیای بازی باشید.

بگذارید پیش از پرداختن به هر چیزی، به رویکرد نگارش این بررسی بپردازیم. اول، در تیتر نقطه‌چینی می‌بینید که هرطور که دوست دارید، می‌توانید آن را پر کنید؛ برداشت آزاد. دوم، پیش از این‌که به نکات منفی، بد، خواب‌آور و بی‌خود EA Play 2018 بپردازیم، خوب‌ها و بهترهای این کنفرانس را در اولویت قرار می‌دهیم تا خواندن این مقاله سرشار از انرژی منفی و دوباره‌گویی نکاتی که اصلا لایق مرور و بررسی نیستند، نشود. اتفاقات خوب و درکل خوب‌های کنفرانس EA به سه عنوان تقسیم می‌شود: Sea of Solitude، Unravel 2 و Anthem.

۱) Sea of Solitude

فرض کنید وسط یک جلسه فوق تکراری هستید و درحال وارد و خارج کردن صحبت‌های فوق تکراری، ناگهان یک نفر از تیم مقابل که جلسه را از دست داده بود، وارد جلسه می‌شود و آن فرد کسی نیست جز صمیمی‌ترین دوست شما که چندین سال است نه او را دیده‌اید و نه تماسی با او داشته‌اید. بازی Sea of Solitude برای من بدین‌گونه بود و چنین احساسی با مشاهده نمایش آن و آشنا شدن با آن به من دست داد. دنیایی آشنا اما جدید و ناب که در انتظار کشف شدن است. به‌شخص عاشق لحظاتی هستم که بازی‌سازان پرشوق و خلاق روی سن می‌آیند و نمی‌توانند جلوی احساسات خود را بگیرند که نماینده حاضر از Jo-Mei در EA Play دیشب نیز نتوانست جلوی احساسات خود را بگیرد. همان‌طور که پیش از این گفتم، EA Originals یکی از معد‌ود دلایلی است که هنوز EA را می‌تواند دوست‌داشتنی جلوه دهد که البته این دلیل به‌تنهایی نمی‌تواند بار هزاران دلیل دیگر را به‌دوش بکشد. درباره‌ی این بازی چیز بیشتری نمی‌گویم و شما را با مقاله اختصاصی تفسیر تریلر این بازی تنها می‌گذارم. برای مشاهده تریلر بازی روی این لینک و برای دانلود آن روی این لینک کلیک کنید.

۲) Unravel 2

چند وقتی است که تاثیرات A Way Out روی بازی‌ها را مشاهده می‌کنم. بازی‌ها کم‌کم دارند با حالت Local Co-op یا Split Screen آشتی می‌کنند و یکی دیگر از این بازی‌ها Unravel 2 است. هر چند که ارایه مدیر نوآوری بازی غیرحرفه‌ای و تا حدی عجیب و غریب بود (صدابرداری، کارگردانی و ارایه‌های ضعیف کل کنفرانس را احاطه کرده بودند)، اما نمایش Unravel 2 نیز یکی از خوب‌های دیشب EA در E3 2018 بود و بازی در حالت تک‌نفره و دونفره با دو شخصیت، به‌همراه چالش‌ها و معماهای محیطی می‌تواند اوقات خوشی را با شخصیت‌های کاموایی برای‌مان به‌ارمغان بیاورد. برای مشاهده تریلر بازی روی این لینک و برای دانلود آن روی این لینک کلیک کنید.

۳) Anthem

و اما Anthem؛ عنوانی موردانتظار که در آغاز کنفرانس دیشب ما را پای صحبت‌های تکراری و کلیشه‌ای EA نشاند و تا آخر کار نیز منتظرمان گذاشت.به‌شخص با شروع کنفرانس و حقه‌ی سه‌بعدی تبلیغاتی این بازی، با خود گفتم دیگر امسال EA آمده از Hatred Bar خود بکاهد؛ اما صرفا این گفتگوی شخصی با یک سراب رخ داده بود. آخر چه چیزی نفرت‌انگیزتر از این‌که سازندگان بازی بگویند شما بدون نیاز به خریداری چیزی می‌توانید تا پایان بازی پیش بروید! دیگر توهین بیشتر از این به شعور مخاطب؟ البته تقصیر خودمان است که سالانه امثال فیفاهای کپی‌پیست را می‌خریم و تقصیر مخاطب‌های خارجی است که پول اضافی در جیب دارند و شعور استفاده از آن را ندارند…! بگذریم، قرار بود از انرژی منفی تا جای ممکن دور باشیم. Anthem از آن دست بازی‌هایی‌ است که تا سالیان سال قرارست همراه‌مان باشد و ما را آن‌چنان در دنیای خود غرق کند که نتوانیم آن را هیچ‌گاه فراموش کنیم؛البته اگر سیاست‌گذاران خلاق EA با امثال لوت‌باکس‌ها از این بازی استقبال نکنند. برای مشاهده تریلر بازی روی این لینک، این لینک و برای دانلود آن روی این لینک کلیک کنید.

این از خوب‌های دیشب EA. صلاح می‌دانم از بدها و بدی‌های دیشب چیز بیشتری نگویم و شما را با سه تصویر زیر تنها بگذارم. امیدوارم از خواندن این بررسی لذت برده باشید و ناخشنود نشده باشید.

دیدگاه
۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

3 Replies to “هر سال …. از پارسال | بررسی کنفرانس EA Play 2018”

 1. هرسال «بدتر» از پارسال!
  جز بخش معرفی دو مستقل، بقیه بخش‌ها تکراری، حوصله‌سربر و حتی غیرقابل باور بود.
  ممنون از شما تارخ جان بابت تحلیل زیبا و زیرکانه! :)

  ۱ ۰
  1. ممنون بابت لطفت سینا :۱۵:

   ۰ ۰
 2. ویزرال کجایی دلم هوای Dead Space کرده :'(

  ۰ ۰