Solo: A Star Wars Story در گیشه شکست خورده است

Solo: A Star Wars Story در گیشه شکست خورده است

توسط کسری نیاول در ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ , ۱۰:۱۰

قسمت جدید ازسری فیلم‌های جنگ ستارگان، Solo: A Star Wars Story هفته به هفته در باکس آفیس عملکرد ضعیفی دارد و به طور غیرمنتظره‌ای ۷۷ درصد کاهش فروش داشته است. با دنیای بازی همراه باشید.

قسمت‌های قبلی شرکت فیلم‌سازی Lucasfilm در چند سال اخیر فروش خوبی داشته‌اند، به طوری که The Force Awakens, Rogue One و The Last Jedi روی هم ۴ میلیارد دلار در سرتاسر جهان فروخته‌اند. اما متاسفانه این فروش موفقیت آمیز برای قسمت آخر متوقف شده است. با آغاز نمایش فیلم‌هایی نظیر Avengers: Infinity War و Deadpool 2، این قسمت از این سری در چهار روز تنها ۱۰۳ میلیون فروش داشته است.

با توجه به عدم اکران فیلم قابل توجه‌ای در این هفته انتظار می‌رود که این سری بتواند هفته دوم را با موفقیت آغاز کرده و حداقل به بودجه بالای ۲۵۰ میلیون دلاری خود برسد. گرچه به‌نظر می‌رسد که این فیلم نتوانسته نظر مخاطبان را تا حد زیادی به خود جلب کند و Solo در حال سقوط در باکس آفیس است.

بنا بر گزارش مجله Forbes، این قسمت در دومین جمعه اکران خود ۸.۱ میلیون دلار در آمریکا فروش داشته که ۷۷ درصد نسبت به فروش ۳۵.۶ میلیون دلاری در روز اول اکران کاهش یافته است. این کاهش شدیدتر از قسمت قبلی یعنی The Last Jedi است که حداقل در هفته اول اکران خود ۲۲۰ میلیون فروش داشته و به علاوه تعطیلات کریسمس نیز در هفته دوم اکرانش بی‌تاثیر نبوده است. بنابراین این قسمت هیچ بهانه‌ای برای فروش پایین خود باقی نگذاشته است.

در حال حاضر، انتظار می‌رود که Solo تا آخر هفته ۲۸ میلیون دلار فروش داشته باشد که فروش کلی آن را به ۱۴۸ میلیون دلار خواهد رساند. این فروش کم تا حدی زنگ خطر را برای کمپانی Lucasfilm به صدا در می‌آورد و در تصمیمات آینده این شرکت تاثیر خواهد گذاشت. قسمت‌های بعدی نیز به نظر می‌رسد حول شخصیت‌های Boba Fett و Obi-Wan Kenobi باشد، گرچه هنوز این خبر از طرف استدیو سازنده تایید نشده است.

فعلا تا اکران قسمت IX از این سری که در دسامبر ۲۰۱۹ خواهد بود، فیلم دیگری از این سری اکران نخواهد شد. یکی از دلایلی که Solo در حال حاضر با شکست مواجه شده است این می‌تواند باشد که این قسمت تنها پنج ماه پس از The Last Jedi اکران شد. اما زمانی که حدود یک سال و نیم از اکران یک قسمت از Star Wars گذشته باشد معمولا مردم استقبال بیشتری از آن خواهند داشت.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: