طبق نظر «مایکل پچر» پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس بعدی باید دارای دیسک‌گردان باشند

توسط افراسیاب در ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ , ۰۷:۱۰

باتوجه به کاهش روزافزون نسخه‌های کپی و به تبع آن افزایش فروش نسخه‌های دیجیتالی، بسیاری معتقد هستند که جایی برای نسخه‌های فیزیکی، در پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس بعدی وجود نخواهد داشت. آقای «مایکل پچر» تحلیلگر مشهور صنعت بازی اخیرا در جدیدترین پادکست خود، به پیش‌بینی کنسول‌های نسل آینده می‌پردازد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

طبق صحبت‌های پچر کسانی که می‌گویند تکنولوژی «دیسک‌گردان» (disc drives) مربوط به گذشته است و جایی در آینده ندارد، کاملا در اشتباه‌اند. او فکر می‌کند دیسک‌گردان‌ها برای مدت زیادی استفاده خواهند شد، حداقل تا انتهای نسل بعدی؛ چراکه تنها چندسال تا عرضه کنسول‌های نسل آینده باقی مانده است، و به‌این زودی‌ها نمی‌توان از آنها صرف‌نظر کرد.

از نظر او نه «سونی» و نه «مایکروسافت» نمی‌خواهند رابطه خود را با خرده‌فروشی‌ها قطع کنند، زیرا این یک رابطه پرقدرت است و سود بسیاری از آن به‌دست می‌آورند. تا زمانیکه بسیاری از مصرف‌کنندگان کنسول خانگی خود را از فروشگاه‌ها تهیه می‌کنند، قطع رابطه با آنها با قطع نسخه‌ کپی‌ها غیرمنطقی است.

آقای پچر همچنین کمی درباره قابلیت Play anywhere صحبت کرد که یک ویژگی باارزش برای دارندگان اکس‌باکس وان محسوب می‌شود. برنامه Play Anywhere به کاربران اجازه می‌دهد که در اکس‌باکس خود بازی‌ کنند یا در ویندوز ۱۰ خود. من از تجربه بازی Sea of Thieves بسیار لذت بردم و دلیل اصلیش هم به خاطر همین قابلیت بود و با هردو پلتفرم بازی می‌کردم.

طبق نظر پچر Play anywhere پتانسیل بسیاری برای رشد و توسعه دارد و می‌تواند تمرکز ویژه‌ای برای برند باشد و با این ویژگی تفاوت‌های اکس‌باکس و رایانه‌های شخصی به‌مرور کمرنگ‌تر می‌شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: