بازی Red Dead Redemption 2

ذره‌بین: بررسی سومین تریلر بازی ۲ Red Dead Redemption + معرفی اعضای گروه داچ

توسط میلاد شجری در ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ , ۱۷:۱۰

پس از گذشت نزدیک به هفت ماه از انتشار تریلر دوم بازی Red Dead Redemption 2، سرانجام شرکت راک‌استار گیمز تصمیم گرفت که سومین تریلر بازی را نیز منتشر کند، اما این تریلر نیز همانند دو تریلر قبلی کاری به گیم‌پلی بازی ندارد و بیشتر سعی دارد که گرافیک خارق‌العاده، جزییات داستانی و شخصیت‌های مختلف بازی را به‌نمایش بگذارد. اگرچه بیشتر کسانی که این تریلر را مشاهده کردند؛ شاید مهم‌ترین چیزی که از آن فهمیدند، مربوط به دقیقه ۱:۴۰ و حضور «جان مارستون» جوان با آن زخم‌های تازه بخیه خورده‌اش در قسمت دوم بازی که در واقع یک پیش درآمد برای RDR است، بود. در این میان اما جزییات و نکات دیگری نیز دیده می‌شود که در این مقاله قصد داریم شما را از آن‌ها مطلع کنیم. قبل از این‌که وارد مقاله اصلی شوم، نکاتی است که می‌بایست با شما در میان بگذارم: باید به شما بگویم، بخشی از موارد زیر ترجمه‌ای از مقاله وب‌سایت IGN به نویسندگی آقای «جان رایان» است که به‌خوبی توانسته نکات مختلفی را از تریلر شکار کند؛ دلیل انتشار این ذره‌بین این است که ما همه بی‌صبرانه در انتظار E3 2018 هستیم و بر حسب احتمال نمایش جدید یا نمایش گیم‌پلی از بازی ۲ Red Dead Redemption، می‌بایست از جزییات تریلر پیشین مطلع شویم و با آغوش باز به استقبال تریلر بعدی برویم! در ادامه از شما دعوت می‌کنم که یک‌بار دیگر به تریلر سوم بازی نگاهی بیاندازید؛ با دنیای بازی همراه باشید.

دریافت از آپارات

صحنه آغازین تریلر چیزی را به ما نشان می‌دهد که به‌نظر می رسد یک به‌روز رسانی بزرگ نسبت به نسخه Red Dead Redemption باشد؛ سرقت از قطار‌ها. در حالی که در نسخه قبلی و بسته‌الحاقی Undead Nightmare شاهد تعدادی ماموریت‌های نصفه و نیمه در این سبک و سیاق بودیم، اما در این‌جا به‌نظر می‌رسد که این‌کار به سطح و اندازه جدیدی ارتقا پیدا کرده است و اگر با Heist‌های بخش آنلاین بازی GTA V آشنا بوده باشید، می‌دانید که وجود آن در بخش آنلاین و چندنفره بازی چه‌قدر می‌تواند جالب و جذاب باشد.

قطاری که «داچ»، «آرتور» و دیگر اعضای گروه قصد دزدی از آن یا هر چیزه دیگری را دارند ظاهرا بسیار خوب و عالی زره‌پوش شده است؛ بدنه آن از فلزی مثل فولاد سخت یا آهن ساخته شده و همان‌طور که در تصویر بالا دیده می‌شود، به روی پنجره‌ها نیز روکش شده است. در قسمت راست تصویر نیز دریچه‌ای دیده می‌شود که به‌نظر از آن برای شلیک به سارقان بوسیله اسلحه‌های بزرگ استفاده می‌شود. این در حالی است که در نسخه قبلی، تنها انتخاب ما تمرکز و نشانه رقتن مسافران بود اما در این نسخه بنظر می‌رسد که انتخاب‌های پیش روی ما بیشتر جنبه انفجاری داشته باشد که بسیار جذاب خواهد بود.

در ادامه بد نیست که نگاهی به اسلحه داچ و نقش‌های به‌کار رفته در اسلحه Revolver او بیاندازیم که در نگاه اول ما را به یاد اسلحه هفت تیری به نام LeMat که بسیار شخصی‌سازی شده می‌اندازد، اما اگر دقیق‌تر به آن نگاه کنید متوجه سیلندر گرداننده در داخل فریم می‌شوید که شما را به یاد اسلحه Schofield خواهد انداخت؛ البته اگر از سلاح و این‌جور چیز‌ها سر در بیاورید. لازم به ذکر است که تمامی اسلحه‌های موجود در بازی بصورت جدا جدا رندر شده و بسیار مناسب در جریان گیم‌پلی بازی Red Dead Redemption 2 عمل می‌کنند. چیزی که در بالا اشاره کردم ممکن است بسیار مهم نباشد، اما دقت شرکت راک‌استار را در جزییات به‌کار رفته در بازی نشان می‌دهد که بسیار قدردان آن هستیم. به‌دنبال این صحنه‌ها، شاهد یک صفحه تاریک هستیم که به سال ۱۸۹۹ میلادی و جمله‌ای با مضمون؛ «غرب تقریبا تکه‌تکه شده بود» (The West had nearly been tamed) اشاره می‌کند. این امر ثابت می‌کند داستان بازی ۱۲ سال پیش از نسخه اول که در سال ۱۹۱۱ جریان داشت، اتفاق می‌افتد (البته پیش از این راک‌استار به پیش‌درآمد بودن بازی اشاره کرده بود).

در ادامه تریلر به قسمتی می‌رسیم که با حرکتی آهسته از کوبیده شدن سم اسبان به زمین آغاز شده تا عبور با سرعت آن‌ها از جلوی دوربین ادامه دارد که نورپردازی پیشرفته و استادانه به‌کار رفته در بازی را به‌نمایش می‌گذارد؛ اما نکته دیگری نیز در این قسمت نهفته است، شما در تصاویر این صحنه می‌توانید تمامی اعضای گروه که پیش از این در عنوان اول حضور یافتند را شناسایی کنید. در قسمت جلوی همه که آرتور مورگن شخصیت اصلی این قسمت قرار دارد و در پشت او، شاهد داچ، رهبر گروه، هستیم. در کنار رهبر گروه، شخصیت «سیدی آدلر» (Sadie Adler) دیده می‌شود که تصاویر زیادی از وی در این تریلر و همچنین تریلر‌های قبلی مشاهده کردیم و به‌نظر شخصی مهم برای شخصیت داستان ما خواهد بود. درست پشت سر سیدی، جان مارستون معروف و در کنار «جان نیز» و «بیل ویلیامسن» قابل مشاهده هستند. در پشت سر این دو، یک مبارز با نام «چارلز اسمیت» قرار دارد و نفر آخر نیز «خاویر اسکوئلا» (Javier Escuela) است؛ یکی از آنتاگونیست‌های بازی Red Dead Redemption.

به جلوتر می‌رویم و شاهد تصاویر خیره‌کننده دیگری هستیم. اعضای گروه در کنار آتشی کمپ زده‌اند و یکی از ریش سفید‌‌های گروه نیز دارد درباره نحوه آشنایی و آغاز دوستی خود با رهبر گروه یعنی داچ صحبت می‌کند؛ او شخصی نیست جز «هوزیا متیوس» (Hosea Matthews). در این قسمت همچنین شاهد تایید حضور شخصیت Uncle نیز که در بازی اول وجود داشت، هستیم. نکته این چنین کمپ‌هایی این است که در آن داستان‌های مختلف بیان شده و موجب تعامل بیشتر با شخصیت‌های مختلف می‌شود. طبق اطلاعات منتشر شده، این کمپ‌ها در سراسر نقشه بازی قرار دارند و شما می‌توانید انتخاب کنید که در آن‌ها حضور یابید یا خیر. در انتهای این صحنه نیز شاهد به تصور کشیده شدن شب در بازی با آن جزییات فوق‌العاده هستیم؛ انگار که راک‌استار قصد دارد مهارت خود را در خلق این‌گونه صحنه‌ها به رخ بکشد. در ادامه، شاهد صحنه دویدن اسب‌های وحشی به طرف پایین تپه و در پشت آن‌ها نیز شخصی که به‌نظر آرتور مورگن می‌رسد، هستیم که قصد گرفتن یکی از این اسب‌ها و رام کردن‌شان را دارد. به‌نظر می‌رسد که همانند نسخه اول، در این نسخه نیز شاهد وجود یکی از جالب‌ترین سرگرمی‌ها و شغل‌ها باشیم؛ رام کردن اسب‌‌ها.

در ثانیه ۵۸ این تریلر، شاهد تصاویری از یک شهر در بازی هستیم؛ نام این شهر آرام و کوچک «ولنتاین» است که در منطقه New Hanover قرار دارد. در تصاویر چند ثانیه‌ای از شهر ولنتاین ما شاهد NPCهای مختلفی هستیم که هر کدام به کاری مشغول هستند؛ در سمت چپ، پسرکی با لباس قرمز رنگ دیده می‌شود که همانند آن‌چه در فیلم‌ها از غرب دیده‌ایم، در حال فروش روزنامه است. در قسمت سمت چپ و پایین تصویر نیز مرد بی‌بضاعتی در حال گدایی و چندین شخصیت فرعی دیگر نیز که در حال قدم زدن هستند، دیده می‌شوند. طبق اطلاعات به‌دست آمده، تمامی شخصیت‌های بازی دارای ماموریت‌ها و کار‌های روزمره خود هستند؛ به‌طور مثال شخصی که در حال عبور از پیش‌زمینه تصویر است، به‌نظر می‌رسد که باید جایی باشد که شخصیت فرعی با لباس سفید که به سمت چپ می‌رود، انگار که از بانک خارج شده است؛ همان مکانی که در سمت چپ خیابان قرار دارد و تمامی اسب‌ها نیز به جلویش بسته شده‌اند. در ادامه نیز شاهد صحنه هنرنمایی زنی در یک تئاتر هستیم که به‌نظر می‌رسد که یکی از سرگرمی‌های بازی اشاره می‌کند و شما می‌توانید پول‌ هایی که از انجام شغل‌ها یا ماموریت‌های مختلف کسب کرده‌اید را در آنجا خرج کنید.

در صحنه بعدی که در دقیقه ۰۱:۱۳ اتفاق می‌افتد، ما شاهد ورود تعدادی از اعضای گروه داچ از جمله آرتور به داخل بانکی برای سرقت هستیم که البته تصاویری از این صحنه را در تریلر دوم مشاهده کرده بودیم. در دقیقه ۱:۶۴ نیز شاهد ادامه صحنه و جهش شجاعانه از جلوی یک قطار پرسرعت هستیم که به‌نظر بخشی از نقشه گروه برای فرار بعد از دزدی محسوب می‌شود؛ البته بعد از راه رسیدن مردان قانون به در بانک. در دقیقه ۱:۱۵ نیز دوباره شاهد تصویری هستیم که درست جلوی بانک و در خیابان اصلی را نشان می‌دهد. از سمت چپ به راست؛ خاویر اسکوئلا، آرتور مورگن، بیل ویلیمسن، چارلز اسمیت (ممکن است که او را از تریلر قبلی بشناسید که قصد کمک به آرتور با فراهم کردن کاری برای وی را داشت) و در نهایت داچ.

در ادامه تریلر، هم‌زمان با تند شدن موسقی تریلر ما نیز شاهد تند شدن تصاویر به‌نمایش درآمد هستیم. در دقیقه ۱:۲۲، به‌نظر ما شاهد یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان به کمک آن پول به‌دست آورد را مشاهده می‌کنیم؛ دزدی از دلیجان‌ها که با توجه به فضای غرب وحشی بازی، دور از تصور نبود. در تصویر بالا نیز که در دقیقه ۱:۳۳ به‌نمایش در می‌آید؛ ما شاهد درگیری چارلز با یکی دیگر هستیم، اما با توجه به تشویق مردم می‌توان حدس زد که این نیز یکی از راه‌های درآوردن پول در بازی است. در این بین، همچنین شاهد تصویری از یک زن ناشناس (دقیقه ۱:۲۵) هستیم که در حال گفتن این جمله به کسی است: «تو هیچ‌وقت تغییر نمی‌کنی، من این رو می‌دونم». به‌نظر می‌رسد که این زن نیز نقش مهمی در بازی دارد، وگرنه اصلا چرا راک‌استار زحمت نشان دادن او را آن هم در یک تریلر به خود داد؟

همه این‌ها به کنار، می‌رسیم به یکی از مهم‌ترین بخش‌های این تریلر جذاب (دقیقه ۱:۲۷)؛ در این صحنه به‌نظر می‌رسد که ما شاهد اولین ملاقات با آنتاگونیست اصلی بازی (همان شصخیت بد داستان) هستیم که با توجه به لباس‌اش می‌توان حدس زد یکی کله گنده‌ها و پولدار‌های بازی است که بسیار هم از قانون پیروی می‌کند و خواهان نابود شدن این گروه به شکلی وحشیانه است. در این میان اما اگر با دقت به تصویر بالا نگاه کنید، قطعا شخصیت منفور بسیار بسیار آشنایی را خواهید شناخت؛ مامور فدرال و آنتاگونیست اصلی بازی Red Dead Redemption یعنی «ادگار راس» که با آن کلاه کاسه‌ای و سبیل، شناختن‌اش کار سختی نبود و در عنوان دارای ۳۸ سال سن است (و قرار است در سال ۱۹۱۴ میلادی توسط جان مارستون کشته شود). درست یک صحنه بعد از این نیز ما شاهد تمامی اعضای گروه‌مان در یک قاب هستیم؛ حتی شخصیت جان مارستون نیز در انتها دیده می‌شود که تشخیص وی کمی سخت به‌نظر می‌رسد.

در ادامه به حساس‌ترین و مهم‌ترین بخش این تریلر می‌رسیم یعنی دقیقه ۱:۳۸ که سه فرد که به‌نظر از مردان قانون هستند، شخصی را اسیر کرده و به جلوی در خانه یا سالنی که داچ و آرتور در آن قرار دارند می‌برند و خواستار بیرون آمدن‌شان هستند. صحنه بعدی به دقیقه ۱:۴۲ مربوط می‌شود که ما برای اولین‌بار با چهره جان مارستون جوان با آن زخم‌های تازه بخیه خورد‌ه‌اش ملاقات می‌کنیم که البته در اوضاع خوبی به‌ سر نمی‌برد و یک چاقو در زیر گلویش قرار گرفته است؛ اما نکته جالبی که درباره صحنه‌های این بخش وجود دارد، نگاه عمیق و معنادار جان به آرتور و بالعکس است که ما را به فکر فرو می‌برد. آیا این دو رابطه‌ای بیش از فقط یک هم گروهی دارند؟ در مجموع تریلر‌های گذشته و همچنین بازی قبلی می‌توان انتظار داشت که بیشتر اتفاقات این بازی حول محور این سه شخصیت یعنی داچ، آرتور و جان بچرخد. نکته جالب دیگر این‌جاست که جان مارستون پروتاگونیست (شخصیت اصلی) نسخه قبل بوده است و وقتی توسط ماموران فدرال خانواده‌اش گروگان گرفته می‌شود، ماموریت می‌یابد که دیگر سه اعضای باقی مانده گروه یعنی بیل ویلیامسن، خاویر اسکوئلا و داچ ون در لیند را به قتل برساند. سوالی که این‌جا پیش می‌آید این است؛ چه بلایی سر آرتور آمده بود؟ آیا او در این قسمت کشته می‌شود؟

بخش‌های بعدی تریلر اما شامل جزییات زیادی نمی‌شود و فقط شاهد صحبت‌های داچ هستیم که خواستار قوی ماندن اعضای گروه است. این امر به وضوح اشاره می‌کند که اعضای گروه شرایط بسیار سختی را نه فقط به‌خاطر سرما بلکه بخاطر فرار از دست مامورین دولت و جایزه‌بگیر‌ها تجربه می‌کند. در انتها بد نیست که خلاصه رسمی منتشر شده از داستان بازی Red Dead Redemption 2 توسط شرکت راک‌استار گیمز را مطالعه نماییم:

آمریکا سال ۱۸۹۹ میلادی، جایی که دوره غرب وحشی با شکار آخرین گروه‌های یاغی باقی‌مانده توسط مردان قانون در حال پایان یافتن است و اگر کسی تسلیم نشود، مطمئنا کشته خواهد شد.

بعد از این‌که دزدی از یک بانک در قسمت غربی شهر «بلک واتر» به‌صورت بسیار بدی اشتباه پیش می‌رود. آرتور مورگن و اعضای گروه «ون در لیند» مجبور به فرار می‌شوند؛ در حالی که ماموران فدرال و بزرگترین جایزه بگیر‌های قاره به دنبال آنان هستند، این گروه باید برای زنده ماندن باید به دزدی مشغول شوند و با مبارزه برای عبور از محیط‌های بی رحم آمریکا تلاش کنند. در این میان، همان‌طور که تفرقه‌های عمیق داخلی، این گروه را تهدید به فروپاشی می کند، آرتور باید میان باور‌های خودش و وفاداری به گروهی که او را رشد دادند، یکی را انتخاب کند.

بازی Red Dead Redemption 2 در تاریخ ۴ آبان ماه ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه شود.

در آخر این درخواست را از شما دارم که اگر نکته دیگری در این تریلر دیدید و در متن به اشاره نشده را در بخش دیدگاه با وب‌سایت دنیای بازی و بقیه دوستان به اشتراک بگذارید و بگویید از نمایش‌های بعدی بازی چه انتظاراتی دارید.

ادامه در صفحه بعد

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: