شکایت استودیوی بازیسازی PUBG Corp ، سازنده بازی PUBG از «اپیک گیمز»

شکایت استودیوی بازیسازی PUBG Corp ، سازنده بازی PUBG از «اپیک گیمز»

توسط مسعود فقیه در ۸ خرداد ۱۳۹۷ , ۲۲:۴۰

استودیوی بازیسازی PUBG Corp واقع در کشور کره‌جنوبی از چندین ماه پیش، از وجود شباهت‌هایی بین بازی PUBG و بازی Fortnite ساخته‌ی استودیوی «اپیک‌گیمز»  ابراز نگرانی‌ کرده بود؛ در ادامه با دنیای‌بازی همراه باشید.

بنابر گزارش وب‌سایت خبری Korea Times ، استودیوی بازیسازی PUBG Corp -که خود زیر نظر استودیوی بازیسازی Bluehole فعالیت می‌کند، علیه استودیوی «اپیک‌گیمز»در دادگاه مرکزی عالی سئول طرح دعوی کرده است و از دادگاه خواسته است تصمیم بگیرد آیا حالت «بتل‌رویال» بازی Fortnite از بازی PlayerUnkown’s Battlegrounds  کپی‌برداری کرده است یا خیر.

یک مقام مسئول از استودیوی بازیسازی کره‌ای PUBG Corp در روز جمعه هفته پیش اعلام داشته است که آنها با ادعای نقض حق کپی‌رایت در دادگاه مرکزی عالی سئول از شعبه‌ی کره‌ای استودیوی «اپیک‌گیمز»، شکایت کرده‌اند.

این مقام مسئول می‌گوید:

در ماه ژانویه ۲۰۱۸ میلادی،برای محفوظ نگه‌داشتن حق‌نشر خودمان در دادگاه طرح دعوی کرده‌ایم.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شده بود تنش‌ها بین این دو استودیو در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ میلادی آغاز شده بود هنگامی که استودیوی‌ بازیسازی PUBG Corp ، ادعا می‌کند که رابط‌کاربری و نحوه‌ی گیم‌پلی بازی Fortnite شباهت‌هایی با بازی آنها دارد.

ماجرا از آنجا پیچیده‌تر می‌شود که این استودیوی‌ بازیسازی کره‌ای از موتور‌ بازی‌سازی ساخت Epic ، «آنریل انجین» (Unreal Engin)  برای توسعه بازی خود استفاده می‌کند که نشانگر رابطه تجاری آنها با Epic است.

حال به‌نظر می‌رسد طرح دعوی در دادگاه از سوی این استودیوی بازیسازی کره‌ای از «اپیک‌گیمز» نه بخاطر نقض حق کپی‌رایت بلکه آن است که آنها تصور می‌کنند ممکن است اپیک‌- که حالا به رقیب‌شان در سبک بازی‌های بتل‌رویال تبدیل شده است‌-امکانات و مزایایی را که از طریق آپگرید کردن موتور بازیسازی «آنریل انجین» فراهم می‌شود را در انحصار خودش نگه دارد و از آن برای توسعه بازی Fortnite بهره‌ ببرد.

نکته‌ی دیگر که باید به آن اشاره کرد زمان طرح این دعوی (ژانویه سال ۲۰۱۸) در دادگاه از سوی PUBG Corp می‌باشد که مصادف است با زمان اعلام همکاری اپیک با ناشر کره‌ای Neowis Games برای انتشار بازی Forntine در کافه‌های‌بازیِ در کشور کره‌جنوبی.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: