«اپل» مانع انتشار اپلیکیشن «استیم لینک» برای دستگاه‌های با سیستم‌عامل IOS شد

Apple مانع انتشار اپلیکیشن Steam Link برای دستگاه‌های با سیستم‌عامل IOS شد

توسط مسعود فقیه در ۷ خرداد ۱۳۹۷ , ۱۹:۴۰

شرکت «والو» (Valve) چندی پیش از اپلیکیشن Steam Link خود رونمایی کرده بود. حال با توجه به تصمیمات اتخاذ شده توسط شرکت Apple به‌نظر می‌رسد این اپلیکیشن در انحصار دستگا‌ه‌های اندروید باقی بماند، البته برای مدتی؛ در ادامه با دنیای‌بازی همراه باشید.

همان‌طور که پیشتر در اخبار‌بازی‌ها به اطلاعتان رسانده‌ بودیم، اپلیکیشن Steam Link این امکان را به کاربران شبکه Steam می‌دهد تا بازی‌های خود را بر روی دستگاه‌های با سیستم‌عامل اندروید یا IOS استریم کنند.

حال شرکت Valve خبری را منتشر کرده است مبنی بر اینکه شرکت Apple از تصمیم پیشین خود منصرف گشته است و اجازه عرضه اپلیکیشن Steam Link را بر روی App Store را نمی‌دهد.

بنابر اظهارات شرکت «والو»، در روز‌های پیش از زمان رونمایی از این اپلیکیشن یعنی ۱۹ اردبیهشت ۱۳۹۷ ( ۹ مِی ۲۰۱۸)، شرکت «اپل» از عرضه آن برای دستگاه‌های IOS رضایت داشت. گرچه یک روز پس از رونمایی رسمی شرکت «والو» از  این اپلیکیشن، شرکت Apple تصمیم خود را تغییر داد، زیرا که سازوکار‌های مالی اپلیکیشن مذکور را در تضاد با منافع تجاری شرکت خود یافته است و آن که تیم بازرسی آنها در ابتدا در فرآیند بررسی پی به وجود چنین مشکلی نبرده بودند.

با توجه به ادعاهای ذکر شده، شرکت Valve، اپلیکیشن ساخت خود را یک اپ ساده مشابه دیگر اپ‌های موجود در اپ‌استور می‌داند که قابیلت ریموت دسکتاپ را بر پایه شبکه‌محلی (LAN) در اختیار کاربران قرار می‌دهد. علی‌رغم همه این توصیفات، به گفته Valve، «اپل» درخواست آنها مبنی بر انتشار اپلیکیشن مذکور را رد می‌کند.

گفته‌های Valve پیرامون  تصمیم Apple:

تیم توسعه‌دهنده‌ی ما زمان زیادی را صرف ساخت و فرآیند تایید اپلیکیشن کرده است. متاسفانه ما واقعا ناامید شده‌ایم. امیدواریم «اپل» در آینده در تصمیم‌اش بازنگری کند.

با توجه به سخنان فوق به‌نظر می‌رسد «والو» قصدی برای ایجاد تغییرات در اپلیکیشن ساخت خود ندارد و همه تصمیمات در این باره بر عهده شرکت «اپل» است.

به‌نظر می‌رسد تصمیم «اپل» به این دلیل باشد که آنها تصور می‌کنند شرکت «والو» از طریق اپلیکیشن خود در اپ‌استور اقدام به فروش بازی‌هایش می‌کند و اپل نگران آن است که درصدی از سود حاصل از فروش بازی به آنها تعلق نگیرد.

در پایان اشاره می‌گردد همچنان مشخص نیست آیا Apple از انتشار اپلیکیشن مشابه دیگر شرکت Valve که مختص استریم فیلم‌ها و محتواهای تصویری است جلوگیری می کند یا خیر!

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید