طبق گزارش NPD بازی God of War و PS4 پرفروش‌ترین‌های آمریکا در ماه آپریل بودند

توسط افراسیاب در ۲ خرداد ۱۳۹۷ , ۱۴:۴۰

همانطور که انتظار می‌رفت بازی God of War طبق گزارش NPD پرفروش‌ترین بازی ماه آپریل در آمریکا شد؛ و به پلی‌استیشن ۴ برای قرار گرفتن در صدر جدول فروش پلتفرم‌ها کمک کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

گروه NPD گزارش خود از میزان فروش سخت‌افزار و نرم‌افزار در آمریکا را منتشر کردند و طبق روال معمول صدرنشینان این ماه خلوت مشخص شدند.

خب ابتدا با آمار نرم‌افزار آغاز می‌کنیم. بازی God of War به عنوان پرفروش‌ترین بازی آمریکا در ماه آپریل معرفی شد، با احتساب دلار، این بازی توانست رکورد بهترین فروش ماه انتشار را در میان عناوین انحصاری پلی‌استیشن از آن خود کند؛ و «سونی» نیز به عنوان پردرآمدترین ناشر ماه معرفی شد.

بازی MLB: The Show 18 توانست در دومین‌ماه پیاپی رتبه سوم را از آن خود کند و تاکنون به عنوان دومین بازی انحصاری پرفروش سال ۲۰۱۸ پس از God of War قرار بگیرد.

در کنار رکوردشکنی بازی God of War پلتفرم پلی‌استیشن ۴ نیز توانست رکورد پرفروش‌ترین کنسول ماه آپریل را از زمانی که NPD در سال ۱۹۹۵ کار خود را آغاز کرد، به نام خود ثبت کند. پیش از این رکورد دست پلتفرم اکس‌باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۰۸ قرار داشت.

در کنار رکورد شکنی‌های سونی بازی Far Cry 5 قرار دارد که این ماه در رتبه دوم قرار گرفته است، و همچنان جایگاه خود را به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۸ حفظ کرده است. بازی Far Cry 5 سودبسیاری نصیب «یوبی‌سافت» کرده است و موجب شده یوبی‌سافت تا این لحظه به عنوان پرفروش‌ترین ناشر سال قرار بگیرد.

The Nintendo Labo که با کیت‌های متنوع اولین ماه انتشار خود را تجربه می‌کند، در رتبه چهارم قرار گرفت و Robot Kit  با عملکرد بسیار ضعیف‌تر در رتبه ۲۱ سخت‌افزارها جای گرفت.

در زمینه سخت‌افزار پلی‌استیشن ۴ پرفروش‌ترین کنسول ماه آپریل آمریکا شد و همچنان به عنوان پرفروش‌ترین پلتفرم سال ۲۰۱۸، فاصله خود را با رقبا افزایش می‌دهد. همچنین کنسول پلی‌استیشن ۴ به رکورد پرفروش‌ترین کنسول ماه آپریل در ۹ سال گذشته دست یافت. پیش‌از این رکورد در سال ۲۰۰۹ متعلق به Wii بود.

PS4 Pro 1TB Limited Edition باندل God of War پرسود‌ترین آیتم ماه آپریل بود، اما نینتندو سوئیچ  Neon Red/Blue JoyCon واحد‌ بیشتری فروخته است.

فروش سخت‌افزار نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

همچنین لوازم‌جانبی نیز رشد چشمگیری را در ماه جاری تجربه کرد، فروش «هدست‌ها» ۸۹ درصد افزایش داشته است، که علت آن را باید موفقیت بازی‌های بتل‌رویا دانست چراکه برای تجربه‌ آنها باید با بازیکنان دیگر ارتباط مناسبی داشته باشید.

درمقایسه با ماه آپریل سال ۲۰۱۷، در مجموع تمامی بخش‌ها صنعت بازی با ۱۸ درصد رشد مواجه بوده است.

در انتها می‌توانید لیست ۱۰ بازی پرفروش ماه آپریل در آمریکا را مشاهده نمایید:
  1. God of War
  2. Far Cry 5
  3. MLB: The Show 18
  4. Nintendo Labo Variety Kit
  5. Donkey Kong Country: Tropical Freeze
  6. Mario Kart 8
  7. GTA 5
  8. Call of Duty: WW2
  9. Super Mario Odyssey
  10. NBA 2K18
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: