شرکت Valve ((SteamVR Input)) VR controllers

با استفاده از SteamVR Input ورودی VR controllers ساده سازی می‌شود

توسط تمنا افلاکی در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۱۳:۵۵

با استفاده از SteamVR Input، شرکت Valve همان طرحی که روی کنترلر های قدیمی انجام داده بود را حالا روی  VR controllers پیاده می‌کند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

در به‌روزرسانی جدید SteamVR، شرکت Valve ویژگی بزرگی به نام SteamVR Input را اضافه کرده است. این سیستم جدید به بازیکنان اجازه می‌دهد جلد و الحاقیات کنترلر خود را خلق کنند که برای VR controllers متفاوت نیز کار می‌کند، می‌خواهد HTC Vice‌های مربوط به Valve باشد یا Rift Touch و یا غیره.

این تکنولوژی به گونه‌ای طراحی شده است که با کنترلرهایی که هنوز عرضه نشده‌اند نیز هماهنگ می‌شود البته تا زمانی که شرکت Valve از SteamVR پشتیبانی کند. همانطور که کنترلر‌های استیم ( Steam ) با دیگران نیز هماهنگ می‌شوند، این سیستم جدید نیز از طریق Steam Workshop قابل اشتراک‌گذاری با دیگران است.

این سیستم نه تنها به بازیکن اجازه می‌دهد که لیستی از الحقیات را با شعار  -یک اندازه که با همه چیز تطبیق می‌شود- استفاده کند بلکه به توسعه‌دهندگان نیز کمک می‌کند در لیست بزرگتری از VR controllers موجود، کنترلر را با بازی‌های خود وفق دهند.

شرکت Valve در مورد این سیستم توضیح داد:

هنگامی که از ((SteamVR Input)) استفاده می‌کنید توسعه‌دهندگان در برنامه‌های خود اکشن‌های سطح بالایی را نمایش می‌دهند.این اکشن‌ها چگونگی ارائه دادن الحاقیات UI مربوط به بازی به کاربران را کنترل می‌کند.

این سیستم با تمام بازی‌هایی که از ((SteamVR Input)) پشتیبانی می‌کنند قابل اجرا است حتی اگر از یک ورژن قدیمی استفاده شود. هدف آینده نگرِ شرکت Valve این است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا، صرف نظر از اینکه VR controllers آنها چقدر اساسی و بنیادی است، بتوانند ورودی‌های بازی خود را برای این سیستم ترجمه کنند.

در حال حاضر این سیستم در قسمت بتا قابل دسترسی است و برای استفاده از این سسیتم باید دسته بتا از SteamVR را انتخاب کنید تا بتوانید این ویژگی را امتحان کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: