ساخت نسخه فیزیکی بازی‌های پلی‌استیشن ویتا متوقف می‌شود

توسط میلاد شجری در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۱۲:۴۰

شرکت سونی ساعاتی پیش از متوقف شدن روند ساخت نسخه فیزیکی عناوین کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا خبر داد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

به نظر می‌رسد که در حال نزدیک شدن به آخر راه بازی‌های فیزیکی کنسول PS Vita می‌رسیم. طبق جدیدترین اخبار بازی و گزارش وبسایت کوتاکو، واحد‌های اروپا و آمریکا شرکت بزرگ سونی به توسعه‌دهندگان خبر داده‌اند که برنامه دارند تا روند تولید نسخه فیزیکی بازی‌های این کنسول دستی را تا پایان سال مالی ۲۰۱۸ میلادی، متوقف کنند. این یعنی تا پایان تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۹ میلادی دیگر امکان تهیه بازی‌های آینده به صورت فیزیکی برای کنسول پلی‌استیشن ویتا را نخواهیم داشت.

البته این خبر عجیبی نیست چراکه شرکت سونی چند پیش در خبری اذعان کرده بود که کنسول پلی‌استیشن ویتا در خارج کشور ژاپن و برخی مناطق قاره آسیا، طرفداران زیادی ندارد و فعال محسوب نمی‌شود.

گفته می‌شود که بازی‌های فیزیکی این کنسول دستی همچنان برای کشور ژاپن و آسیا ساخته خواهد شد، در حالی که انتظار می‌رود فروش دیجیتالی بازی ها و محتویات این کنسول به روند کنونی خود در جهان ادامه دهد. همین چند روز پیش بود که توسعه‌دهندگان بازی Stardew Valley خبر دادند که نسخه PS Vita بازی در تاریخ اول خرداد‌ماه ۹۷ (۲۲ می ۲۰۱۸) عرضه خواهد شد.

کنسول پلی‌استیشن ویتا اولین‌بار در سال ۲۰۱۱ میلادی و قبل از اینکه در سال ۲۰۱۲ میلادی به کشور آمریکا شمالی و دیگر مناطق جهان راه یابد، در کشور ژاپن عرضه شد. یک نسخه سبک‌تر و کوچک‌تر نیز در سال ۲۰۱۳ میلادی منتشر شد و یک سال بعد نیز عرضه جهانی شد. طبق گزارشات این کنسول تاکنون نزدیک به ۱۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش کرده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: