مایکروسافت در اکس‌باکس وان اطلاعات شما را با ناشران به اشتراک می‌گذارد

توسط افراسیاب در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۱۲:۴۲

«مایکروسافت» نیز مانند «سونی» از اهداف خود برای جمع‌آوری اطلاعات کاربران و اشتراک آن با ناشران می‌گوید. دفعه بعدی که شما اکس‌باکس وان خود را روشن کنید، با یک پیغام از طرف مایکروسافت مواجه می‌شوید؛ اما این پیغام برای چیست؟ برای دریافت پاسخ در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

مایکروسافت در این بیانیه توضیح می‌دهد که اگر شما از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های سرویس Xbox Live استفاده می‌کنید، مایکروسافت اطلاعات شما و سلایق‌بازی شما را با ناشران به اشتراک می‌گذارد. این اطلاعات می‌تواند اطلاعات شخصی شما باشد، مانند محل و کشوری که در آن سکونت دارید و سن شما، و می‌تواند درمورد دستاوردها و موفقیت‌هایی باشد که شما در بازی‌ها به دست آورده اید؛ همچنین میزان ساعاتی که سرف یک بازی می‌کنید.

علاوه بر آن در بیانیه آمده است که مایکروسافت اطلاعات اجتماعی شما را نیز با ناشران به اشتراک می‌گذارد، مانند تعاملات و ارتباطات شما با کاربران دیگر. البته هنوز نمی‌دانیم که اطلاعات نوشتاری یا صوتی. همچنین اگر شما اجازه بدهید مایکروسافت نام واقعی شما را نیز با ناشران به اشتراک می‌گذارد.

در ادامه مایکروسافت می‌گوید که هیچ کنترلی بر اطلاعاتی که به ناشران می‌دهد ندارد و اینکه یک ناشر چه استفاده‌ای از این اطلاعات بکند به حریم خصوصی آن ناشر مربوط می‌شود.

همچنین اگر شما علاقه‌ای به انتشار اطلاعاتتان به ناشران ندارید می‌توانید آن ویژگی را غییرفعال کنید.

این بیانیه مشابه بهروزرسانی ۵.۵۳ سونی است که ماه گذشته برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد.

لیست کامل اطلاعاتی را که مایکروسافت از کاربران خود به اشتراک می‌گذارد را در انتها می‌‌توانید مشاهده نمایید:

  • اطلاعات محدود حساب شما در مایکروسافت، مانند کشور و سن
  • اطلاعات حساب کاربری شما در اکس‌باکس؛ مانند نام کاربری، صفحه شخصی، gamertag و آواتار.
  • انتخاب‌ها و عادت‌های شما در گیم‌پلی یا اپ، مانند یافتن رازها، بازکردن آیتم‌های قفل‌شده و مخفی، میزان ساعاتی که سرف بازی و اپ می‌کنید، رتبه و رکوردهای شما.
  • اطلاعات اجتماعی مانند اعضای کلاب، دوستان و کاربرانی که با آنها بازی می‌کنید و تعاملات و اطلاعاتی که باهم درمیان می‌گذارید.
  • اطلاعاتی درباره اجرای بازی‌ها در پلتفرم‌شما مانند ارورها
  • شخصی‌سازی و محتواهایی که شما در بازی ایجاد می‌کنید و آن را با دیگران به اشتراک می‌گذارید.
  • اطلاعات دیگر مانند تصویر حساب کاربری و نام واقعی شما و … .

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید