مانیتورهای جدیدی با فناوری G-Sync «انویدیا» و وضوح ۴K معرفی شدند

توسط محمد کرماجانی در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۲۲:۴۰

مانیتورهای جدیدی از سوی چند شرکت با فناوری G-Sync «انویدیا» و وضوح ۴K و پشتیبانی از نرخ ۱۴۴Hz معرفی شدند. با دنیای بازی همراه باشید.

در ماه اپریل «انویدیا» از شرکایش خواسته بود که مانیتورهایی با فناوری G-Sync و HDR عرضه کنند اما هیچ مانیتوری عرضه نشد؛ در واقع این مانیتورها قرار بود در سال ۲۰۱۷ عرضه شوند اما این اتفاق رخ نداد. هر چند به نظر می‌رسد این یک تاکتیک بازاریابی بوده است، از آنجایی که هیچ گرافیکی در حال حاضر توانایی اجرای بازی‌های روز در وضوح ۴K و نرخ ۱۴۴Hz را ندارد لزومی برای عرضه چنین مانیتورهایی نبوده.

در حال حاضر پنلی از شرکت Asus در وب‌سایتی برای پیش‌فروش قرار گرفته است که قیمت نجومی ۲۵۵۶$ را یدک می‌کشد. قیمتی که از بودجه تقریبا تمامی کاربران رایانه‌های شخصی خارج است. این مانیتور از روشنایی ۱۰۰۰-nits و نورپس‌زمینه مستقیم LED بهره می‌برد و همچنین ۳۸۴ نقطه quantum dot برای پشتیبانی از HDR 10. همچنین مانیتوری از ACER با همین مشخصات نیز موجود است.

مانیتور دیگری از MSI با نام Optix AG32CQ نیز حضور دارد که در واقع نمونه ارتقا یافته مدلی عرضه شده در سال گذشته است که برخلاف مدل قبلی که از وضوح ۱۰۸۰p و نرخ ۱۶۵Hz استفاده می‌کرد حالا از ۴K و ۱۴۴Hz پشتیبانی می‌کند. این مانیتور خمیده است و درجه خمیدگی آن ۱۸۰۰R است. اندازه آن “۳۲ و البته این مانیتور از AMD FreeSync پشتیبانی می‌کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: