سرمایه‌گذاری ۵ میلیون دلاری «یوتیوب» برای ۴۷ سازنده‌ای که تلاش می‌کنند تا پلتفرم را بهبود بخشند

توسط محمد کرماجانی در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۲۳:۱۰

این شرکت امروز اعلام کرد که نزدیک به ۵۰ سازنده در سال جاری در برنامه “Creators for Change” (سازندگان برای تغییر) شرکت «یوتیوب» شرکت خواهند کرد. با دنیای بازی همراه باشید.

۴۷ سازنده که ۳۱ نفرشان از اعضای جدید این برنامه هستند، از ۵ میلیون دلار وعده داده شده توسط یوتیوب برای پخش فیلم‌های مثبت در مورد مسائل مهم جهانی استفاده خواهند کرد. این سازندگان از سراسر جهان می‌آیند تا نور بیشتری بر روی مشکلات بتابانند. مشکلاتی نزدیکتر به قلب و یا مشخص برای عقیده‌ای خاص که عبارتند از سخن گفتن از نفرت، افراط گرایی و عشقی که در کشورهای مختلف ظاهر می‌شود.

آفرینندگاه تغییر یوتیوب در مقایسه با سایر بخش‌های این پلتفرم چندان محبوب نیستند اما روشن است که یوتیوب به دنبال سرمایه‌گذاری بیشتر در صداهای مثبت است. چند هفته پس از جنجال لوگان پل، این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرد که ۵ میلیون دلار در این برنامه سرمایه‌گذاری کرده است. جونیپر داونز، مدیر سیاست عمومی یوتیوب، در آن زمان تصریح کرد که این تصمیم برای تشویق سازندگان بیشتر به جهت پیوستن به برنامه و استفاده از نفوذشان در این پلتفرم برای موفقیت آن است.

داونز گفت: “ما آفرینندگان بیشتری را در این برنامه مشارکت خواهیم داد، با در اختیار قرار دادن ابزارهای جدید و آموزش در مورد چگونگی ایجاد تغییر برای جامعه گسترده یوتیوب، جوانان بیشتری را برای استفاده از صدای خود برای ترویج پیام‌های اجتماعی مثبت، حمایت خواهیم کرد.”

اگر چه “Creators for Change” در سال ۲۰۱۶ معرفی شد، به نظر می رسد هنوز بسیاری از مردم از وجود آن آگاه نیستند. سه سازنده که در سال گذشته در برنامه حضور داشتند، در مورد تجربه خود در جشنواره فیلم تریبکای نیویورک در سال ۲۰۱۷ صحبت کردند و نگرانی های خود را از دیده نشدن عنوان کردند. یکی از آفرینندگان بیان کرد که این موضوع به خصوص هنگامی درست است که دیگر یوتیوبرها با محتوای مشکل‌سازشان با هر یک ویدئو، میزبان میلیون‌ها نفر هستند.

سم سفولد، یکی از فیلمسازان و برنامه‌نویسان مشتاق، در طول سخنرانی تریبکا گفت: “ناامیدکننده است که ببینیم کسانی که از این سبک‌ها استفاده می‌کنند، این گونه نظرات را به خود جلب می‌کنند. آن‌ها بردگانی هستند که بسیار دلسردکننده است… این وظیفه ماست که فقط منفی را تبلیغ نکنیم و در جهت مثبت نیز حرکت کنیم. بسیاری از یوتیوبرها توجهی را که لایقشان است دریافت نمی‌کنند.”

یوتیوب به هیچ یک از این نگرانی های دیده شدن در پست وبلاگ اشاره نکرد، اما گفت که همه سازندگان دارای ۲۶ میلیون مشترک دنبال کننده هستند. لیست کامل آفرینندگان شرکت کننده را در زیر بخوانید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: