AMD Ryzen Threadripper 2 در آگوست عرضه می‌شود

توسط محمد کرماجانی در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۰۸:۴۰

پردازنده‌های سری Ryzen Threadripper ۲۰۰۰ برای عرضه در آگوست (بازه‌ای از مرداد تا شهریور) آماده می‌شوند. همچنین تعداد زیادی مادربرد با سوکت TR4 نیز برای همان مقطع آماده عرضه خواهند بود. با دنیای بازی همراه باشید.

پس از عرضه بسیار موفق نسل دوم از پردازنده‌های Ryzen حالا شرکت AMD به دنبال عرضه نسل دوم از پردازنده‌های رده‌حرفه‌ای خود یعنی Threadripper خبر می‌دهد. برخی اعتقاد دارند که به جای چیپست فعلی X399 یک چیپست جایگزین با نام X499 نیز عرضه خواهد شد اما برخی نیز تصور می‌کنند با همان چیپست قبلی مادربردهای جدیدی در بازار موجود خواهند شد. و البته اینکه چقدر به این مدل رفرش امکانات اضافه شود بستگی به سازندگان خواهد داشت.

Threadripper 2 با استفاده از فناوری ۱۲nm و همچنین معماری بهبود یافته +Zen تولید خواهد شد. این امر به دستیابی به فرکانس کلاک بالاتر و همچنین اورکلاکینگ بهتر کمک شایانی خواهد کرد. پردازنده ۱۹۵۰X از نسل اول کلاک پایه ۳.۴Ghz و بوست کلاک ۴.۱Ghz را دارا بود؛ حالا اگر نسل دوم به همان اندازه که انتظار داریم بهبود یافته باشد، پردازنده ۲۹۵۰X به کلاک پایه ۳.۷Ghz و بوست کلاک ۴.۳۵Ghz دست پیدا خواهد کرد. همچنین پتانسیل بالاتری در اورکلاک خواهد داشت.

این پردازنده‌ها تاخیر کمتری در حافظه کش خواهند داشت و چیزی نزدیک به ۱۰ درصد بهبود را در این قسمت به تنهایی یدک می‌کشند. در زمینه حافظه‌های رم نیز به سرعتی به مراتب بالاتر دسترسی خواهند داشت، پیشبینی‌ها تا حدود ۱Ghz بیشتر از نسل اول خواهد بود.

باید دید این پردازنده که همین حالا نیز یک هیولای وحشی حساب می‌شود با چنین بهبودهایی در تابستان چه خواهد کرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: