شرکت نینتندو از عملکرد فروش کنسول سوئیچ در مقایسه با کنسول Wii می‌گوید

شرکت نینتندو از عملکرد فروش کنسول سوئیچ در مقایسه با کنسول Wii می‌گوید

توسط مسعود فقیه در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۱۵:۱۰

فروش کنسول سوئیچ هرگز شاید به اندازه‌ فروش کنسول Wii  نرسد اما این «هرگز» این بار به معنای غیرممکن نخواهد بود. شرکت نینتندو آن چنان از میزان فروش این کنسول نگران به نظر نمی‌رسد؛ در  ادامه همراه دنیای‌بازی باشید.

شرکت نینتندو به دنبال آن نیست که میزان فروش کنسول سوئیچ در حد و اندازه و یا فراتر از میزان فروش کنسول Wii باشد. جملات پیشین، سخنان آقای تاتسومی کیمیشیما (Tatsumi Kimishima) رئیس در آستانه تعویض شرکت نینتندو، در جلسه‌ پرسش و پاسخ با سرمایه‌گذاران است.

ایشان در ادامه می‌گوید خشنودی ما در این است که بتوانیم به تغییرات و نوسانات بازار، پاسخ درخوری دهیم و خودمان را با شرایط بازار سازگار کنیم تا به کنسول سوئیچ کمک کنیم، روند فروش خوب خود را حفظ کند.

کنسول Wii یک پدیده بود، یک موفقیت شگفت‌انگیز. پدیده‌ای که ناظران و متخصصین صنعت گیم و حتی خود نینتندو نیز چنین چیزی را پیش‌بینی نمی‌کرد و انتظارش را نداشت. این کنسول بیش از ۱۰۱ میلیون واحد در کل دنیا فروش داشت که بیش از میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۳ و کنسول اکس‌باکس ۳۶۰ بود. هر کدام از این دو کنسول‌ها ۸۰ میلیون واحد فروش داشته‌اند. در مقایسه با نسل‌ حاضر کنسول‌ها، پلی‌استیشن ۴ طبق آمار ۷۹ میلیون واحد فروخته است. مایکروسافت هنوز میزان فروش کنسول نسل حاضر خود را آشکار نکرده‌است البته به نظر می‌رسد که میزان فروش‌اش کمتر از کنسول PS4 بوده است. طبق آخرین آمار اعلام شده توسط شرکت نینتندو کنسول‌سوئیچ ۱۷/۷۹ میلیون واحد فروش داشته است. این شرکت به دنبال آن است طبق برنامه‌ریزی‌هایش در سال جاری مالی این آمار را به ۲۰ میلیون واحد برساند.

اقبال عموم مخاطبان از هر طیفی سبب موفیقت کنسول Wii شد.دلیل شکست عظیم کنسول Wii U در آن بود که به دنبال طیف خاص و محدودی از مخاطبان بود و فروش آن به میزان ۱۳/۵۶ میلیون واحد بود در حالیکه سوئیچ عملکرد بهتری نسبت به این کنسول تاکنون داشته است. چالش واقعی برای سوئیچ رسیدن به میزان موفقیت کنسول Wii است. اما به نظر می‌رسد فروش Switch در مرز فروش خوب قرار دارد البته با شکست مطلق نیز فاصله دارد. نرم‌افزار، سرویس‌ها و لواز‌م‌جانبی اغلب مواقع در نقش پول‌ساز واقعی برای نینتندو و دیگر شرکت‌ها ظاهر می‌شوند. با وجود «نینتندو لبو» ( Nintendo Labo) عملا نینتندو دارد به مردم «مقوا» می‌فروشد. این کار یک نمونه از تصمیمات پرمخاطره‌ای است که این شرکت برای بالا نگه‌داشتن فروش‌ انجام می‌دهد. علاوه بر این، این شرکت در ماه سپتامبر یک «سرویس آنلاین» را را‌ه‌اندازی می‌کند که در صورت جذب مشترک کافی‌، درآمد مستمر و قابل توجهی را برایشان به ارمغان خواهد آورد. (در همین رابطه؛ «نینتندو» جزئیاتی در ارتباط با سرویس آنلاین کنسول Switch منتشر کرد)

Nintendo قبلا اشاره کرده است چگونه ممکن است کنسول Switch چرخه‌ی عمر مصرفی بیشتر از حالت معمول نسبت دیگر کنسول‌ها داشته باشد. آقای «کیمیشیما» در جلسه پرسش‌و‌پاسخ مذکور بیشتر در این مورد سخن راند و گفت او خواستار آن است که این کنسول برای زمان بیشتری پایدار و جذاب باقی بماند.

ایشان می‌گوید:

ما باید به طور مستمر تجربه‌های نو و بدیعی فراهم کنیم تا مصرف‌کننده را همیشه خواهان بازی با کنسول Switch نگه داریم تا در بلند مدت بتوانیم فروشمان را تضمین کنیم. من نمی‌توانم امروز جزییات بیشتری در این مورد بگویم، اما کمپانی ما تجربه‌ی فراوانی در فروش سامانه‌های بازی دارد و ما بطور فعالانه از چیز‌هایی که تاکنون آموخته‌ایم که شامل تجربیات ناموفق ما نیز می‌شود در برنامه‌ریزی‌هایمان استفاده می‌کنیم.

در جریان این جلسه پرسش‌و‌پاسخ، ایشان سال دوم کنسول Switch  را سالی مهم قلمداد کردند. در ادامه اضافه کردند،  کمپانی نینتندو ابتکاراتی را در نظر گرفته است تا این  کنسول  را به دست افرادی که تاکنون علاقه‌ای به کنسول‌های این شرکت نداشته و افرادی که به مدت طولانی از بازی با کنسول‌‌‌های این شرکت دور بوده‌اند برساند.

گسترش بازار فروش یک کنسول‌بازی در سال دوم عرضه‌اش بسیار مهم است چه این کنسول خانگی باشد یا دستی.در این سال دوم،ابتکارات و نوآوری‌هایی که ما در نظر گرفته‌ایم از شناختی که ما از بازار داریم سرچشمه می‌گیرد و همچنین ما باید خودمان را به چالش بکشیم با رساندن کنسول Nintedo Swtich به دست مصرف‌کنندگانی که تاکنون هیچ یک از پلتفرم‌های نینتندو را امتحان نکرده‌اند و آنانی که قبلا به بازی با پلتفرم ما مبادرت می‌ورزیدند واما اخیرن نه.

آقای Kimishima جزییات بیشتری درباره‌ی این نوآوری‌ها را آشکار نکرد.یکی از این برنامه‌ها برای تاثیرگذاری در فروش کنسول قطعا عرضه بازی Super Smash Bros خواهد بود  که در رویداد E3 امسال به نمایش در‌خواهد امد و  سال جاری میلادی منتشر می‌شود. البته این بازی هم مطمئنا همانند بازی‌های The Legend of Zelda: Breath of the Wild و Super Mario Odyssey پر فروش خواهد بود.

کنسول Nintendo Switch عنوان سریع‌ترین فروش در محدوده‌ی سال اول عرضه‌ی یک کنسول را در آمریکا به خود اختصاص داده است.

آقای کیمیشیما در ماه جولای بازنشسته خواهد شد و آقای شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa) جانشین ایشان خواهد شد که طرفدار دو آتشه‌ی بازی سازنده‌ی استرالیایی Golf Story است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: