ASRock اجازه فروش گرافیک‌های AMD در اروپا را ندارد!

توسط محمد کرماجانی در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۲۰:۱۲

ظاهرا شرکت ASRock که به تازگی شروع عرضه گرافیک‌های خود تحت سری Phantom کرده است و به شکل انحصاری کارت‌های AMD را عرضه می‌کند، از طرف این شرکت اجازه فروش گرافیک در اورپا و احتمالا آمریکای شمالی را ندارد. همراه دنیای بازی باشید.

چند ماه پیش بود که خبر عرضه کارت گرافیک توسط این شرکت، دنیای گرافیک را تکان داد. در آن زمان اخبار مرتبط به برنامه جدید «انویدیا» با نام GeForce Partner Program به تازگی مطرح شده بود و شرکت‌های تولید کننده در حال حذف کارت‌های AMD Radeon از خط تولید بودند. برنامه‌ای که البته لغو شد (برنامه Nvidia GPP کنسل شد!). تصور می‌شد این کار AMD و همکاری با ASRock در واقع نوعی واکنش به این برنامه باشد اما حالا مشخص شده که شاید دلیل دیگری داشته است.

هفته پیش بود که شاخه آلمانی وب‌سایت Tom’s Hardware نقدوبررسی کارت گرافیک RX 580 Phantom Gaming X را منتشر کرد و عملکرد بسیار عالی آنرا به نمایش گذاشت و نشان داد که ASRock کی حریف قابل احترام در دنیای گرافیک است. در آن مقاله نویسنده از یک نکته ناامید شده بود، شرکت ASRock هیچ کارت گرافیکی را در اروپا به فروش نخواهد رساند. در واقع این تصمیم AMD بوده و آنها اجازه این کار را به این کمپانی نداده‌اند. با اینکه این امر مشخص شده اما هنوز هیچ پاسخی رسمی به آن داده نشده است.

به نظر می‌رسد شرکای دیگر AMD نیز نقشی در اجازه ندادن به ASRock در عرضه کارت گرافیک به اروپا داشته‌اند. آنها نمی‌خواسته‌اند بازارشان در اروپا را با یک شریک دیگر تقسیم کنند. از طرف دیگر بازار آسیا شاهد نفوذ کمی از سوی شرکای انحصاری AMD بوده و رقابت کمتری در آن وجود دارد، همچنین فرصت پیشرفت بیشتری نیز در این بازار است.

هنوز مشخص نیست این یک تصمیم موقتی است یا خیر ولی بخش گرافیک ASRock به کار خود ادامه می‌دهد. شاید بهتر باشد AMD این محدودیت را رفع کند و به این شرکت اجازه حضور در بازار اروپا را بدهد، به هرحال شعار این شرکت ” آزادی در انتخاب” است!

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: