اکتیویژن‌از ویژگی‌های نوآورنه در بخش چند نفره بازی Call of Duty: Black Ops 4 خبر می‌دهد

اکتیویژن‌ از ویژگی‌های نوآورنه در بخش چندنفره بازی Call of Duty: Black Ops 4 خبر می‌دهد

توسط مسعود فقیه در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۲۲:۱۶

شرکت اکتیویژن‌‌-بلیزارد در گزارش مالی سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ میلادی اطلاعات و آمار و ارقامی را پیرامون بازی‌های شرکت از جمله بازی Call of Duty: Black Ops 4 در اختیار سرمایه‌گذارن قـرار می‌دهد؛ در ادامه همراه دنیای‌ بازی باشید.

اکتیویژن درباره‌ی برنامه‌ی خود پیرامون بازی Call of Duty: Black Ops –رونمایی جهانی آن در تاریخ ۲۷ اردبیهشت است – به سرمایه‌گذران گفت: «قصد دارد تا دوباره با عرضه این بازی به صدر بازگردد».

اکتیویژن همچنین اضافه کرد بخش چندنفره این عنوان از نوآوری‌های جدید بهره‌خواهد برد. شایعاتی در خصوص اضافه شدن حالت «بتل رویال» وجود دارد که هنوز تایید نشده است.

این شرکت اطلاعات دیگری درباره‌ی بازی Black Ops 4 نداد زیرا آنها به توانایی‌های استودیوی بازی‌سازی Treyarch اعتماد دارند و بازیبازان می‌توانند منتظر پیشرفت و توسعه‌ی بزرگی در هسته اصلی بازی باشند که فراتر از یک نوآوری صرف خواهد بود.

در ادامه این گزارش آمار و ارقام دیگری درباره‌ عناوین این شرکت ارائه شد.

در بازی Overwatch، رویداد Retribution توانست بالاترین میزان جذب کاربر را نسبت به دیگر رویدادهای پیشین به خود اختصاص دهد. البته، ممکن است رویداد Year 2 Anniversary که حوالی ماه مِی منتشر می‌شود بتواند جای رویداد مذکور را بگیرد.

Overwatch League هم میانگین بالای مشارکت‌پذیری را به خود اختصاص داده است و با مخاطبان به طور میانگین یک ساعت در روز برای برای تماشای بازی‌های این لیگ زمان صرف کرده‌اند.  انتظار می‌رود تیم‌های جدید در سال جاری میلادی به لیگ اضافه شوند.

بازی‌های شرکت بلیزارد نیز  ۳۸ میلیون «کاربر‌ فعال‌ ماهانه» داشته است. بازی World of Warcraft عملکرد بسیار بهتری در مقایسه  با عملکرد رشد قبلی خود در همین محدود‌ه‌ی زمانی داشته. خرید‌‌های بیشتر درون‌ بازی توسط کاربران یکی از عوامل این رشد بوده‌ است.

میزان پیش‌فروش بسته‌ اضافه‌شونده‌ی Battle for Azeroth فراتر از آمار پیش‌بینی شده بوده است.

بازی ‌Hearthstone هم‌چنان رشد خوبی در میزان مشارکت‌پذیری و درگیرکنندگی مخاطبان دارد و روند خوب خود را در این زمینه ادامه ‌می‌دهد.

اکتیویژن گزارش داد در این سه ماهه تعداد «کاربر فعال‌ ماهانه» آنها به ۵۱ میلیون نفر رسیده است. همچنین آنها شاهد رشد سالانه میزان «مشارکت کاربری» بین بازیبازان عناوین Call of Duty بوده‌اند. این شرکت رویدادهای فصلی و محتواهای بیشتری برای انتشار در آینده برنامه‌ریزی کرده است.

فروش سری Call of Duty سال به سال افزایش داشته است. سری Black Ops محبوب‌ترین سری‌ ندای وظیفه توانسته ۲۰۰ میلیون کاربر را جذب کند و بیش از ۱۵ میلیارد ساعت زمان بازی برای آن ثبت شده است.

هوادران بازی Destiny نیز می‌توانند منتظر اطلاعات پیرامون بسته‌ی اضافه‌شونده‌‌ای که برای عرضه در پاییز برنامه‌ریزی شده در رویداد E3 2018 باشند. براساس گزارشات پیشین بسته‌ی اضافه‌شونده‌ی مذکور در جریان «فصل چهار» بازی در ماه سپتامبر انتظار می‌رود عرضه شود. تا آن زمان بسته‌ی اضافه‌شونده‌ی Warmind به همراه «فصل ۳» بازی در تاریخ ۸ مِی (۱۸ اردیبهشت) منتشر می‌شود.

روی‌هم رفته این دو شرکت ۳۷۴ میلیون «کاربر فعال‌ ماهانه» در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ میلادی را به خود اختصاص داده‌اند.

خالص دریافتی آنها در این سه ماهه که از مجموع فروش محصولات و خدمات چه به‌صورت فیزیکی و دیجیتالی فروخته‌ شده‌، ۱/۳۸ میلیارد دلار بوده‌ است که در مقایسه با عدد ۱/۲۰ میلیارد دلاری سال پیش حکایت از رشد سالیانه این شرکت دارد.

رکوردی دیگری نیز در خالص دریافتی این سه ماه در مورد فروش‌های درون‌بازی ثبت شده‌ است. تقریبا یـک میلیارد دلار از خرید‌های درون‌بازی و فروش بسته‌های «محتوای قابل دانلود» به‌دست آمده است. به‌طور کلی، فروش دیجیتالی ۱/۲۰ میلیارد دلار را به ارمغان آورده است که بیشتر از ۱/۰۷ میلیارد دلار سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ است.

سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی در تاریخ ۳۱ ماه مارس پایان پذیرفته است. اکتیویژن‌-بلیزارد درآمد خالص ۱.۹۷ میلیارد دلاری را در این سه ماهه به‌دست آورده است که در مقایسه درآمد خالص ۱/۷۳ میلیارد دلاری سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ رشد سالانه را نشان می‌دهد. درآمدهای حاصل از فروش محصولات دیجیتالی نیز عدد ۱/۴۶ میلیارد دلاری را نشان می‌دهد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: