آشنایی با گروه ‌Black Order به رهبری تانوس | شرور‌های فیلم Avengers: Infinity War

توسط میلاد شجری در ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۱۳:۱۰

از زمان ورود «تانوس» به دنیای سینمایی مارول (MCU) در سال ۲۰۱۲ میلادی، بسیاری از طرفداران منتظر لحظه‌ای بودند تا تقابل بزرگترین ابرقهرمانان سیاره زمین را با این تایتان عصبانی مشاهده کنند. این جنگ سرانجام در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) قرار است به‌نمایش گذاشته شود، اما تانوس نیز با همه قدرتش نیاز به کمک دارد. بنابراین او گروه «فرقه سیاه» (Black Order) را که تیمی متشکل از قدرتمندترین و ترسناک‌ترین قاتلان دنیا است، به زمین آورده است. همان‌طور که ما برای اکران فیلم Avengers: Infinity War در تاریخ سیزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ (۳ می ۲۰۱۹) آماده می‌شویم؛ حالا بهترین زمان برای این است که شما را با اعضای تیم تانوس آشنا کنیم. پس با ما در وب‌سایت دنیای بازی در ادامه همراه باشید تا شما را با تاریخچه کوتاه اما پرحادثه گروه فرقه سیاه آشنا کنیم.

آشنایی اولیه با تانوس

نگه داشتن یک دست آهنی روی دنیا برای شخصی ترسناک و قدرتمند مانند تانوس نیز وظیفه آسانی نیست و او برای کاهش بار خود به گروهی از نخبگان به نام فرقه سیاه متکی است. هر کدام از اعضای این گروه منحصر به‌فرد، خون‌خواری و عطش تانوس برای پیروزی در نبرد‌ها را به اشتراک می‌گذارند و هر کدام نیز دارای قدرت‌ها و قابلیت‌هایی جالب و منحصر به‌فرد برای مبارزه هستند. گروه Black Order در اصل در کامیک‌ها برای کمک به تانوس‌ جهت فتح و تصرف دنیا‌های متمدن و فرستادن هدایا (معمولا به صورت قربانی کردن در تشریفات) تشکیل شد. اولین حضور و آزمایش گروه فرقه سیاه زمانی بود که آن‌ها به تانوس در یورش به سیاره زمین برای پیدا کردن سنگ‌های بی‌نهایت کمک کردند. آن‌ها همچنین برای شکار تین (Thane) که در واقع پسر خود‌سر تانوس محسوب می‌شد نیز به وی کمک کردند. آن‌ها اما روی هم رفته موفق نبودند و سرانجام به گروه‌های کوچک‌تر و رقیبی برای یکدیگر تبدیل شده و درنهایت نیز کشته شدند؛ اما از آن‌جایی که تانوس خود را خدای مرگ و زندگی کرده است، بنابراین، تهدید فرقه سیاه هرگز از بین نمی‌رود.

تانوس

تانوس

اعضای گروه فرقه سیاه

گروه Black Order از پنج ژنرال تشکیل شده است که همگی ‌آن‌ها شخصا توسط تانوس به‌خاطر قدرت‌ها و توانایی‌‌هایشان انتخاب شده‌اند تا ترس را منتقل کنند.

کوروس گلایو و اعصای غیرقابل شکست وی.

کوروس گلایو (Corvus Glaive)

محبوب‌ترین ژنرال نزد تانوس، «کوروس گلایو» است که دارای قدرت و سرعت باورنکردنی بوده و همچنین خنجری به‌دست دارد که می‌تواند هر چیزی را ببرد. تا زمانی گلایو این خنجر را در دست دارد، وی تقریبا جاودانه است و نمی‌میرد. وی همچنین دست راست تانوس بوده و رهبری اکثر حملات وی را برعهده دارد.

نبرد پروکسیما میدنایت و بلک پنتر.

پروکسیما میدنایت (Proxima Midnight)

«پروکسیما» که در واقع همسر دیگر عضو گروه بلک اوردر یعنی کوروس گلایو محسوب می‌شود، دارای قدرتی بسیار زیاد بوده و بیشترین استعداد در مبارزه را نیز در میان اعضای گروه در اختیار دارد. او دارای یک نیزه است که می‌تواند پرتو‌های نور بسیار کشنده‌ای را پرتاب کند که تقریبا هیچ‌وقت هدف خود را از دست نمی‌دهند.

بلک دوارف (Black Dwarf)

«بلک دوارف» برادر کوروس گلایو است و در واقع نیروگاه فرقه سیاه محسوب می‌شود. او بسیار عضلانی و قدرتمند است و از یک تبر بزرگ به عنوان سلاح خود استفاده می‌کند. قدرت عظیم و ‌ذره پنهان بلک دورف باعث می‌شود تا وی به یک حریف غیرقابل توقف تبدیل شود.

سوپرجاینت (Supergiant)

سوپرجاینت دارای قدرت فوق‌العاده تله‌پاتی است و از تکنولوژی‌های پیشرفته نظیر ژنراتور‌های نیروی میدانی و تلپورت کننده‌ها استفاده می‌کند.

ایبانی ماو در حال انجام کاری که در آن استاد است.

ایبانی ماو (Ebony Maw)

«ایبانی ماو» که بیشتر شبیه یک جادوگر می‌باشد تا جنگجو، دارای ذهنی فوق‌العاده و باهوش است. گفته می‌شود که صدای وی می‌تواند کاری کند تا قربانیان هر آنچه که وی می‌خواهد را انجام دهند.

مبدا و پس‌زمینه

گروه فرقه سیاه (Black Order) تقریبا محتوای جدیدی است که به دنیای مارول اضافه شده است. این گروه توسط نویسنده کامیک، «جاناتان هیکمن» و هنرمندانی چون «جروم اوپنا» و «جیم چانگ» خلق شده و اولین‌بار در کامیک «کراس‌آور» Infinity که در سال ۲۰۱۳ میلادی منتشر شد، حضور یافتند. کامیک Infinity به عنوان انشعابی از دو کامیک «اونجرز هیکمن» خلق شد. در این کتاب، شخصیت کاپیتان آمریکا رهبری بیشتر اعضای گروه انتقام‌جویان را برعهده گرفته و آن‌ها را به عمق فضا می‌برد تا با دشمنان فضایی تهدید‌آمیز جدیدی معروف به Builders دست و پنجه نرم کنند. در این میان، تانوس و گروه بلک اوردر از این موقعیت استفاده می‌کنند تا به زمین بدون مدافع یورش ببرند. هدف تانوس از این حمله پیدا کردن سنگ‌های بی‌نهایت و همچنین پیدا کردن و کشتن پسر ناانسان خود یعنی تین بوده است. با این حال، دو نفر از اعضای گروه فرقه سیاه (سوپرجاینت و بلک دوارف) در درگیری‌های پیش‌آمده کشته و تعدادی دیگر از اعضا نیز توسط تین زندانی شدند.

تانوس و باقی‌مانده ژنرال‌های بلک اوردر همچنان به حضور خود ادامه دادند و در نهایت در کامیک‌های کراس‌آور Secret Wars که در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شدند، حضور یافتند و همچنین موجب کاهش سرعت نابودی اجتناب‌ناپذیر دنیای مولتی‌ورس مارول شدند. در این بازه زمانی، شخصیت تانوس با شخصیت‌های دیگری نظیر «بلک سوآن» و هرالد سابق «گالاکتوس تراکس» و برادر دیوانه و نابغه شخصیت بلک بولت یعنی «ماکسیموس» متحد شد. بعد‌ها اما اعضای این گروه پراکنده شدند و کوروس گلایو نیز تلاش کرد تا خود را به عنوان رهبر گروه معرفی کند. طبیعتا تانوس از گستاخی ژنرال سابقش خوشحال نشده و به سرعت وی را به قتل رساند. تانوس در نهایت با فرد جدید دیگری به نام «هلا» (دختر اودین، رهبر خدایان نورس) که خود را خدای مرگ می‌دانست، متحد شد. هلا در اولین اقدام خود شخصیت‌های پروکسیما میدنایت و بلک سوآن (دیگر اعضای گروه بلک اوردر) را به قتل رساند.

گروه فرقه سیاه در کنار اعضای جدید.

با این عمل هلا، گروه فرقه سیاه نیز به پایان خود رسید و تمامی اعضای اولیه آن کشته شدند؛ اما شرکت مارول قصد دارد تا کامیک کراس‌آوری با تم اونجرز به نام No Surrender منتشر کند که شامل گروه بلک اوردر کلاسیک می‌شود. هنوز معلوم نیست که چگونه این شخصیت‌ها بازخواهند گشت اما با توجه به حضور بلک اوردر در فیلم Avengers: Infinity War، به‌نظر می‌رسد که شرکت مارول قصد دارد تا دوباره روی محبوبیت جدید آن‌ها سرمایه‌گذاری کند.

فراتر از کامیک‌ها

با وجود اینکه که گروه فرقه سیاه به تازگی به دنیای مارول اضافه شده است، اما آن‌ها حضور کوتاهی در دیگر رسانه‌های سرگرمی نیز داشته‌اند. اعضای این گروه در نقشی تکراری در دنیای انیمیشن کنونی مارول حضور یافتند و به عنوان زیردست‌های تانوس در انیمیشن‌های Avengers Assemble و Guardians of the Galaxy ظاهر شدند. آن‌ها همچنین در دو بازی رایگان حاضر بوده‌اند؛ بازی Marvel: Avengers Alliance و Marvel: Future Fight.

پروکسما میدنایت در صحنه‌ای از فصل دوم انیمیشن Avengers Assemble.

گروه بلک اوردر قرار است که با حضور در فیلم «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) محبوبیت زیادی کسب کند. در این فیلم شاهد حضور گروه تغییر یافته بلک اوردر شامل شخصیت‌های کوروس گلایو، پروکسیما میدنایت، ایبانی ماو و همچنین یک شخصیت جدید به نام «کال ابسیدین» (که به راحتی می‌تواند به شخصیت بلک دورف تغییر نام دهد) هستیم. در دنیای سینمایی مارول، اعضای گروه فرقه سیاه ظاهرا به عنوان فرزندان شخصیت تانوس معرفی شده‌اند و ممکن است که حتی فرزندان بیولوژیکی وی نیز باشند. این موضوع ممکن است که آن‌ها را به شکل عجیبی در مقابل دو دختر فرزند‌ خوانده تایتان خشمگین یعنی گامورا و نیوبلا قرار دهد. همانند سرآغاز بلک اوردر در کامیک Infinity، فیلم Infinity War نیز این گروه را در حمله تانوس به سیاره زمین و انتقام‌جویان به‌نمایش می‌گذارد؛ اما به جای کمک به تانوس برای کشتن فرزند ناانسان خود یعنی تین، آن‌ها به وی برای پیدا کردن سنگ‌های بی‌نهایت و هدف نهایی تانوس یعنی کامل کردن دستکش بی‌نهایت و در دست گرفتن کنترل تمام هستی کمک خواهند کرد.

فیلم «انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت» (Avengers: Infinity War) در تاریخ هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ (۲۷ آوریل ۲۰۱۸) اکران می‌شود. یک سال بعد نیز در تاریخ سیزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ (۳ می ۲۰۱۹) دنباله‌ی بدون نام آن به روی پرده‌ سینما خواهد رفت. در این فیلم بازیگرانی چون «رابرت داونی جونیور» در نقش تونی استارک ملقب به مرد آهنی، «جاش برولین» در نقش تانوس، «مارک روفالو» در نقش بروس بنر ملقب به هالک، «تام هیدلستون» در نقش لوکی، «کریس ایوانز» در نقش استیو راجر ملقب به کاپیتان آمریکا، «جرمی رنر» در نقش شاهین چشم ملقب به کلینت بارتون، «کریس همسورث» در نقش ثور، «کریس پرت» در نقش پیتر کوییل ملقب به استار-لرد، «الیزابت اولسن» در نقش واندا ماکسیمُف ملقب به جادوگر سرخ، «سباستین استن» در نقش باکی بارنز ملقب به سرباز زمستان، «بندیکت کامبربچ» در نقش دکتر استیون استرنج، «پل بتانی» در نقش ویژن، «ساموئل ال. جکسون» در نقش نیک فیوری، «کوبی اسمالدرز» در نقش ماریا هیل، «اسکارلت جوهانسون» در نقش ناتاشا رومانف ملقب به بلک ویدو، «بندیکت وانگ» در نقش وانگ، «زویی سالدانا» در نقش گامورا، «کارن گیلان» در نقش نبیولا، «وین دیزل» در نقش گوروت، «دیوید باتیستا» در نقش درکس د دسترویر، «بردلی کوپر» در نقش راکت راکون، «پام کلمنتیئف» در نقش مانتیس، «بنیسیو» دل تورو در نقش کلکتور، «تام هالند» در نقش پیتر پارکر ملقب به مرد عنکبوتی، «آنتونی مکی» در نقش سم ویلسون ملقب به شاهین، «چادویک بوزمن» در نقش تی‌چالا ملقب به پلنگ سیاه، «دانای گوریرا» در نقش اوکویه، «پل راد» در نقش اسکات لنگ ملقب به مرد مورچه‌ای، «دان چیدل» در نقش جیمز رودس ملقب به ماشین جنگ حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند. کارگردانی فیلم برعهده «برادران روسو» بوده و «کوین فیج» تهیه‌کننده آن است. فیلم‌نامه Avengers: Infinity War نیز توسط «کریستوفر مارکوس» و «استیون مک‌فیلی» نوشته شده است.

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با وب‌سایت دنیای بازی در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: