توسط دنیای بازی در ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ , ۱۳:۱۰

بازی Rogue Trooper Redux که در اصل نسخه‌ی ریمستر عنوان Rogue Trooper است، اولین بار در سال ۲۰۰۶ برای کنسول‌های نسل ششمی و رایانه شخصی و کمی بعد برای کنسول نینتندو یعنی Wii نیز منتشر شد. در این نسخه، شاهد بهتر شدن صحنه‌های بصری و سینماتیک، مدل شخصیت‌ها و وسایل نقلیه هستیم که البته تفاوت‌ها با نسخه مادر بازی کاملا مشهود است. استودیو ریبلیون (Rebllion) داستان این اثر را از سری کمیک‌های هفتگی AD 2000 اقتباس کرده است که در اصل داستان پیاده نظام‌های ژنتیکی با نام GI را روایت می‌کرد. در ادامه با نقد و بررسی بازی Rogue Trooper Redux همراه دنیای بازی باشید.

در این بازی شما در نقش سربازی به نام روگ (Rogue) هستید که به چیزی غیر از انتقام گرفتن از دشمنان فکر نمی‌کند. داستان این بازی در سیاره نفرین شده NU Earth در جریان است که البته به دلیل تغییرات ژنتیکی انجام شده در بدن روگ، وی از آب و هوای سمی این سیاره مصون است. شما در نقش آخرین سربازی هستید که در برابر رژیم Nort ایستادگی می‌کند. زمانی که داستان بازی را پیش می‌برید، شاهد مرگ سه تن از هم‌رزمان خود به روش‌های غم‌انگیز و دل‌خراش هستید، اما خوشبختانه امکان حمل زیست شاخه آنها با استفاده از بایوچیپ وجود دارد. اگر تریلرهای اولیه این بازی را ببینید، متوجه اصرار سازندگان به سیستم کاور و دید سوم شخص شده‌اید؛ اما آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید بازی روی سیستم کاور مانند سری بازی‌های Gears Of War اصرار ندارد و فقط صرفا نام آن را یدک می‌کشد. در این بازی شما قادر به حمل اسلحه و تیرهای دشمنان‌تان نیستید. ممکن است این مهم را اول نکته‌ای منفی تلقی کنید، اما با گذشت زمان متوجه خواهید شد که این امر به خاص بودن گیم‌پلی بازی کمک کرده است. درست است که شما نمی‌توانید از وسایل دشمنان‌تان استفاده کنید؛ اما با کشتن آنها امتیازهایی درون بازی به‌دست می‌آورید که با استفاده از این امتیازها قادر به خرید تیر اسلحه، نارنجک و در نهایت ارتقای وسایل هستید.

خوشبختانه در روند بازی می‌توانید روش مخفی‌کاری را نیز انتخاب کنید و یا به دل دشمنان بزنید و آنها را از بین ببرید که البته این بستگی به انتخاب شما دارد. شخصیت اصلی شما از دو تفنگ استفاده می‌کند، اما این نکته را باید در نظر بگیرید که یکی تفنگ کلت است و دیگری کار سه تفنگ اسنایپر، شات‌گان و Gunner را نیز می‌کند. با این تفاسیر، خوشبختانه در روند بازی راه‌های مختلفی برای از بین بردن دشمنان دارید. شاید سوالاتی از جمله چگونگی بخش آنلاین بازی درذهن شما تداعی شود، متاسفانه سرورهای آنلاین این بازی حداقل در نسخه نینتندو سوییچ شلوغ نیست و بهتر است قید بخش آنلاین را بزنید.

در بخش آنلاین، انواع آیتم‌ها از جمله نوار سلامت و تیر پخش شده است و باید تا جایی که دوام می‌آورید، دشمنان خود را از بین ببرید و امتیاز بیشتر نسبت به دیگران بگیرید. متاسفانه بازی از لحاظ گرافیک نیز جلوه مناسبی ندارد، کیفیت بافت‌ها و جزییات محیط نیز در این بازی حرفی برای گفتن ندارند. در حین تجربه مراحل مختلف گویا فقط رنگ‌بندی محیط عوض شده است و بعد از تجربه مراحل مختلف ممکن است این بازی را خسته‌کننده قلمداد کنید. از تمام این‌ها که بگذریم؛ موسیقی خوب این بازی غیرقابل انکار است، مخصوصا در صحنه‌هایی که مبارزات اوج می‌گیرد. موسیقی خوب این بازی کمک کرده است حس تنهایی را هرچه بیشتر به شما القا شود، البته در این بین صدای دشمنان، غیرقابل تحمل است و به راستی راه گریزی برای نشنیدن صدای آنها وجود ندارد!

اگر با گرافیک نه‌چندان خوب این بازی کنار می‌آیید و به بازی‌های شوتر سوم شخص با سبک و سیاق کاورگیری علاقه دارید، تجربه این بازی را از دست ندهید. روایت داستان بسیار خوب انجام گرفته اما متاسفانه با محیطی پر جزییات سر و کار نخواهید داشت. با وجود این که گرافیک نسخه ریمستر ممکن است شما را ناامید کنند، اما هنوز هم نسبت به نسخه مادر خود تغییرات کاملا بزرگی کرده است.

Resolution

Platform: Nintendo Switch – Score: 6.8 out of 10

Rogue Trooper Redux is a remaster of a favorable classic which could do its remastering duties much better. As a remastered game, the graphics still look outdated, but its experience on Nintendo Switch is enjoyable and its perfect OST still makes you feel all alone in space.

(نقدی که مطالعه کردید، نسخه‌ی منتقدین بازی Rogue Trooper Redux بود که توسط ناشر آن یعنی Rebellion Games برای دنیای بازی ارسال شده است.)

نکات مثبت
نکات منفی
auto
زباله
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: