شرکت بلیزارد برنامه‌ای برای پورت دو بازی‌ World of Warcraft و Heroes of Strom به کنسول‌ها ندارد

توسط مسعود فقیه در ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ , ۱۷:۵۵

در حالی‌که عرضه بازی‌های در ژانر MMORPG و MOBA  بیشتر از گذشته یک امر عادی به نظر می‌رسد تا یک استثنا؛  شرکت بلیزارد نشان می‌دهد عجله‌ای برای ورود به این جریان تازه ندارد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

در سال‌های اخیر ایده عرضه بازی‌های ژانر MMORPG برای کنسول‌ها به‌مانند یک بدعت بود و استدیوهای اندکی جرات انجام چنین کاری را به خود می دادند. عرضه‌ی یک بازی MOBA برای کنسول‌ها نیز یک عمل بسیار نادر بود.

اما امروزه بازار کنسول‌ها جایگاهی قابل اطمینان برای گسترش و جذب کابران برای بازی‌ها در سبک MMO و MOBA  به‌نظر می‌آید. به‌طوری‌ که شرکت بلیزارد که قبلا به شرکتی منحصر به پلتفرم PC  بود نیز بازی Overwatch را برای میلیون‌ها گیمر کنسول PS4  و XBOX One در دسترس قرار داده است. با همه این‌ها ظاهرا بلیزارد اشتیاق زیادی برای انتقال بازی‌های موفق خود به صحنه‌‌ی کنسول‌ ندارد.

در ادامه، نقل قولی از آقایان Daniel Stahl تهیه‌کننده بازی World of Warcraft و Matt Villers طراح ارشد بازی Heroes of the Strom در نمایشگاه PAX East را بررسی می‌کنیم.

آقای Stahl اشاره می‌کند پورت کردن بازی World of Warcraft به کنسول‌ها نیازمند اجرای تغییرات وسیعی روی بازی‌ست و استودیوی آنها عزمی برای ایجاد و اجرای این تغییرات ندارد:

من فکر می‌کنم بازی World of Warcraft  واقعا برای پلتفرم PC  طراحی شده. تغییرات زیادی وجود دارد که ما باید اعمال کنیم تا این بازی را تبدیل به یک بازی کنسولی کنیم. ما می‌خواهیم که به ساخت و گسترش بازی Word of Warcraft  با همین وضعیت ادامه بدهیم. ما باید یه کار کاملا متفاوت انجام بدهیم اگر می‌خواهیم چیزی برای کنسول‌ها عرضه کنیم.

در همین راستا آقای Villers  نیز می‌افزاید:

تمرکز ما کاملا روی پلتفرم PCست و از ابتدا نیز چنین بوده. تغییرات زیادی باید روی گیم‌پلی بازی اعمال شود تا به یک عنوان مناسب کنسولی Console تبدیل شود.

اگر امیدوار به عرضه‌ی بازی‌های موفق شرکت بلیزارد در سبک MMORPG و MOBA برای کنسول‌های PS4 ،XBOX One یا Swtich بوده‌اید، در حال حاضر حداقل به نظر می‌رسد اراده‌ای برای آن از طرف بلیزارد وجود ندارد.

البته به عرض مخاطبان می‌رسانیم شایعاتی مبنی بر عرضه‌ی بازی Diablo III  برای کنسول Switch  وجود دارد که تاکنون به‌صورت رسمی تایید نشده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: