توسط علی فتح‌آبادی در ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ , ۱۶:۰۰

اولین محصول استودیو «پوملو گیمز»، بازی فری‌توپلی زیبایی‌ با نام «روزی روزگاری یک برج» (Once Upon A Tower) است که در آن، شما باید از برج عظیم و سر به فلک بازی، فرار بکنید و در این حین، از برخورد با آتش اژدهای مراقب و دوجین دشمن و تله‌های گونه‌گون هم پرهیز کنید. با نقد و بررسی بازی موبایلی Once Upon A Tower همراه با دنیای بازی باشید.

هدف شما در این اثر، حرکت عمودی رو به پایین به‌سوی طبقات زیرین این برج عظیم و درنهایت فرار از آن است. طبقه به طبقه، تعداد و تنوع دشمنان و تله‌های حاضر در قلعه بیشتر می‌شود و چالش و سختی بیشتری را پیش روی‌تان قرار می‌دهد. شخصیت‌های گوناگون بازی که صرفا در پوشش و سلاح با یکدیگر متفاوت‌اند، با کسب تعداد مشخصی سکه در هر دور بازی، می‌توانند قابلیت‌های مختلفی را برای خودشان فعال کنند که در رسیدن به امتیاز بالاتر و دست‌یافتن به طبقات زیرین بیشتر بسیار موثر و مفید واقع می‌شوند.

برای فعال‌سازی شخصیت‌های جدید نیز باید تعداد معینی سکه کسب کنید و سپس به‌صورت شانسی یکی از شخصیت‌های برای شما فعال می‌شود.

مورد جالبی که در خصوص بازی وجود دارد، این است که با وجود فری‌توپلی بودن، هیچ خرید درون برنامه‌ای ندارد و تماما درآمدش را از طریق تبلیغ‌های بین‌ بازی به‌دست می‌آورد. ممکن‌ است فکر کنید که خوب با این رخداد، قریب به یقین تعداد این تبلیغ‌ها سر به فلک می‌زند و وقت به وقت باید شاهد یکی از این تبلیغ‌های بی‌ دروپیکر و بازی‌های بیخودی باشیم که به‌زور می‌خواهند خودشان را به‌مان غالب کنند.

گیم‌پلی بازی باوجود سادگی، جذاب و سرگرم‌کننده‌ است و به‌راحتی چندین ساعت شما را به خودش مشغول می‌کند. طراحی محیط برج نیز با وجود یکنواختی کلی، حق مطلب را ادا می‌کند و در کنار سبک گرافیکی کارتونی دلنشین‌اش، ترکیب دوست‌داشتنی را شکل داده‌ و چشم‌ها را مورد نوازش خویش قرار می‌دهد.

جای خالی موسیقی درست و حسابی، بسیار در بازی احساس می‌شود. در کل بازی فقط در صحنه‌هایی که به محیط‌های امن بین طبقات می‌رسید، موسیقی پخش می‌شود و در بقیه بخش‌های برج و هنگام تلاش‌ها و تقلاهای بی‌امان‌تان فقط شما و صدای چکش‌ کوبنده‌تان است که شنیده می‌شود و صدایش در برج به مثابه ناقوسی عظیم، طنینی بلند می‌اندازد.

«روزی روزگاری یک برج» بازی جمع و جور است ک به‌راحتی به‌ دل می‌نشیند و چند ساعت شما را سرگرم شاهزاده‌های گوناگونش و تلاش‌هایشان برای فرار از این برج بلند و بالا می‌کند. باوجود فری‌توپلی بودن، با سختی بیش‌ از اندازه و نابرابر مجبور به خرج پول و خرید الماس و سکه‌های بی‌انتها نمی‌کندتان و صرفا چندتا تبلیغ کوتاه را به تنبان‌تان می‌بندد. تجربه‌اش در مواقع بی‌حالی و خستگی که زمان خودش را کش‌ می‌دهد و به ابدیت میل می‌کند،  می‌چسبد و سرگرم‌تان می‌کند. در ادامه می‌توانید این بازی را با لینک مستقیم دانلود کنید.

نکات مثبت

کلیت ساده و زیبا
سرگرم‌کننده و دلنشین

نکات منفی

کمبود موسیقی

8
نفیس
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: