گزارش: قفل «دنوو» هیچ تاثیر منفی روی عملکرد بازی Final Fantasy XV Windows Edition ندارد

توسط سهیل حسینی در ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۰

قفل امنیتی «دنوو» اغلب به‌خاطر تاثیر منفی که روی عملکرد بازی‌ها می‌گذارد، از سوی گیمرها مورد انتقاد قرار می‌گیرد. با این حال، تجزیه و تحلیل انجام شده توسط «پیتر تُمان» در وب‌سایت پی‌سی گیمر، نشان می‌دهد که چنین موضوعی حداقل برای بازی Final Fantasy XV Windows Edition که به تازگی برای رایانه‌های شخصی از طریق شبکه‌های استیم، اوریجین و فروشگاه ویندوز عرضه شده، وجود ندارد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

او سه تصویر منتشر کرده که مقایسه‌ای از نسخه دمو که شامل قفل دنوو نبود با نسخه منتشر شده با قفل است. بنچمارک‌های به‌دست آمده از بازی Final Fantasy XV Windows Edition را در ادامه مشاهده می‌کنید:

در تصویر اول، تفاوت و اختلاف چندانی را نشان نداد:

 در تصویر دوم، نسخه رسمی ۳.۵ درصد از نسخه نمایشی پایین‌تر بود:

در تصویر سوم مشاهده می‌کنیم که نسخه منتشر شده ۵.۶ درصد از نسخه دمو سریع‎تر بود:

نتیحه‌گیری «تُمان»، از بررسی انجام شده روی بازی Final Fantasy XV Windows Edition نشان می‌دهد هیچ مدرکی نیست که اثبات کند قفل امنیتی «دنوو» باعث ایجاد عملکرد منفی در این بازی می‌شود. از سوی دیگر، آزمایش مقایسه‌ای بین زمان بارگذاری (لودینگ) بازی صورت گرفته بین دو نسخه دمو و منتشر شده، که شاهد افزایش ۶.۷ درصدی در نسخه نهایی هستیم. او معتقد هست احتمالا به‌دلیل تفاوت در کدنویسی (نسخه دمو و نهایی) این دو نسخه، زمان بارگذاری افزایش یافته است. البته لازم به ذکر است، یک یا چند مقایسه بیشتر از این نوع می‌تواند شفافیت بیشتری را پیرامون تاثیر قفل «دنوو» بر روی عملکرد بازی‌ها، ایجاد کند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: