بازی PUBG از برخی عناصر موفق Fortnite الهام خواهد گرفت

توسط سهیل حسینی در ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۳:۴۵

رقابت دو بازی PUBG از استودیو «بلوهول» و Fortnite از استودیو «اپیک گیمز» به سطح جدیدی رسیده است. تیم توسعه PUBG برخی از برنامه‌های خود در سال ۲۰۱۸ را مطرح کرد و به‌نظر می‌رسد آن‌ها در تلاش هستند تا برخی از عناصر موفق Fortnite را در بازی خود، استفاده کنند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

این اخبار، توسط بلاگ رسمی بازی PUBG منتشر شده نشان از تلاش این تیم برای ایجاد تغییراتی مثبت می‌دهد. مهم‌ترین تغییر قابل‌توجه در این لیست، نقشه جدیدی با ابعاد ۴ در ۴ کیلومتر است که خبر آن را هفته گذشته منتشر کرده بودیم. نقشه جدید، ماه آینده از طریق تست سرور بر روی رایانه‌های شخصی قابل دسترسی خواهد بود.

حال، ممکن است این سوال را بپرسید که چرا چنین تصمیم گرفته شده؟ همان‌طور که کاربر MoeMetA در فروم رددیت هم اشاره کرده، ابعاد نقشه‌های قبلی بازی PUBG نسبت به Fortnite بسیار بزرگ‌تر بوده که این نسبت ۶ در ۶ کیلومتر برای نقشه PUBG و ۳ در ۳ کیلومتر برای Fortnite است. در ادامه تصویری از مقایسه این دو نقشه می‌بینید:

با معرفی نقشه جدید، فضای کلی آن به ۴ در ۴ کیلومتر کاهش داده شده که باعث می‌شود روند گیم‌پلی بازی PUBG سریع‌تر شده و تعداد بازیکنان به مکان‌های متراکم متراکم محدود می‌شود که نتیجه آن کوتاه‌تر شدن زمان مسابقات خواهد شد. در زیر، تصویر مفهومی منتشر شده از نقشه بعدی که قرار است طی ماه‌های آینده برای بازی منتشر شود را مشاهده می‌کنید:

البته، این تمام تغییرات نبوده و نقشه راهی که تیم سازنده PUBG در نظر گرفته، بیشتر مخاطبان بازی Fortnite را هدف قرار داده است. بهبود جلوه‌های بصری بخشی از کار مهم سازنده هست و تیم هنری بازی سعی در انجام بهبودهایی در تمام بخش‌های بازی است، به عنوان مثال می‌توانید یک مورد از تغییرات صورت گرفته را در تصویر زیر را مشاهده کنید:

غیر از این، توسعه‌دهنده در حال برنامه‌ریزی برای افزودن حالت‌های جدید برای بازی، وسایل نقلیه و سلاح‌های جدید است. یکی دیگر از مهم‌ترین قابلیت‌ها، اضافه شدن چت صوتی در منوی اصلی بازی است. یکی دیگر از موضوعات مهم، تمرکز سازنده روی اعمال ثبات و پایداری بوده که بحث‌های زیادی درمورد آن در گفت‌گوهای میان طرفداران و سازنده نیز انجام گرفته است. در ادامه هم «بلوهول این نکته را خاطرنشان کرد:

این غیر ممکن است که مشکلات بازی به یک‌باره حل شود، اما هدف ما این هست که به طور مداوم بهبودهایی در این بخش حاصل شود.

تیم رقیب، یعنی «اپیک گیمز» هم‌چنان به ارائه پشتیبانی مداوم خود از بازی Fortnite ادامه می‌دهد و هر ماه شاهد اضافه شدن ویژگی جدیدی هستیم. بنابراین، اگر PUBG قصد دارد از دور مسابقه خارج نشود، نیاز به تغییرات تازه‌ای دارد تا بتواند بهبودهای بیشتری را حاصل کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: