تماشا کنید: در کنفرانس خبری دیروز پیرامون خشونت در بازی‌های ویدئویی چه گذشت؟

توسط سهیل حسینی در ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۸:۴۸

بر اساس گزارش واشنگتن پست، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، امروز با نمایندگان و منتقدان صنعت بازی‌های ویدئویی دیدار کرد. همان‌طور که قبلا هم گفته شده بود، موضوع بحث پیرامون «خشونت در بازی‌ها» بوده که در طی کنفرانس، کلیپی مونتاژ شده از صحنه‌های خشونت‌آمیز بازی‌هایی چون مجموعه Call of Duty، Dead by Daylight, Sniper Elite 4 و The Evil Within پخش شد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

«برنت بوزل»، عضو مجلس رسانه و پژوهش به شکل جدی‌تری به این مساله نگاه کرده و خواستار اعمال قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای صنعت بازی شد. هم‌چنین در ادامه او به این نکات اشاره کرد که ساخت بازی‌های خشونت‌بار برای کودکان صدمه‌آفرین است و باید جدی‌تر با آن برخورد کرد.

پس از این ملاقات، «ویکی هارتزلر»، نماینده مجلس ایالت متحده در توئیتر خود پس از ستایش از رئیس جمهور برای حل مساله خشونت در مدارس و جامعه، اشاره کرد که این مباحث در دیگر حیطه‌ها نیز باید گسترش یابد:

من معتقدم راه‌حل کم کردن میزان خشونت با اسلحه یک رویکرد همه‌جانبه است که بر چندین عامل و فاکتور مختلف متمرکز است که در نهایت به حل چنین مشکلاتی کمک می‌کند. بحث‌ها نباید محدود به بازی‌های ویدئویی و اسلحه باشد و جلسات مشابه‌ای با صنعت فیلم درمورد خشونت اسلحه نیز انجام شود.

موسسه ESA هم پس از پایان این نشست بیانیه خود را منتشر کرد:

ما این فرصت را داشتیم تا با رئیس جمهور و دیگر مقامات منتخب کاخ سفید دیدار کنیم. ما، مطالعات علمی سازمان‌دهی شده زیادی انجام داده‌ایم و هیچ ارتباطی بین بازی‌های ویدئویی و خشونت پیدا نشد. نخستین دفاعیه برای حمایت از بازی‌های ویدئویی، سیستم رده‌بندی سنی است که به انتخاب آگاهانه خانواده‌ها کمک می‌کند. ما از رویکرد پذیرا و جامع رئیس جمهور در این مباحثه، قدردانی می‌کنیم.

مبحث رسیدگی به خشونت در بازی‌های ویدئویی از قبل هم وجود داشته و روئسای قدیم رئیس جمهور هم به آن پرداخته بودند. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا بازی‌های ویدئویی تاثیری در افزایش خشونت کودکان و نوجوانان دارد؟ در پایان، شما را به دیدن ویدئویی که در بالا به آن اشاره کردیم، دعوت می‌کنیم:

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: