نمایندگان صنعت بازی دیدار با رئیس جمهور ترامپ را تایید کردند

توسط میلاد شجری در ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۰:۰۰

نمایندگان صنعت بازی‌های ویدیویی تایید کردند که قرار است در روز سه‌شنبه این هفته با رئیس جمهور ترامپ ملاقات کنند؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، هفته گذشته در خبری اعلام کرد که رئیس جمهور دونالد ترامپ با نمایندگان صعنت بازی‌های ویدیویی جهت صحبت درباره خشونت بازی‌ها به دنبال تیراندازی یک دانش‌آموز در یکی از مدارس فلوریدا، ملاقات می‌کند. در همان زمان انجمن نرم‌افزار‌های سرگرمی (Entertainment Software Association) موسوم به ESA که نمایندگی شرکت‌های ناشر کامپیوتر‌ها و بازی‌های ویدیویی را برعهده دارند، اعلام کرد؛ تماسی درباره این موضوع دریافت نکرده است. حال در جدیدترین اخبار بازی‌، ESA تایید کرد که این هفته با اعضای کاخ سفید ملاقات خواهد کرد. اما در این میان هنوز سوالاتی بدون جواب درباره اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد و چه کسی با آن‌ها ملاقات خواهد کرد، باقی می‌ماند.

در بیانه‌ای که توسط این انجمن منتشر شده است، تاکید شده که گفت‌وگو با اعضای کاخ سفید تنها به بازی‌های ویدیویی خلاصه نمی‌شود. به گفته این گروه:

بازی‌های ویدیویی به وضوح مشکل اصلی نیستند؛ سرگرمی مطمئنا در سرار جهان توزیع و مصرف می‌شود اما کشور ایالات متحده بیشتر از هر کشور دیگر دارای خشونت ناشی از سلاح‌های گرم است.

انجمن نرم‌افزارهای سرگرمی اسامی نمایندگی که در ملاقات این هفته با اعضای کاخ سفید حاضر خواهند بود را اعلام نکرد. تعدادی از اعضای این انجمن را شرکت‌های بزرگ ‌و قدرتمند بازی‌سازی نظیر اکتیویژن، نینتندو، مایکروسافت، الکترونیک آرتز و تعدادی دیگر تشکیل می‌دهند. اما حداقل در این میان انتظار می‌رود که رئیس این انجمن یعنی مایکل گالاگر در ملاقات حضور داشته باشد. از طرفی دیگر هنوز معلوم نیست خود رئیس جمهور دونالد ترامپ به این دیدار خواهد رفت یا معاون وی، مایکل پنس یا دیگر اعضای رسمی کاخ سفید.

در ماه فوریه سال جاری میلادی، رئیس جمهور ترامپ در مورد خشونت بازی‌های ویدیویی و همچنین فیلم‌ها و تاثیرشان در تیراندازی‌های اخیر کشور آمریکا صحبت کرد که البته این موضوع، اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد. در سال ۲۰۱۳ نیز معاون رئیس جهور، جو بایدن پس از تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک با اعضای فعال صنعت بازی دیدار کرد. بایدن، درمورد خشونت در بازی‌های ویدئویی بحث‌هایی انجام داد و با افرادی مهم چون مدیرعامل شرکت زنیمکس، آقای رابرت آلتمن، رئیس سابق استودیو اپیک گیمز، آقای مایک کپس و همچنین نمایندگان دو شرکت اکتیویژن و تیک تو که در این جلسه حضور داشتند، ملاقات کرد.

اوایل همان سال که این قتل شکل گرفت، رئیس جمهور سابق آمریکا، باراک اوباما از کنگره خواسته بود تا درمورد تاثیرات بازی‌های ویدئویی خشونت‌آمیز بر روی نوجونان تحقیقاتی انجام دهند. بسیاری از سیاست‌مداران در طول سال‌های گذشته، درمورد خشونت در بازی‌های ویدئویی اشاراتی داشته‌اند. بنا به گفته جو توئیست، رئیس مرکز UKIE، طی تحقیقات انجام شده تاکنون ارتباط مستقیمی بین خشونت در بازی‌ها و انجام فعالیت‌های خشونت آمیز در دنیای واقعی به اثبات نرسیده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: