مایکروسافت از قابلیت موس و کیبورد اکس‌باکس وان صحبت کرد

توسط افراسیاب در ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۷:۳۰

طبق پست مهندس ارشد اکس‌باکس آقای «مایک ایبارا» Mike Ybarra در صفحه توییتر، مایکروسافت می‌تواند پروژه پشتیبانی اکس‌باکس وان از موس و کیبورد را کنسل کند، اما این‌کار را نمی‌کند زیرا می‌خواهد این قابلیت را به دست توسعه‌دهندگان قرار دهد تا آن‌ها خود بازی‌های خود را برای پشتیبانی از این قابلیت بسنجند. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

توسعه دهندگان این انتخاب را دارند که به کاربران خود اجازه استفاده از قابلیت موس و کیبورد را بدهند یا نه. این به آن‌ها بستگی دارد اما این قابلیت برجای خود می‌ماند.

ما می‌توانیم این پروژه را لغو کنیم اما واقعا قابلیت مفید و جذابی است.

برای مدت زیادی است که مایکروسافت از قابلیت پشتیبانی موس و کیبورد برای اکس‌باکس وان سخن گفته است. در ماه سپتامبر سال گذشته ایبارا اظهار کرد که قابلیت موس و کیبورد حتما برای اکس‌باکس وان می‌آید، اما نگفتند چه زمانی و چطور.

ایبارا می‌گوید مایکروسافت نگرانی برخی کاربران را درک می‌کند که اعتقاد دارند در بازی‌های چند نفره کسی که از موس و کیبورد استفاده کند نسبت به کسانی که از کنترلر استفاده می‌کنند کار راحت‌تری در پیش دارد.

آقای ایبارا می‌گوید:

در این رابطه ما باید بسیار باهوش عمل کنیم. ما بیش‌تر این کار را به عهده خود توسعه‌دهندگان واگزار می‌کنیم. مردم بسیاری به من توییت می‌کنند و به من می‌گویند که تو نمی‌توانی این کار را بکنی زیرا عادلانه نیست. و ما این را درک می‌کنیم. ما دو پلتفرم اکس‌باک و رایانه‌های شخصی را کنترل و به هم نزدیک می‌کنیم.

ایبارا می‌گوید یک راه‌حل این است که توسعه‌دهندگان این انتخاب را به بازیکنان خود بدهند که با چه گروهی بازی کند. به عبارتی بازکن خود متوجه می‌شود که کسی که با او همبازی می‌شود موس و کیبورد دارد یا کنترلر.

درحال حاضر مایکروسافت بازی Gears of War 4 را با قابلیت موس و کیبورد در برابر کنترلر امتحان کرده است.

آیا شما موس و کیبرد را به کنترلر ترجیح می‌دهید؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: