جایزه انجمن فیلم‌برداران آمریکا به راجر دیکینز برای فیلم Blade Runner 2049 رسید

توسط افراسیاب در ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ , ۲۱:۰۰

فیلمبردار افسانه‌ای آقای «راجر دیکینز» Roger Deakins به‌خاطر همکاری با «دنیس ویلنوو» Denis Villeneuve کارگردان فیلم آینده‌نگرانه Blade Runner 2049 برنده جایزه انجمن فیلم‌برداران آمریکا در ۳۲ دوره آن شد. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

آقای دیکینز که با این فیلم برای ۱۴ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، باید با رقبایی چون «ریچل موریسون»  Rachel Morrison فیلمبردار فیلم Mudbound اولین فیلمبردار زن که توانسته در تاریخ انجمن فیلم‌برداران آمریکا نامزد دریافت جایزه شود، «برونو دل‌بونل» Bruno Delbonnel برای فیلم  Darkest Hour، «هویت ون هویتما» Hoyte Van Hoytema برای فیلم Dunkirk و «دن لاستن» Dan Laustsen برای فیلم The Shape of Water برای دریافت جایزه اسکار به رقابت بپردازد.

جالب است که بدانید ۶ برنده جایزه انجمن فیلمبرداران آمریکا توانسته در ۱۰ دوره آخر مراسم اسکار برنده بهترین فیلمبرداری شود.

خود آقای دیکینز در مراسم حضور نداشتند که در غیابش خانم جیمز «James» جایزه را دریافت کرد. برای دیکینز این ۱۵ نامزدی وی برای دریافت جایزه انجمن فیلمبرداران آمریکا محسوب می‌شود که از این ۱۵ بار ۴ مرتبه موفق به دریافت جایزه شده است. در کنار فیلم  Blade Runner 2049 دیکینز در گذشته برای فیلم‌های The Shawshank Redemption، فیلم The Man Who Wasn’t There و فیلم Skyfall برنده این جایزه شده بود.

رکورد دار برنده جایزه انجمن فیلم‌برداران آمریکا «امانوئل لوبزکی» Emmanuel ‘Chivo” Lubezki است با پنج جایزه؛ که پس از آن دیکینز در کنار «کانراد هال» Conrad Hall با چهار جایزه در جایگاه دوم قرار گرفته‌اند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: