استودیو PlatinumGames: سال 2019 برای ما حیاتی خواهد بود

هیدکی کامیا علت انحصاری بودن بازی Bayonetta 3 را با شرح تاریخچه این آی‌پی توضیح می‌دهد

توسط افراسیاب در ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ , ۲۰:۰۰

امروز کارگردان بازی Bayonetta 3 آقای «هیدکی کامیا» Hideki Kamiy در صفحه توئیتر خود به ما درس‌هایی از تاریخ داد. ایشون به‌طور مشخص به آی‌پی Bayonetta اشاره می‌کند که خود خالق آن است، و در ادامه از کلید خوردن توسعه Bayonetta 3 به‌صورت انحصاری برای پلتفرم نینتندو سوئیچ و اهدافشان برای آن صحبت کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

چیزهایی دارم که می‌خواهم با شما در میان بگذارم. درمورد بازی Bayonetta 3 است.

یکی از وظایف ما به عنوان توصعه دهنده جلب توجه ناشرین برای جذب سرمایه ساخت بازی است.

برای Bayonetta 1 ما توانستیم توجه شرکت «سگا» را جلب کنیم و هزینه ساخت بازی را از آن‌ها بگیریم. سپس با ارائه طرح خود کارمان را شروع کردیم. تمامی حقوق بازی متعلق به سگا بود.

در آن زمان ما آمادگی توسعه بازی برای چندپلتفرم را نداشتیم، سپس طی جلسات متعدد با سگا تصمیم گرفتیم که بازی را به صورت انحصاری برای پلتفرم اکس‌باکس ۳۶۰ منتشر کنیم.

هرچند که یکی از همکاران تجاری سگا بازی را برای پلی‌استیشن ۳ پورت کرد؛ و در این اواخر آن‌ها تصمیم گرفتند بازی را در استیم نیز عرضه کنند که اواخر سال گذشته منتشر شد. حقوق تمامی این نسخه‌ها متعلق به سگا بود.

زمانی که ما شروع به توسعه بازی Bayonetta 2 برای تمامی پلتفرم‌ها کردیم اما به دلایلی سگا تولید بازی را متوقف کرد. در این زمان بود که نینتندو پا به میدان گذاشت و هزینه تولید بازی را بر عهده گرفت.

در این زمان حقوق بازی به‌صورت مشترک متعلق به سگا و نینتندو بود. بنابراین آن‌ها تصمیم گرفتند که بازی‌را برای پلتفرم Wii U بسازند.

نینتندو همچنین تمایل به پورت بازی Bayonetta 1 برای Wii U داشت. آن‌ها همچنین اجازه انتشار موسیقی بازی در نسخه رایانه‌های شخصی‌ را که حقوقش متعلق به آنان نبود دادند.

من صمیمانه از نینتندو بابت حمایتشان تشکر می‌کنم؛ و از سگا که به نینتندو اجازه استفاده از آی‌پی آن‌ها را دادند سپاسگذارم.

از همان ابتدای آغاز توسعه Bayonetta 3 نینتندو تمامی هزینه‌های ساخت آن را بر عهده گرفت. بدون آن‌ها ما نمی‌توانستیم کار ساخت این بازی را شروع کنیم.

تمامی حقوق بازی در حال حاضر متعلق به هر دو شرکت سگا و نینتندو است؛ و آن‌ها تصمیم گرفتند که بازی را تنها برای نینتندو سوئیچ منتشر کنند.

توسعه یک بازی یک بیزینس محسوب می‌شود و هر کمپانی موقعیت و راه‌وروش خودش را دارد؛ که این یعنی گاهی اوقات برخی بازی‌ها ساخته خواهند شد و توسعه بعضی بازی‌ها لغو خواهند شد.

من معتقدم تمام اعضای گروه از تمامی تواناییشان برای توسعه آن استفاده می‌کنند، حد اقل برای من توسعه بازی Bayonetta 3 یکی از بزرگ‌ترین اهداف زندگی من خواهد بود، و نمی‌توانم خوشحالی خود را بابت ساخت بازی Bayonetta 3 بیان کنم.

مدت اندکی‌است که ساخت بازی Bayonetta 3 آغاز شده است و ما امیدواریم بهترین چالش را برای طرفدارانمان رقم بزنیم.

شنیدن این‌که بازی Bayonetta 2 در ابتدا قرار بود که یک بازی مولتی‌پلتفرم باشد جالب است، و ماجرای لغو شدن و سرمایه گزاری بعدش.

همچنین تعلیق آغاز توسعه Bayonetta 3.

تا زمانی که بازی Bayonetta 3 منتشر شود کاربران نینتندو سوئیچ می‌توانند سر خود را با نسخه کالکشن Bayonetta 1 و Bayonetta 2 گرم کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: