بازی Call Of Duty: WW2 موفق به کسب رکورد جدیدی در زمینه فروش دیجیتالی شد

توسط سهیل حسینی در ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۳:۰۰

شرکت «اکتیویژن بلیزارد»، جزئیات کلی از درآمد حاصله این شرکت را تا پایان سال میلادی ۲۰۱۷ اعلام کرد. نتایج به دست آمده نشان می‌دهد، سهم بزرگی از این سود مربوط به دو بازی Call of Duty: WWII و Destiny 2 می‎‌شود. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

لازم به ذکر است، اکتیویژن جزئیات درآمد هر ماه را به صورت جداگانه اشتراک نگذاشت، اما در گزارش خود اعلام کرد دو بازی Call of Duty: WWII و Destiny 2 به عنوان بالاترین درآمد و رشد را برای بازی‌های کنسولی در منطقه آمریکای شمالی داشته است. این شرکت هم‌چنین اشاره کرد که Call of Duty: WWII توانست به بیشترین فروش دیجیتالی روز اول را بر روی پلی‌استیشن ۴ دست یابد. اکتیویژن گفت؛ این عنوان، موفق شد در طول چند سال گذشته، مجموعه «ندای وظیفه» (Call of Duty) را به شماره یک سال جاری از نظر درآمد و سود تبدیل کند. در خبری تازه هم، تایید شد عنوان بعدی از ندای وظیفه توسط استودیو «تری‌آرک»، توسعه دهنده مجموعه «نیروی سیاه» (Black Ops) ساخته خواهد شد.

بازی Destiny 2 هم علاوه بر این‌که به عنوان دومین بازی پرفروش کنسولی آمریکای شمالی لقب گرفت، اکتیویژن اعلام کرد عرضه این بازی بر روی رایانه‌های شخصی به عنوان بزرگ‌ترین بازی منتشر شده توسط این شرکت به حساب می‌آید. در زمینه فروش بسته الحاقی هم بازی مذکور عملکرد خوبی داشته و اولین بسته اضافه شونده بازی Destiny 2 با نام Curse of Osiris عملکرد بالاتری نسبت به بسته الحاقی شماره اول همین عنوان در زمان مشابه داشته است.

در دیگر اخبار منتشر شده، اکتیویژن اعلام کرد که در سه ماهه گذشته خود ۵۵ میلیون کاربر فعال داشته که نشان‌دهنده افزایش ۱۲ درصدی نسبت به سه ماهه قبل در همین دوره است. برای «بلیزارد» هم در طول سه ماهه آخر سال ۴۰ میلیون کاربر فعال ثبت شد که در بالای آن نام Overwatch و Hearthstone به عنوان پرطرفدارترین بازی‌های این شرکت در سال گذشته به چشم می‌خورد.

از نظر درآمد، شرکت اکتیویژن در سال ۲۰۱۷ درآمد خالصی معادل ۷.۰۲ میلیارد دلار کسب کرده که در مقایسه با سال قبل این عدد، معادل ۶.۶۱ میلیون دلار بود. سهم درآمد حاصله از بخش فروش دیجیتالی ۵.۴۸ میلیون دلار بود که خود یک رکورد به حساب می‌آید. هم‌چنین، سود حاصله شرکت «اکتیویژن بلیزارد» برای سال ۲۰۱۷ برابر ۲۷۳ میلیون دلار بوده که به طور قابل توجهی نسبت به سود ۹۶۶ میلیون دلاری سال قبل، کاهش چشم‌گیری داشته است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: