اطلاعات جدیدی از گیم‌پلی بازی Red Dead Redemption 2 لو رفت

توسط میلاد شجری در ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۰

دقایقی پیش اطلاعات جدیدی از بازی Red Dead Redemption 2 در ارتباط با گیم‌پلی و بخش چندنفره بازی لو رفت؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

بازی Red Dead Redemption 2 یکی از موردانتظار‌ترین بازی‌های سال جاری میلادی می‌باشد که چند پیش تاریخ انتشار آن توسط استودیو راک‌استار گیمز چهارم آبان‌ماه ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸) اعلام شد. حال در جدیدترین اخبار بازی‌های ویدیویی وبسایت Trusted Reviews اطلاعاتی جدیدی از این بازی بسیار موردانتظار در ارتباط با گیم‌پلی و بخش چند‌نفره آن منتشر کرده است. طبق اعلام وبسایت، این اطلاعات در ماه آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی برای آن‌ها ارسال شده که با توجه به عدم اطمینان از صحتشان، عوامل وبسایت تصمیم به منتشر نکردن این اطلاعات کرده‌اند.

از آن زمان تاکنون اطلاعات بیشتری به صورت رسمی توسط راک‌استار منتشر شده و وبسایت Trusted Reviews با تطبیق عکس‌های رسمی آرتور مورگن و داچ ون در لیند، رهبر گروه داچ، با عکس‌های ارسال شده به صحت اطلاعات ذکر شده پی برده و تصمیم به انتشارشان گرفته است.

سمت چپ تصویر رسمی شخصیت آرتور مورگن در مقابل تصویر ارسالی

سمت چپ تصویر رسمی شخصیت داچ در مقابل تصویر ارسالی

طبق اطلاعات منتشر شده توسط وبسایت Trusted Reviews، بخش چندنفره و آنلاین بازی Red Dead Redemption 2 شامل سه حالت با نام‌های Battle Royale، Revive and Survive و Money Grab می‌شود. با حالت بتل رویال که پیش از این در بازی‌های PlayerUnknown’s Battlegrounds و Fortnite آشنا شده‌اید که موفقیت زیادی را نیز برای استودیو سازنده آن‌ها به ارمغان آورده است و باید منتظر ماند و دید که آیا این حالت در بازی شرکت راک‌استار نیز شبیه این دو بازی می‌باشد یا خیر.

در حالت Revive and Survive، دو تیم در مقابل یک‌ دیگر قرار گرفته و هر کدام باید برای بقا بجنگد. در این میان در صورت زخمی شدن یکی از هم تیمی هایتان، شما مدت کمی برای بازگردانی آن قبل از مرگ کامل در اختیار خواهید داشت. در حالت Money Grab نیز دو تیم در مقابل هم قرار گرقته و برای جمع کردن پولی که در وسط میدان نبرد قرار گرفته، باید با هم مبارزه کنند و تیمی که بتواند بیشترین پول را جمع کرده و به جایگاه خودشان برساند، برنده خواهد بود.

این اطلاعات همچنین بیان می‌کند که مانند بازی GTA Online، بازیکنان بخش چندنفره بازی Red Dead Redemption 2 می‌توانند در جهان آزاد آن به گشت و گذار بپردازند. البته به نظر می‌رسد که این بخش دارای عمق بیشتری نسبت به حالت‌های آنلاین عناوین گذشته شرکت راک‌استار باشد، به طور مثال؛ شخصیت‌های فرعی یا NPCها جلوی مغازه‌ی خود را با امکانات رفاهی تزیین کرده و با فرا رسیدن شب آن‌ها را جمع خواهند کرد. همچنین با به انجام رساندن یک سری ماموریت‌های مشخص، پاداش‌های ویژه‌ای نیز به بازیکنان تعلق خواهد گرفت. این ماموریت‌ها ممکن است شامل پیمودن یک مصافت طولانی برای کشتن شخصی با استفاده از تیرکمان از صد متری باشد.

آپارتمان‌های بازی GTA Online، در حالت آنلاین بازی Red Dead Redemption 2 به حالت چادر قرار گرفته‌اند که توسط بازیکنان قابل خریداری و ارتقا هستند. این چادر‌ها در جهان آزاد بازی پخش شده و در طرح‌های مختلف هستند. بخش آنلاین همچنین شامل مغازه‌ها و NPCهای مختلف می‌شوند که بازیکنان می‌توانند ماموریت‌ها و تجهیزات را از آن‌ها دریافت کنند. یک برنامه همراه نیز برای بازی Red Dead Redemption 2 در حال ساخت است که همزمان با عرضه بازی، منتشر خواهد شد و در کنار المان‌های یک برنامه اجتماعی، شامل یک مینی‌گیم پوکر مانند نیز می‌شود.

بازیکنان در جهان آزاد بازی RDR2 قادر خواهند بود تا در فعالیت‌های مختلفی نظیر استخراج طلا، ماهی‌گیری، جمع کردن گیاهان و مجموعه چالش‌های اسلحه‌ها شرکت کنند.

در اطلاعات ارسال شده به وبسایت Trusted Reviews صحبت‌هایی از المان‌های جدید گیم‌پلی نیز شده است. بازیکنان در جهان آزاد بازی RDR2، به گشت و گذار در مکان‌های مختلفی نظیر Armadillo و Ridgewood پرداخته و با شخصیت‌های فرعی مختلفی نظیر صاحبان فروشگاه، سازندگان و فروشندگان اسلحه و غیره روبه‌رو خواهند شد. همچنین بازیکنان در شرط‌بندی‌های مختلف برای بدست آوردن پول بیشتر نیز می‌توانند شرکت کنند. یک Slums Market نیز در بازی به عنوان یک روش برای تهیه تجهیزات با قیمت پایین، قرار داده شده است. لازم به ذکر است که NPCها طبق سیستم روز/شب در این مکان‌ها به رفت و آمد مشغول خواهند بود.

وسایل نقلیه مختلفی نظیر چرخ‌های دستی، چرخ‌های مخصوص معدنچیان و کالسکه نیز در بازی Red Dead Redemption 2 قرار داده شده‌اند که هرکدام ویژگی‌های متفاوتی دارند. از قطارها نیز برای رفتن به مناطق مختلف بازی به شکلی سریع‌تر می‌توان استفاده کرد. بازیکنان حتی قادر خواهند بود در داخل قطار حرکت کرده و با شخصیت‌های مختلفی هم‌صحبت شوند.

چالش‌های اسب‌سواری نیز در بازی وجود دارند که با کامل کردنشان سطح اسب‌سواری بازیکنان افزایش خواهد یافت. گیاهان دارویی مختلفی نیز در سرتاسر محیط پراکنده هستند و از آن‌ها برای ساختن تجهیزات گوناگون نظیر Clamshell، Ghost، Night Scented، Rat Tail و Spider Orchids می‌توان اسفتاده کرد. همچنین انواع گوناگونی از ماهی‌ها نیز وجود دارند که با طمعه‌های خریداری شده نظیر یک قوطی کرم می‌توان به صیدشان پرداخت. این سایت همچنین بیان کرده که اطلاعاتی از داستان بازی نیز در اختیار دارد که برای جلوگیری از اسپویل، آن‌ها را منتشر نکرده است.

بازی Red Dead Redemption 2 مثل بازی GTA V به بازیکنان اجازه خواهد داد تا بخش کمپین و چندنفره را با حالت اول شخص نیز تجربه کنند. رخداد‌های مختلفی نظیر ماموریت‌های Bounty Hunting، یافتن گنج و غیره نیز در بازی گنجانده شده‌اند. سایت Trusted Reviews همچنین اعلام کرده که در جریان ماموریت‌های بخش کمپین بازی، اقدامات بازیکنان و نحوه برخوردشان با شخصیت‌ها نتیجه‌های متفاوتی را در پی خواهد داشت.

درست مثل دیگر بازی‌های شرکت راک‌استار، سطح Wanted بازیکنان نیز در بالای صفحه نمایش نشان داده شده و بسته به رفتار‌های بازیکن کم یا زیاد می‌شود؛ به طور مثال حمله به یک سالن و کشتن همه یک جرم بزرگ در بازی محسوب می‌شود. همچنین در این بازی بازیکنان با زخمی کردن دشمنان یا انداختنشان از پشت اسب می‌توانند از آن‌ها اطلاعات کسب کنند یا در ازای دریافت پول از جانشان بگذرند.

بازی Red Dead Redemption 2 در تاریخ چهارم آبان‌ماه ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد. در این میان صحبت‌هایی از عرضه برای رایانه‌های شخصی نیز به میان آمده که هنوز به تایید رسمی شرکت راک‌استار نرسیده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید