مدیر عامل شرکت سونی از سمت خود کناره‌گیری کرد

توسط میلاد شجری در ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۵:۳۰

کاز هیرای، مدیر عامل شرکت سونی که پیش‌تر وظیفه رهبری بخش پلی‌استیشن همین شرکت را برعهده داشت، از سمت خود کناره‌گیری کرد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت سونی، غول بزرگ دنیای الکترونیک، امروز شاهد تغییر بزرگی در بخش مدیریت است. این شرکت در جدیدترین اخبار بازی‌های ویدیویی، اعلام کرد که کاز هیرای، مدیر عامل شرکت که پیش‌تر وظیفه رهبری بخش پلی‌استیشن را برعهده داشت، از سمت خود کناره‌گیری کرده است و قرار است که از تاریخ دوازدهم فروردین‌ماه ۹۷ (۱ آوریل ۲۰۱۸) فرد دیگری جایگزین او شود.

به گفته شرکت سونی، نیچیرو یوشیدا، مدیر امور مالی سونی و یکی از مدیران اجرایی این شرکت جایگزین هیرای خواهد شد. کاز هیرای نیز همچنان به همکاری خود با سونی به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره ادامه خواهد داد. هیرای همچنین بیانیه‌ای درباره تصمیم خود مبنی بر کناره‌گیری از مدیریت منتشر کرده است که به شرح زیر می‌باشد؛

از زمانی که در ماه آوریل سال ۲۰۱۲ میلادی به عنوان مدیرعامل شرکت سونی انتخاب شدم، اعلام کردم که ماموریت من این است که مطمئن شوم شرکت سونی به جلب رضایت مشتریانش با محصولاتش ادامه دهد و الهام‌ بخش حس کنجکاویشان شود و همچنین آن‌ها را تحقق بخشد. تا بدین لحظه، من خودم را صرف بهتر کردن این شرکت و افزایش سودآوری آن کرده‌ام و بسیار افتخار می‌کنم که امروز، در حالی که در سومین و آخرین سال از برنامه میان مدتمان هستیم، انتظار عبور سود شرکت از اهداف مالی خود را داریم و همچنین این بسیار من را هیجان‌زده می‌کند که می‌شونم؛ مردم می‌گویند که شرکت سونی به روز‌های اوج خود بازگشته است.

در حالی که شرکت به مقطع حیاتی‌ای رسیده است و ما در حال شروع یک برنامه میان مدت جدید هستیم، من به جهت آینده سونی و آینده خودم برای شروع یک فصل جدید از زندگی، این را زمان مناسبی برای انتقال فرمان مدیریت به فردی جدید در نظر گرفتم. جانشین من، نیچیرو یوشیدا، از زمانی که در دسامبر سال ۲۰۱۳ میلادی به سونی بازگشته، حمایت فوق‌العاده‌ای از من داشته و مشارکت گسترده‌ و فرا تر از یک مدیر امور مالی را نشان داده؛ ما با هم توانستیم سونی را به شرکت بهتری تبدیل کنیم.

آقای یوشیدا، ترکیبی از تفکر استراتژیک عمیق، عزمی بی قید و شرط برای دستیابی به اهدافی مشخص و توانایی به دست گرفتن یک دیدگاه جهانی است. من اعتقاد دارم که او دارای وسعت زیادی از تجارب و دیدگاه‌های مختلف در کنار ویژگی‌های رهبری بی‌نظیر که برای مدیریت مجموعه‌های مختلق شرکت سونی موردنیاز می‌باشد، است و به همین دلایل، فرد مناسبی برای بردن این شرکت به آینده‌ای بهتر می‌باشد. به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره، من نیز مطمئنا حمایت کاملی از آقای یوشیدا و اعضای مدیریت جدید کرده و تمام توانم را برای یک انتقال مدیریت آرام و اطمینان از موفقیت آن‌ها در آینده به کار خواهم برد.

کاز هیرای اولین بار در سال ۱۹۸۴ به سونی پیوست و در بخش بازاریابی موسیقی شرکت سونی در ژاپن شروع به فعالیت کرد. در سال ۱۹۹۵ نیز به بخش پلی‌استیشن شرکت Sony Computer Entertainment آمریکا پیوست و چهار سال بعد نیز مدیریت بخش آمریکا شرکت SCE را بر عهده گرفت. در سال ۲۰۰۶ میلادی، او به عنوان مدیرکل بخش بازی‌های ویدیویی این شرکت انتخاب شد و سرانجام در سال ۲۰۱۲ میلادی به عنوان مدیرعامل شرکت سونی در سراسر جهان انتخاب شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: