عرضه ۷۶.۵ میلیون دستگاه کنسول پلی‌استیشن ۴ تا پایان سال ۲۰۱۷

توسط میلاد شجری در ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ , ۲۱:۰۵

شرکت سونی در جریان گزارش مالی خود اعلام کرد که تعداد ۷۶.۵ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۴ تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار‌های جهانی عرضه شده است؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

شرکت سونی ساعاتی پیش در جدیدترین اخبار بازی‌های ویدیویی، گزارش مالی مربوط به سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۷ را اعلام کرد که مربوط به بازه زمانی یک اکتبر تا سی‌و‌یک دسامبر ۲۰۱۷ (۹ مهر تا ۱۰ دی ۹۶) می‌شود. طبق اعلام این شرکت، تعداد ۹ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۴ در این بازه زمانی عرضه شده است که نسبت سال گذشته افت داشته است. چراکه در همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد ۹.۷ میلیون دستگاه پلی‌استیشن ۴ به خرده‌ فروشی‌ها عرضه شده بود.

در ماه اکتبر سال گذشته میلادی، شرکت سونی اعلام کرد که عرضه کنسول پلی‌استیشن ۴ به ۶۷.۵ میلیون دستگاه رسیده است که حال با اضافه کردن این نه میلیون، می‌توان گفت که تعداد ۷۶.۵ میلیون کنسول نسل هشتمی این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی عرضه شده است. با توجه به این آمار می‌توان گفت که در سال ۲۰۱۸ میلادی، میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ از پلی‌استیشن ۳ که ۸۰ میلیون نسخه از آن فروش رفته، عبور خواهد کرد.

درآمد بخش بازی‌های ویدیویی سونی که Game & Network Services نامیده می‌شود، همان‌طور که در چارت زیر قابل مشاهده است، نیز نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته است که ناشی از افزایش فروش بازی‌های پلی‌استیشن ۴ به ویژه از طریق PSN می‌باشد.

همچنین طبق این گزارش مالی، درآمد کلی شرکت سونی در تمامی بخش‌ها از جمله بازی‌های ویدیویی، فیلم، تلویزیون، موسیقی و غیره برابر با ۲۳.۶۵ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته ۱۱.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد. همچنین این شرکت مقدار ۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ میلادی سودزایی کرده است که باز هم نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید