مایکروسافت

شایعه: مایکروسافت به‌دنبال خرید EA ،Vlave و شرکت‌ سازنده بازی PUBG است

توسط تارخ ترهنده در ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۸:۴۹

به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت درصدد خرید شرکت‌های بزرگی چون EA و Valve است تا عناوین انحصاری یا First-Party خود را افزایش دهد؛ در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

این‌که کنسول اکس‌باکس وان از کمبود بازی‌های انحصاری رنج می‌برد، بر کسی پوشیده نیست و اکنون این‌طور به نظر می‌رسد که این شرکت می‌خواهد مالکیت شرکت‌های نامی و بزرگی چون EA ،Vlave و شرکت‌ سازنده بازی PUBG یعنی Bluehole را از آن خود کند تا بلکه کمبود مذکور برطرف شود.

تمامی این اسامی بزرگ و خبر خرید آنها توسط مایکروسافت، طبق گزارش سایت Polygon در رسانه‌های بازی‌های ویدیویی منتشر شده و آنها ادعا می‌کنند که منبعی معتبر و نزدیک به مایکروسافت این اطلاعات را به آنها داده است.

شکی در این نیست که مایکروسافت توانایی مالی خرید هر سه شرکت نامی مذکور را دارد، اما این را نیز باید مد نظر قرار داد که مایکروسافت تنها شرکتی نیست که به‌دنبال خرید کامل شرکت‌های بزرگ است. مایکروسافت بیش از هر چیزی به‌دنبال پر کردن سیاه‌چاله‌ی نبود بازی‌های انحصاری خود است و اتخاذ مالکیت EA و دیگر شرکت‌های مذکور با وجود تمامی کارکنان و استعدادهایی که در آنها مشغول به کار هستند، می‌تواند پیشرفت بسیار بزرگی برای مایکروسافت از این نظر حساب شود.

براساس آخرین خبر اشتراک Xbox Game Pass که درباره‌ی در دسترس بودن بازی‌های انحصاری چون Crackdown 3، Sea of Thieves و State of Decay 2 در روز انتشارشان برای مشترکین است، اگر مایکروسافت مالک این شرکت‌ها بشود، تصور کنید که بازی‌های DICE و Bioware در روز انتشار خود توسط این سرویس در دسترس مشترکین آن باشند…!

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

x