نامزد‌های مراسم اسکار سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شدند

توسط میلاد شجری در ۳ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۷:۵۰

دقایقی پیش در جریان یک استریم زنده، نامزد‌های مراسم اسکار سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شدند؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

مراسم اسکار هر ساله برگزار می شود و به معرفی بهترین‌ها در بخش‌های مختلف دنیای سینما می‌پردازد و در واقع مهمترین رویداد سینما تلقی می‌شود. امسال نیز از این قاعده مستثنا نیست و در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، دقایقی پیش در جریان یک استریم زنده که به میزبانی تیفانی حدیش (Tiffany Haddish) و اندی سرکیس (Andy Serkis) برگزار شد، نامزد‌های مراسم اسکار سال ۲۰۱۸ میلادی در ۲۴ دسته‌بندی معرفی شدند. نکته جالب در میان نامزد‌ها، نامزدی فیلم دانکراک به کارگردانی کریستوفر نولان در هشت بخش است. فیلم «شکل آب» (The Shape of Water) به کارگردانی گیلرمو دل تورو نیز امسال در ۱۳ بخش نامزد کسب جایزه اسکار شده است.

مراسم اسکار نودم در ساعت ۴:۳۰ صبح روز دوشنبه چهاردهم اسفند‌ماه ۱۳۹۶ (چهارم مارس ۲۰۱۸) برای دومین سال متوالی به میزبانی جیمی کیمل در سالن تئاتر Dolby مرکز Hollywood & Highland در شهر هالیوود برگزار خواهد شد. در ادامه می‌توانید لیست کامل نامزد‌های اسکار در هر بخش را مشاهده نمایید:

بهترین فیلم:

  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Call Me by Your Name
  • فیلم Darkest Hour
  • فیلم Dunkirk
  • فیلم Get Out
  • فیلم Lady Bird
  • فیلم Phantom Thread
  • فیلم The Post
  • فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین کارگردان:

  • کریستوفر نولان برای فیلم Dunkrik
  • جوردن پیل برای فیلم Get Ou
  • گرتا گرویگ برای فیلم Lady Bird
  • پاول توماس اندرسون برای فیلم Phantom Thread
  • گیلرمو دل تورو برای فیلم The Shape of Water

بهترین بازیگر مرد:

  • تیموتی چالامت برای فیلم Call Me by Your Name
  • دنیل دی-لوئیس برای فیلم Phantom Thread
  • دنیل کالویا برای فیلم Get Out
  • گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour
  • دنزل واشنگتن برا فیلم Roman J. Israel, Esq.

بهترین بازیگر زن:

  • سالی هاکینز برای فیلم The Shape of Water
  • فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • مارگوت رابی برای فیلم I, Tonya
  • سیرشا رونن برای فیلم Lady Bird
  • مریل استریپ برای فیلم The Post

بهترین فیلم‌نامه اوریجینال:

  • فیلم The Big Sick
  • فیلم Get Out
  • فیلم Lady Bird
  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی:

  • فیلم Call Me by Your Name
  • فیلم The Disaster Artist
  • فیلم Logan
  • فیلم Molly’s Game
  • فیلم Mudbound

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • ویلم دافو برای فیلم The Florida Project
  • وودی هرلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • ریچارد جنکینز برای فیلم The Shape of Water
  • کریستوفر پلامر برای فیلم All the Money in the World
  • سم راکول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • مری جی. بلاج برای فیلم Mudbound
  • آلیسون جانی برای فیلم I, Tonya
  • لزلی منویل برای فیلم Phantom Thread
  • لوری متکاف برای فیلم Lady Bird
  • اکتاویا اسپنسر برای فیلم The Shape of Water

بهترین طراحی لباس:

  • فیلم Beauty and the Beast
  • فیلم Darkest Hour
  • فیلم Phantom Thread
  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Victoria and Abdul

بهترین گریم:

  • فیلم Darkest Hour
  • فیلم Victoria and Abdul
  • فیلم Wonder

بهترین مستند:

  • مستند Abacus: Small Enough to Jail
  • مستند Faces Places
  • مستند Icarus
  • مستند Last Men in Aleppo
  • مستند Strong Island

بهترین تدوین صدا:

  • فیلم Baby Driver
  • فیلم Blade Runner 2049
  • فیلم Dunkirk
  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Star Wars: The Last Jedi

بهترین میکس صدا:

  • فیلم Baby Driver
  • فیلم Blade Runner 2049
  • فیلم Dunkirk
  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Star Wars: The Last Jedi

بهترین فیلم خارجی‌ زبان:

  • فیلم A Fantastic Woman از کشور شیلی
  • فیلم The Insult از کشور لبنان
  • فیلم Loveless از کشور روسیه
  • فیلم On Body and Soul از کشور مجارستان
  • فیلم The Square از  کشور سوئد

بهترین انیمیشن کوتاه:

  • انیمیشن DeKalb Elementary
  • انیمیشن The Eleven O’Clock
  • انیمیشن My Nephew Emmett
  • انیمیشن The Silent Child
  • انیمیشن Watu Wote/All of Us

بهترین انیمیشن:

  • انیمیشن The Boss Baby
  • انیمیشن The Breadwinner
  • انیمیشن Coco
  • انیمیشن Ferdinand
  • انیمیشن Loving Vincent

بهترین طراحی صحنه:

  • فیلم Beauty and the Beast
  • فیلم Blade Runner 2049
  • فیلم Darkest Hour
  • فیلم Dunkirk
  • فیلم The Shape of Water

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • فیلم Blade Runner 2049
  • فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • فیلم Kong: Skull Island
  • فیلم Star Wars: The Last Jedi
  • فیلم War for the Planet of the Apes

بهترین تدوین:

  • فیلم Baby Driver
  • فیلم Dunkrik
  • فیلم I, Tonya
  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین مستند کوتاه:

  • مستند Edith+Eddie
  • مستند Heaven is a Traffic Jam on the 405
  • مستند Heroin(e)
  • مستند Knife Skills
  • مستند Traffic Stop

بهترین فیلم کوتاه:

  • فیلم Dear Basketball
  • فیلم Garden Party
  • فیلم Lou
  • فیلم Negative Space
  • فیلم Revolting Rhymes

بهترین فیلم‌برداری:

  • فیلم Blade Runner 2049
  • فیلم Darkest Hour
  • فیلم Dunkirk
  • فیلم Mudbound
  • فیلم The Shape of Water

بهترین موسیقی متن:

  • فیلم Dunkirk
  • فیلم Phantom Thread
  • فیلم The Shape of Water
  • فیلم Star Wars: The Last Jedi
  • فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین آهنگ:

  • آهنگ Mighty River از فیلم Mudbound
  • آهنگ Mystery of Love از فیلم Call Me by Your Name
  • آهنگ Remember Me از انیمیشن Coco
  • آهنگ Stand Up for Something از فیلم Marshall
  • آهنگ This Is Me از فیلم The Greatest Showman

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید