نسخه جدید بازی Prince of Persia معرفی خواهد شد؟

توسط میلاد شجری در ۲۳ دی ۱۳۹۶ , ۲۲:۴۲

جردن مکنر، خالق بازی Prince of Persia ، توییتی درباره‌ی احیای این مجموعه منتشر کرده است که طرفداران را برای معرفی نسخه جدید بازی امیدوار می‌کند؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

مدت‌ها پیش در اواسط سال ۲۰۰۰ میلادی، سری بازی‌های Prince of Persia بر دنیای بازی‌های ویدیوی حکمرانی می‌کردند. شاهزاده پارسی قبل از اینکه اسمی از بازی Assassins Creed و کلا اساسینز‌ها شود، شکوه پارکور را به بازیکنان نشان داد. اما مدتی بعد با عرضه نسخه‌های متعدد از بازی Assassins Creed، شرکت یوبی‌سافت تصمیم گرفت که به بازی Prince of Persia استراحت دهد و تمرکز خود را روی اساسینز‌ها بگذارد.

حال در جدیدترین اخبار بازی، جردن مکنر (Jordan Mechner)، خالق بازی شاهزاده پارسی، در صفحه توییتر خود در جواب یکی از کاربران که به بازی Prince of Persia علاقه داشته، یک توییت منتشر کرده است که طرفداران را برای معرفی نسخه جدید بازی امیدوار می‌کند. او در توییت خود گفته است:

کریسی، من می‌دانم که تعداد دیگری از کاربران نیز مثل تو فکر می‌کنند. ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا این امر عملی شود.

البته مکنر تنها کسی نیست که به توییت کریسی پاسخ داده است، استودیو یوبی‌سافت مونترال (Ubisoft Montreal) که حق امتیاز بازی Prince of Persia را در اختیار دارد، نیز در جواب او گفته است:

سلام کریسی، متاسفانه مجموعه بازی شاهزاده پارسی هم‌اکنون در استراحت به سر‌می‌برد.

با توجه به توییت مکنر و استودیو یوبی‌سافت مونترال که اشاره کرده مجموعه در استراحت به‌سر برده و نمرده است، می‌توان انتظار داشت که در آینده شاهد نسخه جدیدی از بازی Prince of Persia باشیم.

اولین نسخه بازی Prince of Persia در سال ۱۹۸۹ برای پلتفرم Apple II منتشر شد. بعد از این تاریخ نیز نسخه‌های مختلفی از بازی برای پلتفرم‌های دیگر منتشر شد اما شناخته شده‌ترین بازی‌های این مجموعه را باید در سری The Sands of Time جستجو کرد. این سری شامل نسخه‌های The Sands of Time در سال ۲۰۰۳، Warrior Within در سال ۲۰۰۴، The Two Thrones در سال ۲۰۰۵ و آخرین نسخه آن یعنی The Forgotten Sands  در سال ۲۰۱۰، می‌شود. علاوه بر بازی در سال ۲۰۱۰، یک فیلم سینمایی به نام Prince of Persia: The Sands of Time با هنرنمایی جک جیلنهال نیز از مجموعه شاهزاده پارسی اکران شد. 

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: