نامزد‌های مراسم BAFTA سال ۲۰۱۸ مشخص شدند | نامزدی فیلم فروشنده

توسط میلاد شجری در ۲۱ دی ۱۳۹۶ , ۱۷:۲۸

چندی پیش نامزد‌های مراسم BAFTA سال ۲۰۱۸ میلادی مشخص شدند که در میان نامزد‌ها نام فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی در بخش بهترین فیلم خارجی زبان نیز دیده می‌شود؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون از لیست نامزد‌های مراسم BAFTA سال ۲۰۱۸ میلادی رونمایی شد که آخرین ساخته گیرمو دل‌تورو به نام «شکل آب» (The Shape of Water) با نامزدی در ۱۲ پخش، بیشترین نامزدی را به خود اختصاص داده است. فیلم «تاریک‌ترین ساعت» (Darkest Hour) با هنرنمایی گری اولدمن و فیلم «سه بیلبیورد بیرون ابینگ میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)، هرکدام در نه پخش نامزد دریافت جایزه شدند. فیلم‌های «دانکرک» (Dunkirk) و Blade Runner 2049 با هشت نامزدی، فیلم «من، تانیا» (I, Tonya) با پنج نامزدی، فیلم‌های «مرا با نام خودت صدا بزن» (Call Me by Your Name) و «نخ خیال» (Phantom Thread) هر کدام با چهار نامزدی و فیلم‌های Film Stars Don’t Die in Liverpool، «لیدی برد» (Lady Bird) و Paddington 2 نیز هرکدام با سه نامزدی در لیست نامزد‌های مراسم BAFTA سال ۲۰۱۸ قرار دارند.

نکته جالب اما در این میان نامزدی فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی در بخش بهترین فیلم خارجی زبان این مراسم است که امیداواریم این جایزه را نیز به مجموعه جوایز خود اضافه کند.

مراسم BAFTA سال ۲۰۱۸ میلادی در تاریخ بیست‌و‌نهم بهمن‌ماه ۹۶ (هجدهم فوریه ۲۰۱۸) در سالن رویال آلبرت شهر لندن به میزبانی جوانا لاملی برگزار خواهد شد. در ادامه می‌توانید لیست کامل نامزد‌های این مراسم را مشاهده نمایید:

بهترین فیلم:

  • Call Me by Your Name
  • Darkest Hour
  • The Shape of Water
  • Dunkirk
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم بریتانیایی:

  • Darkest Hour
  • The Death of Stalin
  • God’s Own Country
  • Paddington 2
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین اثر اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی:

  • The Ghoul – گرت تانلی، جک هیلی گاتمن و تام میتن
  • I Am Not a Witch – رونگانو نیونی،‌ امیلی مورگان
  • Jawbone – جانی هریس، توماس نپر
  • Kingdom of Us – لوسی کوئن
  • Lady Macbeth – الیس بیرچ، ویلیام اولدروید، فودلا کرونین اورایلی

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • Elle
  • First They Killed My Father
  • The Handmaiden
  • Loveless
  • The Salesman

بهترین مستند:

  • City of Ghosts
  • I Am Not Your Negro
  • Icarus
  • An Inconvenient Sequel
  • Jane

بهترین فیلم انیمیشن:

  • Coco
  • Loving Vincent
  • My Life As a Courgette

بهترین کارگردان:

  • دنی ویلنو برای فیلم Blade Runner 2049
  • لوکا گوادانینو برای فیلم Call Me By Your Name
  • کریستوفر نولان برای فیلم Dunkirk
  • گیرمو دل‌تورو برای فیلم The Shape of Water
  • مارتین مک‌دونا برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم‌نامه اوریجینال:

  • Get Out
  • I, Tonya
  • Lady Bird
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

  • Call Me By Your Name
  • The Death of Stalin
  • Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Molly’s Game
  • Paddington 2

بهترین بازیگر زن نقش اول:

  • آنت بنینگ برای فیلم Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • مارگو رابی برای فیلم I, Tonya
  • سالی هاوکینز برای فیلم The Shape of Water
  • سیرشا رونان برای فیلم Lady Bird

بهترین بازیگر مرد نقش اول:

  • دنیل دی‌لوییس برای فیلم Phantom Thread
  • دنیل کالویا برای فیلم Get Out
  • گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour
  • جیمی بل برای فیلم Fim Stars Don’t Die in Liverspool
  • تیموتی کالامت برای فیلم Call Me By Your Name

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

  • آلیسون جنی برای فیلم I, Tonya
  • کریستین اسکات توماس برای فیلم Darkest Hour
  • لاوری متکلف برای فیلم Lady Bird
  • لزلی منویل برای فیلم Phantom Thread
  • اکتاویا اسپنسر برای فیلم The Shape of Water

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

  • کریستوفر پلامر برای فیلم All the Money in the World
  • هیو گرانت برای فیلم Paddington 2
  • سم راکول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • ویلم دفو برای فیلم The Florida Project
  • وودی هارلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین موسیقی اوریجینال:

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water

بهترین فیلم‌برداری:

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوین:

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه:

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

بهترین طراحی لباس:

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • I, Tonya
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water

بهترین چهره‌پردازی:

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • I, Tonya
  • Victoria & Abdul
  • Wonder

بهترین صداگذاری:

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

  • Have Heart
  • Malmoon
  • Poles Apart

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

  • Aamir
  • Cowboy Dave
  • A Drowning Man
  • Work
  • Wren Boys

بهترین ستاره نو ظهور (برنده این بخش بر اساس رای عموم انتخاب می‌شود):

  • دنیل کالوویا
  • فلورسن پوگ
  • جاش اکانر
  • تسا تامپسون
  • تیموتی کالامت
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: