نینتندو سوئیچ رکورد سریع‌ترین فروش کنسول تاریخ آمریکا را از آن خود کرد

توسط افراسیاب در ۲۰ دی ۱۳۹۶ , ۱۶:۴۵

ظاهرا شگفتی‌های نینتندو سوئیچ تمامی ندارد. به‌تازگی «نینتندو» آمار هیجان‌انگیزی از موفقیت‌های پی‌درپی آخرین کنسول خود ارائه کرده است. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

پیش‌ازاین نینتندو سوئیچ توانسته بود رکورد فروش پلی‌استیشن ۲ را در نخستین سال انتشار در مقایسه با آن در ژاپن بشکند. همچنین حدود ۶۰ درصد از بازار صنعت گیم را در تعطیلات از آن خود کند. و اکنون در جدیدترین خبر این کنسول توانست با گذشتن از پلی‌استیشن ۲ رکورد فروش در نخستین سال عرضه را در آمریکا از آن خود کند. با فروشی نزدیک به ۴.۸ میلیون واحد در ۱۰ ماهه نخست انتشار.

آقای «رجی فیلز ایمی» Reggie Fils-Aime رئیس بخش آمریکای نینتندو فروش نینتندو سوئیچ در تعطیلات را فراتر از تنها یک موفقیت می‌داند و امید فراوانی به ادامه روند موفقیت‌های سوئیچ دارد:

طرفداران سراسر کشور از تجربه بازی‌های نینتندو سوئیچ در خانه و در خارج از خانه لذت برده‌اند. اکنون افراد بیشتری نینتندو سوئیچ دریافت کرده‌اند و ما برای سرگرم کردن آن‌ها در آینده تلاش می‌کنیم و سورپرایزهای جدیدتری در سال ۲۰۱۸ و پس از آن در نظر داریم.

در مقام مقایسه نینتندو اعلام کرد که سوئیچ توانست از فروش نینتندو وی هم بگذرد که در سال ۲۰۰۶ وارد بازار شد و در سال نخست خود ۴ میلیون واحد به فروش رسانده بود.

نینتندو یکی از دلایل موفقیت این کنسول را عرضه تعداد زیادی بازی‌های باکیفیت بالا می‌داند. در آمریکا ۶۰ درصد دارندگان نینتندو سوئیچ بازی Super Mario Odyssey را بازی می‌کنند. و ۵۵ درصد دارندگان کنسول بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild را بازی کردند. این دو بازی توانستند جزو پرامتیازترین بازی‌های تاریخ گیم شوند. Breath of the Wild توانست عنوان بهترین بازی سال ۲۰۱۷ در مراسم The Game Awards را از آن خود کند. اما بازی‌های باکیفیت نینتندو سوئیچ تنها محدود به این دو بازی نمی‌شود. بازی Mario Kart 8 Deluxe و بازی Splatoon 2 به ترتیب هرکدام ۵۰ و ۲۰ درصد از دارندگان سوئیچ را سرگرم خود کردند.

نینتندو در سال ۲۰۱۷ با آوردن دو تا از عناوین کلاسیک خود یک سال رؤیایی برای خود ساخت. باید شاهد باشیم و ببینیم که آیا نینتندو سوئیچ برای سال ۲۰۱۸ چه در چنته برای رو کردن دارد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: