بازی Far Cry 5 درجه سنی بزرگسالان را از طرف ESRB دریافت کرد

توسط میلاد شجری در ۱۶ دی ۱۳۹۶ , ۱۳:۰۰

سازمان رده بندی سنی بازی ها (Entertainment Software Ratings Board) یا به اختصار ESRB ، رده سنی بزرگسالان یا M را به بازی Far Cry 5 اختصاص داد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

امروز در جدیدترین اخبار بازی، سازمان رده بندی سنی بازی ها (Entertainment Software Ratings Board) یا به اختصار ESRB از رده سنی اختصاص داده شده برای بازی Far Cry 5 رونمایی کرد. طبق اعلام این سازمان، بازی شوتر و اول شخص شرکت یوبی‌سافت درجه سنی M یا همان بزرگسالان (مناسب برای افراد برای ۱۷ سال) را دریافت می‌کند. مثل نسخه‌های گذشته سری Far Cry، این رده بندی به دلایل خشونت و خون ریزی زیاد، صحنه های +۱۸، استفاده از الفاظ رکیک `و لهجه قوی در مکالمات به بازی Far Cry تعلق گرفته است. جالب‌ترین نکته و شاید مهم‌ترین دلیل برای این امر استفاده بازیکنان از مواد مخدر در بازی برای افزایش قدرت‌ها و مهارت‌های شخصیت اصلی است.

توضیحات کامل گروه ESRB از رده‌بندی سنی بازی Far Cry 5 بدین شرح است:

بازی Far Cry 5 یک عنوان شوتر و اول شخص است که بازیکنان در آن نقش یک مامور قانون را برعهده گرفته و با یک فرقه مذهبی در مونتاتا مبارزه می‌کنند. بازیکنان همچنین در جهان آزاد بازی به اکتشاف پرداخته و در ماموریت‌های بازی برای آزاد کردن مناطق مختلف از دست دشمنان، آزاد کردن گروگان‌ها و درگیری با شبه نظاهی‌های دشمن، شرکت می‌کنند. به علاوه آن‌ها از سلاح‌های مختلفی نظیر مسلسل، تیرکمان، شعله افکن و موارد منفجره برای از بین بردن دشمنان در درگیری‌های آشفته استفاده خواهند کرد. درگیری‌های بازی نیز شامل تیراندازی های واقع گرایانه، انفجار‌ه‌های بزرگ و صحنه‌های خونین می‌شود.

از حمله‌های مخفیانه که شامل خفه‌ کردن، چاقو زدن و شکستن گردن می‌شود، در بازی Far Cry 5 برای از بین بردن دشمنان استفاده می‌شود. میان پرده‌های بازی نیز خشونت زیادی را به تصویر می‌کشند. به طور مثال در یک میان پرده یک مرد با اسلحه به سر خود شلیک می‌کند، در صحنه‌ای دیگر برای بازجویی از شخصی به طور پیوسته از برق استفاده می‌شود، در دیگری یک مرد قسمتی از پوست قفسه سینه یک شخصیت را با چاقو می‌برد. همچنین در بعضی از قسمت‌های محیط بازی، اجساد ناقصی وجود دارند.

در بازی Far Cry 5 از الفاظ رکیک و جنسی و لهجه قوی در مکالمات به شدت استفاده شده است. در جریان بازی نیز بازیکنان می‌توانند از الکل استفاده کنند که در نتیجه آن صفحه بازی تار خواهد شد. مصرف مواد مخدر نیز به وضوح در محیط بازی قابل مشاهده است و بازیکنان باید برای ارتقای قدرت‌ و مهارت‌های شخصیت خود، در بازی مواد مخدر مصرف کنند.

بازی Far Cry 5 هم‌اکنون توسط استودیو یوبی‌سافت مونترآل (Ubisoft Montreal) در حال ساخت و توسعه است و قرار است در تاریخ هفتم فروردین‌ماه ۹۶ (بیست‌و‌هفتم مارس ۲۰۱۸) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و اکس‌باکس وان عرضه شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: