باکس‌آفیس | فروش فیلم Star Wars: The Last Jedi از یک میلیارد دلار عبور کرد

توسط میلاد شجری در ۱۱ دی ۱۳۹۶ , ۱۴:۴۵

در گزارش باکس‌آفیس این هفته شاهد عبور فروش جهانی فیلم Star Wars: The Last Jedi  از مرز یک میلیارد دلار هستیم؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

طبق جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون منتشر شده، فروش جهانی فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi) محصول استودیو لوکاس‌فیلم (Lucasfilm) و شرکت والت دیزنی پیکچرز (Walt Disney Pictures) پس از گذشت سه‌هفته از زمان اکران به یک میلیارد و چهل میلیون دلار تا پایان روز سی‌و‌یکم دسامبر ۲۰۱۷ رسیده است. این فیلم با عبور از انیمیشن «من نفرت انگیز ۳» (Despicable Me 3) با یک میلیارد و سی‌و‌سه میلیون دلار فروش، تبدیل به سومین فیلم پرفروش جهان در سال ۲۰۱۷ و بیست‌و‌چهارمین فیلم پرفروش در تاریخ تاریخ شده است. این در حالی است که فیلم هنوز در بازار چین اکران نشده و قرار است در تاریخ پانزدهم دی ۹۶ (پنجم ژانویه ۲۰۱۸) در این کشور به روی پرده‌‌‌ی ‌سینما‌ها برود. طی سه روز آخر این هفته – روز‌های جمعه، شنبه و یک‌شنبه – فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi) توانست ۵۲.۴ میلیون دلار از سینما‌های خاک آمریکا درآمد کسب کرده و مجموع فروش داخلی خود را به رقم ۵۱۷.۱ میلیون دلار برساند. حال با عبور از فیلم «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) با ۵۰۴ میلیون دلار فروش داخلی، این فیلم تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم خاک آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی شده است. فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi) هم‌اکنون در رتبه هشتم پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در خاک آمریکا قرار دارد.

فیلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi) توسط «ریان جانسون»، کارگردانی و نویسندگی شده و ادامه داستان فیلم «جنگ ستارگان نیرو برمی خیزد» (Star Wars: The Force Awakens) را بیان می‌کند. همچنین در این فیلم، بازیگرانی چون «دیزی ریدلی» در نقش ری، «مارک همیل» در نقش لوک اسکای‌واکر، «بنیسیو دل تورو» در نقش DJ، «کری فیشر» در نقش پرنسس لیا، «آدام درایور» در نقش کایلو رن، «جان بویگا» در نقش فین، «اسکار آیزاک» در نقش پو دامرون، «دومهنل گیلسون» در نقش ژنرال هاکس، «گوئندولین کریستی» در نقش کاپیتان فازما، «لوپیتا نیونگو» در نقش ماز کاناتا، «آنتونی دنیلز» در نقش C-3PO، «لورا درن» در نقش معاون آدمیرال امیلین هولدو و «اندی سرکیس» در نقش رهبر محفل – اسنوک، حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در رتبه دوم باکس‌آفیس این هفته که مربوط به پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا می‌شود، فیلم «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» (Jumanji: Welcome to the Jungle) محصول شرکت کلمبیا پیکچرز (Columbia Pictures) قرار دارد که طی سه روز گذشته – جمعه، شنبه و یک‌شنبه – ۵۰.۶ میلیون دلار از سینما‌های خاک آمریکا درآمد زایی کرده است. مجموع فروش این فیلم طی دو هفته گذشته – از زمان اکران تا‌کنون – به مبلغ ۱۶۹.۸ میلیون دلار رسیده است. لازم به ذکر است این درآمد فقط مربوط به سینما‌های داخل آمریکا می‌شود. فیلم «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» (Jumanji: Welcome to the Jungle) توسط «جیک کاسدان» (Jake Kasdan)، پسر لارنس کاسدان، نویسنده افسانه‌ای مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» (Star Wars) و کارگردان فیلم «Bad Teacher»، کارگردانی شده است. کار نوشتن فیلمنامه این فیلم نیز بر عهده «اسکات روزنبرگ»، نویسنده فیلم‌هایی چون «وفاداری بزرگ» (High Fidelity) و «هواپیمای محکومین» (Con Air)، به همراه «جف پینکنر» بوده است. از بازیگران فیلم نیز می توان «به دواین جانسون»، «کوین هارت»، «جک بلک»، «کارن گیلان»، «مورگان ترنر»، «مدیسون آیسمن»، «سر داریوس بلین»، «الکس ولف» و «نیک جوناس» اشاره کرد. بودجه ساخت فیلم نیز ۹۰ میلیون دلار بوده است.

در رتبه سوم باکس‌آفیس ، همچنان فیلم Pitch Perfect 3 محصول شرکت یونیورسال پیکچرز (Universal Pictures) قرار دارد. این فیلم طی این آخر هفته ۱۷.۸ میلیون دلار از سینما‌های آمریکا کسب درآمد کرد و مجموع فروش داخلی خود را به رقم ۴۸.۸ میلیون دلار رساند. در بازار‌های بین‌المللی نیز فیلم Pitch Perfect 3 در مجموع ۲۸.۶ میلیون دلار درآمد داشته که مجموع فروش جهانی آن را به رقم ۹۷.۸ میلیون دلار می‌رساند. فیلم Pitch Perfect 3 توسط «تریش سی» کارگردانی شده است و بازیگرانی چون «آنا کندریک»، «ربل ویلسون»، «بریتنی اسنو»، «هیلی استاینفلد» و «الیزابت بنکس» در آن حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند. بودجه ساخت فیلم نیز ۴۵ میلیون دلار بوده است.

جایگاه چهارم باکس‌آفیس این هفته متعلق به فیلم «بزرگترین شومن» (The Greatest Showman) محصول شرکت فاکس قرن بیستم (۲۰th Century Fox) با هنرنمایی «هیو جکمن»، «زک افرون» و «مایکل ویلیامز» است. این فیلم موزیکال، طی سه روز آخر هفته از سینما‌های آمریکا مبلغ ۱۵.۳ میلیون دلار درآمد کسب کرد که مجموع فروش فیلم در بازار‌های داخلی را بعد از گذشت دو هفته از اکران به رقم ۴۸.۸ میلیون دلار می‌رساند. فیلم «بزرگترین شومن» (The Greatest Showman) همچنین از ۵۸ بازار بین‌المللی مبلغ ۲۸.۵ میلیون دلار درآمد زایی کرد که مجموع فروش بین‌المللی فیلم را به رقم ۳۵.۲ میلیون دلار و فروش کل آن را به رقم ۸۴ میلیون دلار می‌رساند. این فیلم هفته آینده نیز قرار است در ۱۶ بازار – کشور – دیگر اکران شود. لازم به ذکر است فیلم «بزرگترین شومن» (The Greatest Showman) به کارگردانی مایکل گریسی، با بودجه ۸۴ میلیون دلاری ساخته شده است.

در جایگاه پنجم باکس‌آفیس این هفته انیمیشن «فردیناند» (Ferdinand) محصول مشترک «بلو‌اسکای استودیوز» (Blue Sky Studios) و شرکت فاکس قرن بیستم (۲۰th Century Fox) قرار دارد. این انیمیشن طی سه روز گذشته مبلغ ۱۱.۷ میلیون دلار از سینما‌های آمریکا درآمد کسب کرده و در مجموع با گذشت سه‌هفته از اکران، مبلغ ۵۳.۸ میلیون دلار از بازار‌های داخلی درآمد‌زایی داشته است. در بازار‌های بین‌المللی، انیمیشن «فردیناند» (Ferdinand) با کسب ۲۳.۱ میلیون دلار از ۶۴ بازار، در مجموع به ۷۱.۹ میلیون دلار فروش بین‌المللی و ۱۲۵.۷ میلیون دلار فروش کل دست یافته است. لازم به ذکر است این انیمیشن در طی ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی در ۲۱ بازار دیگر اکران خواهد شد. انیمیشن «فردیناند» (Ferdinand) با بودجه ۱۱۱ میلیون دلار ساخته و توسط «کارلوس سالدانا» کارگردانی شده است. «جان سینا»، «کیت مک کینون»، «آنتونی اندرسون»، «بابی کاناویل»، «پیتون منینگ»، «جینا رودریگز»، «میگوئل انجل سیلوستر» و غیره از جمله کسانی هستند که در این انیمیشن حضور داشته و به صداپیشگی پرداخته‌اند.

انیمیشن «کوکو» (Coco) محصول مشترک شرکت «والت دیزنی» (Walt Disney) و استودیو «پیکسار» (Pixar) در ششمین هفته‌ی اکران خود با کسب ۶.۶ میلیون دلار از بازار‌های داخلی در رتبه ششم باکس‌آفیس این هفته قرار گرفت. این انیمیشن در مجموع مبلغ ۱۷۸.۹ میلیون دلار از سینما‌های آمریکا درآمد کسب کرده است. در بازار‌های بین‌المللی، انیمیشن «کوکو» (Coco) با کسب ۲۱.۴ میلیون دلار در طی این هفته، در مجموع به فروش بین‌المللی ۳۵۹ میلیون دلاری دست یافت. فروش کل این انیمیشن تا بدین لحظه مبلغ ۵۳۷.۹ میلیون دلار می‌باشد. «آنتونی گونزالس» در نقش میگوئل، «بنجامین برت» در نقش ارنستو د لا کروز، «گائل گارسیا برنال» در نقش هکتور و «رینی ویکتور» در نقش مادر بزرگ، از جمله بازیگرانی هستند که به عنوان صداپیشه در انیمیشن Coco حضور داشتند. کارگردانی این انیمیشن بر عهده «لی آنکریچ»، کارگردان انیمیشن «داستان اسباب‌بازی ۳» (Toy Story 3) و کار نوشتن فیلمنامه نیز بر عهده «آدریان مولینا»، نویسنده انیمیشن «دایناسور خوب» (The Good Dinosaur) بوده است.

جدیدترین ساخته «ریدلی اسکات» یعنی فیلم «تمام پول‌های جهان» (All the Money in the World) این آخر هفته در ۲۰۷۴ سینما آمریکا به‌نمایش درآمد و با کسب ۵.۵ میلیون دلار در جایگاه هفتم باکس‌آفیس قرار گرفت. این فیلم در مجموع به فروش داخلی ۱۲.۶ میلیون دلار تا بدین‌ لحظه دست یافته است. در بازار‌های بین‌المللی نیز فیلم «تمام پول‌های جهان» (All the Money in the World) توانست این آخر هفته مبلغ ۱.۷ میلیون دلار درآمد زایی کند. در مجموع فروش کل فیلم در هفته اول اکران، مبلغ ۱۴.۳ میلیون دلار می‌باشد. «مایکل ویلیامز»، «کریستوفر پلامر» و «مارک والبرگ» از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در انتها فیلم‌‌های «تاریکترین ساعت» (Darkest Hour) با کسب ۵.۳ میلیون دلار در آخر هفته و مجموع فروش داخلی ۱۷.۹ میلیون دلار، Downsizing محصول شرکت پارامونت پیکچرز (Paramount Pictures)، با کسب ۴.۶ میلیون دلار در آخر هفته و مجموع فروش داخلی ۱۷ میلیون دلار و Father Figures محصول شرکت برادران وارنر (Warner Bros)، با کسب ۳.۷ میلیون دلار در آخر هفته و مجموع فروش داخلی ۱۲.۷ میلیون دلار به ترتیب در رتبه‌های هشتم تا دهم باکس‌آفیس این هفته قرار گرفتند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: