جیم فرنچ، صداپیشه بازی Left 4 Dead در سن ۸۹ سالگی درگذشت

توسط میلاد شجری در ۱۰ دی ۱۳۹۶ , ۲۳:۴۳

«جیم فرنچ» (Jim French)، مجری رادیو سیاتل و صداپیشه شخصیت بیل اوربک (Bill Overbeck) در بازی Left 4 Dead ، در ۸۹ سالگی درگذشت؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

طبق جدیدترین اخبار بازی منتشر شده، جیم فرنچ که بخاطر صداپیشگی شخصیت «بیل اوربک» در بازی Left 4 Dead و دیگر بازی‌های شرکت والو (Valve) شاخته می‌شود، امروز و در سن ۸۹ سالگی فوت کرد.

جیم فرنچ در سال ۱۹۲۹ در شهر سیاتل واقع در ایالت واشنگتن دی.سی متولد شد. در حین جنگ جهانی دوم، وی نویسنده و مجری یک برنامه هفتگی بود که از طریق سرویس رادیویی نیرو‌های مسلح (Armed Forces Radio Service) پخش می‌شد. بعد از اتمام جنگ، فرنچ به شهر خود بازگشت و به فعالیت‌های رادیویی خود ادامه داد. او در ادامه تهیه‌کنندگی برنامه رادیویی Imagination Theatre را برعهده گرفت که از طریق بیش از صد ایستگاه رادیویی در سراسر آمریکا شمالی پخش شد. لازم به ذکر است، جیم فرنچ در مجموع بیش از ۵۰۰ برنامه رادیویی را در دوران فعالیتش نویسندگی و اجرا کرده است.

جیم فرنچ در حوزه بازی‌های ویدیویی اما بیشتر با صداپیشگی شخصیت «ویلیام بیل اوبرک» از بازی Left 4 Dead شرکت والو شناخته می‌شود. یک کهنه سرباز جنگ ویتنام که یکی از اعضای گروه چهار نفره بازماندگان در جنگ با زامبی‌ها می‌باشد. شخصیت بیل در بازی Left 4 Dead بیشتر بخاطر سن و سالش و همچنین مهارت‌های نظامی‌ای که دارد، به عنوان رهبر گروه شناخته می‌شود. کلاه نیرو‌های ویژه و سیگار همیشه بر لب، چیز‌هایی هستند که او را از بقیه اعضای گروه بازماندگان متمایز می‌کند.

لازم به ذکر است، فعالیت‌های جیم فرنچ در حوزه بازی‌های ویدیویی فقط به بازی Left 4 Dead محدود نمی‌شود. وی همچنین صداپیشگی شخصیت پدر گریگوری در بازی Half Life 2 و الدر تایتان در بازی Dota 2 را نیز برعهده داشته است. تمامی این سه بازی توسط شرکت والو (Valve) منتشر شده‌اند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: