آمار فروش پلی‌استیشن ۴ پرو در کشور ژاپن از مرز ۵۰۰ هزار واحد عبور کرد

توسط سهیل حسینی در ۱ دی ۱۳۹۶ , ۱۹:۰۰

با انتشار نمودارهای فروش کنسولی در کشور ژاپن توسط Media Create، خانواده‌ی کنسول پلی‌استیشن ۴ توانست در این کشور به یک دستاورد جدید دست یابد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

اول از همه، آمار فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو در نهایت از مرز ۵۰۰ هزار واحد در کشور عبور کرد که این عدد در حال حاضر به ۵۱۱,۲۵۵ هزار واحد رسیده است. از زمان انتشار این کنسول در سال ۲۰۱۶، توانست به رکورد نیم میلیون واحد برسد. قابل توجه است که، این آمار تنها ۸.۸۵ درصد از مجموع فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ است.

هم‌چنین، با رسیدن به فصل تعطیلات و نزدیک شدن به تاریخ انتشار بازی Monster Hunter World که در کشور ژاپن تنها بر روی پلی‎‌استیشن ۴ در دسترس است، یک باندل مخصوص نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو معرفی کرده که بیشتر کاربران ژاپنی را متقاعد کرده تا کنسول قدرت‌مندتر (در عین حال گران‌تر) را تهیه کنند.

یکی دیگر از واقعیت‌های جالب پیرامون فروش کلی پلی‌استیشن ۴ است که سرانجام توانست از فروش کلی کنسول پلی‌استیشن ویتا سبقت بگیرد. کنسول خانگی (در مجموع پلی‌استیشن ۴ و نسخه پرو) توانستند ۵,۷۶۵,۸۶۹ میلیون واحد بفروشند که از فروش کلی کنسول ویتا بیشتر است. آمار فروش کنسول ویتا طی چند ماه اخیر نسبتا ضعیف بوده و بخصوص این‌که شرکت «سونی» هم تنها تمرکز خود را روی پلی‌استیشن ۴ گذاشته و هیچ بازی جدیدی برای کنسول دستی ویتا معرفی نکرده است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: