ما درباره‌ی TGA امسال چه فکر می‌کنیم؟ | پرونده‌ای بر مراسم The Game Awards 2017

توسط دنیای بازی در ۲۴ آذر ۱۳۹۶ , ۱۴:۱۲

به آکادمی کایلی خوش آمدید

تارخ ترهنده

شما را نمی‌دانم، ولی TGA امسال حسابی به من چسبید. کاری که Geoff Keighly می‌کند را واقعا تحسین می‌کنم و آرزومندم که به هدف و آرزویش برسد؛ هدف و آرزویی که احتمالا خواسته تمامی بازیبازان و بازی‌سازان نیز است. چیزی که در این TGA مشخص بود، جا افتادن نسبی این مراسم به‌عنوان مراسم سالانه رسمی اهدای جوایز و تقدیر از سازندگان و ناشران بود؛ مراسم اسکار بازی‌ها! معرفی بازی‌های نامی چون سومین بایونتا، پروژه جدید From Software و ششمین SoulCalibur به‌علاوه‌ی نمایش‌های جدیدی از بازی‌های چون Death Stranding و Metro Exodus به‌خودی خود نشان از این است که TGA کم‌کم دارد به چیزی که می‌بایست باشد تبدیل می‌شود. هر چند، نباید فراموش کرد که TGA قرار نیست مثل E3 یا مراسم این‌چنینی دیگری سرشار از معرفی‌های جدید و پر سر وصدا باشد؛ چیزی که کمابیش در این TGA خود را نمایان کرد و آقای کایلی می‌بایست به فکر مراسم سال بعد باشد تا دیگر مجبور نشود جوایز مهم‌ترین دسته‌بندی‌ها و شاخه‌ها را پشت سر هم بخواند و بگذرد.

اضافه شدن دو شاخه یا دسته‌بندی کاملا جدیدِ Best Ongoing Game و نماد صنعت بازی‌سازی نیزاز دیگر نکات مثبت این رویداد به‌حساب می‌آید و همه این‌ها با ارکستر و نواختن موسیقی‌های فوق خاطره‌انگیز، حضور «رجی» روی صحنه برای معرفی بایونتا ۳، تلاش برای حفظ بازیبازهای بخش تک‌نفره بازی‌ها توسط «بتسدا»(!) اتفاقاتی هستند که در هر رویدادی نمی‌افتند و وقتی چنین اتفاقاتی می‌افتند، در تاریخ صنعت و رویدادهای بازی ماندگار می‌شوند؛ البته، درست است که به «جوزف فارِس» حق می‌دهم(!) اما آقای کایلی نیز باید قدرت مجری‌گری خود را بیشتر به رخ بکشد و در سال‌های آینده اگر می‌خواهد خودش به مجری‌گری برنامه ادامه دهد، بتواند چنین شرایطی را درصورت لزوم کنترل کند. به‌شخصه هنگامی که رجی کنار کایلی ایستاده بود، از رفتار کایلی حس کردم همه چیز از قبل هماهنگ شده است و چنین چیزی به‌راحتی کل شور و هیجان کار را می‌گیرد.

باتوجه به‌علاقه شخصی‌ام به مجموعه Gears of War و بازی Bulletstorm، بیشتر از هر عنوان دیگری که نمایش داده شد، منتظر اطلاعات و نمایش محتوای بیشتر از بازی Witchfire هستم. درنهایت، امیدوارم این روند رو به رشدی که طبق آمار و گفته‌های خود آقای کایلی، امسال TGA بیش از سه برابر رشد بیننده داشته و درکل حدود ۱۱.۵ میلیون نفر این مراسم را آنلاین تماشا کردند، در سال بعد و سال‌های بعد از آن رو به افزایش باشد و کیفیت کار نیز با همین روند بالاتر برود تا بلکه The Game Awards به اولین و رسمی‌ترین مراسم و محل برای اهدای جوایز و مشخص کردن برترین آثار سال تبدیل شود.

ادامه در صفحه بعد

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: