این هفته چه بازی‌هایی منتشر شد؟ | بازی‌های هفته دوم آذر ۱۳۹۶

توسط علی فتح‌آبادی در ۱۹ آذر ۱۳۹۶ , ۱۴:۳۰

ماه دوم پاییز نیز مدت زمان مقرر خویش را به اتمام رسانید و صدای ناقوس پایان سال میلادی هم آرام آرام دارد خودش را به ما می‌رساند. سالی که با تمام فراز و نشیب‌هایش از حیث گیمی سال درخور و جذابی بود و محصولات درجه یک و بسیار باکیفیتی سر از زندگی و رویاهای بسیاری از ما علاقه‌مندان این هنر دوست‌داشتنی درآوردند.
چند هفته‌ی گذشته متاسفانه امکان انتشار بازی‌های هفته فراهم نشد، ولی این هفته علاوه بر بازی‌های عرضه‌شده در دوهفته‌ای که از آذر سپری‌شده، بازی‌های هفته‌ی چهارم آبان را نیز در در متن جای دادم تا جای هیچ‌گونه کم و کاستی وجود نداشته‌ باشد. با گلچینی از بازی‌های دو هفته‌ی گذشته همراه دنیای بازی باشید.

LEGO MARVEL SUPER HEROES 2

جدیدترین نسخه سری بازی‌های لِگو مجدد به‌سراغ ابرقهرمان‌های رنگین و محبوب مارول رفته و سعی کرده با ایجاد تغییراتی در گیم‌پلی خود و خلق داستانی جدید و تازه، بر جذابیت این نسخه بیفزاید. سری بازی‌های لگو در این چندسال در قیاس با اولین‌ بازی‌هایشان پیشرفت بسیار چشم‌گیری چه از حیث طراحی‌ مراحل و چه گیم‌پلی برداشته‌اند و از دومین قسمت بتمن‌شان، با وارد کردن صداگذاری و خلق داستانی جدی و دنیای باز کردن سری، قدم بلندی را به‌سوی هرچه بهتر کردن این مجموعه برداشته‌اند. هرچند که کلیت گیم‌پلی در قیاس با اولین نسخه‌ها تغییر آن‌چنانی را به خود ندیده و هنوز همان همکاری تیمی و جمع‌کردن اعتیادآور قطعات لگو و ساختن‌شان، به‌دست آوردن شخصیت‌های جدید که تعدادشان نسخه به نسخه بیشتر بیشتر نیز می‌شود و درنهایت دسترسی به مکان‌هایی جدید که بعضی‌ شخصیت‌های خاص به‌واسطه قدرت‌های مخصوص‌شان توانایی دست‌یافتن به آنها را دارند شیرازه کلی گیم‌پلی این مجموعه را شکل داده‌ است. «ابرقهرمانان مارول ۲» نیز از این قاعده مستثنی نیست، هرچند که طبق گفته سازنده‌ها المان‌های تازه‌ای به گیم‌پلی این نسخه اضافه‌ شده که بر تنوع و جذابیت‌اش می‌افزاید. این بازی هم‌اکنون برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی قابل تهیه‌ است.

The Sims 4 – Consoles Version 

بعد از سه سال وقفه، بالاخره چهارمین نسخه از سری محبوب و پرفروش «سیمز» (Sims)، سر از کنسول‌های نسل هشتی درآورد و عیشی تمام را برای علاقه‌مندان کنسول‌باز این شبیه‌ساز زندگی فراهم کرد. سال ۲۰۱۴ میلادی بود که قسمت چهارم بازی معروف استودیو Maxis برای رایانه‌های شخصی عرضه‌ شد. تفاوت‌های آن‌چنانی هم بین نسخه‌های کنسولی و رایانه‌های شخصی وجود ندارد. جدا از بهبود‌های گرافیکی، گیم‌پلی تغییرخاصی نداشته و از بین ده‌ها بسته‌الحاقی و توسعه‌دهنده که در این سه سال برای نسخه رایانه‌های شخصی عرضه‌شده درحال حاضر فقط تعدادی در بازی حضور دارند. هرچند که EA اعلام داشته به‌زودی از باقی محتواهای قابل دانلودی نسخه‌های کنسولی رونمایی می‌کند. بزرگ‌ترین ایرادی که شاید به نسخه‌های کنسولی این بازی وارد است، عدم تغییر چشم‌گیر و رفع ایرادات مختلف آن در طول سه‌سال عرضه‌ی آن برای رایانه‌ها شخصی‌ست و به‌همین دلیل، نسخه‌های کنسولی با وجود تاخیر سه‌ساله در عرضه، خیلی تفاوتی با The Sims 4 سال ۲۰۱۴ ندارند. این بازی را هم‌اکنون می‌توانید روی رایانه‌های شخصی، اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ تجربه کنید.

Pokemon Ultra Sun And Moon 

پارسال در همین موقع‌ها جدیدترین نسخه‌های یکی از پر نسخه‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ عرضه‌ شد و طرفداران بی‌شمارش در سراسر پهنه گیتی را سر ذوق و سرور آورد. امسال، همان بازی، برای همان کنسول پیشین -۳DS- با تغییرات و بهبود‌های متعددی دوباره عرضه‌شده و قصد دارد مطمئن شود که هر ۳DS داری که Sun و Moon را تهیه نکرده‌‌ است، این‌بار دیگر توانایی مقابله را نداشته‌ۤباشد و راهی ساعت‌های بی‌انتها پوکمون بازی و جمع‌کردن هیولا شود. مثل دیگر نسخه‌های مجموعه، این قسمت نیز در دو نسخه مختلف عرضه‌شده که هرکدام در تعدادی هیولای خاص و جزییات فرعی متفاوت هستند. این نسخه تجهیز شده را می‌توانید هم‌اکنون برای ۳DS خود تهیه کنید.

THE ELDER SCROLLS V: SKYRIM -Switch Version

باید پرسید اسکایریم برای چه عرضه نشده‌ است!؟ از کنسول‌های نسل هفتی و رایانه‌های شخصی بگیر تا نسل هشت و حالا هم جدیدترین کنسول نینتندو، سوییچ. بهبود‌های گرافیکی نسخه Legendary Edition، محتوای جدید ظاهر و پوشش «لینک» از آخرین نسخه مجموعه «افسانه زلدا: نبض طبیعت» (The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild) و استفاده از ویژگی‌های لمسی و حرکتی کنسول سوییچ از جمله تغییراتی‌ست که این پورت جدید شامل حال خود کرده. اگر از علاقه‌مندان پنجمین «کتیبه بزرگان» هستید و سوییچ هم دارید، مصلما طمع و مزه بازگشت به اسکایریم پهناور در این سر و شکل جدید حس خاص خود را دارد و اگر هم هنوز موفق به تجربه این اثر بزرگ نشده‌اید، حالا بهترین زمان برای غرق‌شدن و ماه‌ها زندگی در کوهستان‌‌ها و برف ابدی اسکایریم یخ زده‌ است.

L.A. NOIRE

مشابه اسکایریم، بعد از عرضه مجدد این بازی خاص و زیبا برای نسل هشت،‌ حالا نوبت به ورژن سوییچ‌اش رسیده است. پس اگر از بچگی عاشق ادبیات ژانر پلیسی بوده‌اید و آثار «آگاتا کریستی»، «ادگار آلن پو» و «آرتور کان دویل» همیشه در ذهن و هوشیاری‌تان رژه می‌رفته‌اند و بارها اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی آثار این بزرگان را جویده‌اید، و یا از دوستداران سینمای اکسپرسیونیستی آلمان و فیلم‌های نوار هستید و هنوز هم «لس آنجلس نوار»‌ را بازی نکرده‌اید، فرصت بسیار ایده‌آلی خودش را به شما رسانده که با سوییچ عزیزتر از جان‌تان راهی شهر بزرگ لس آنجلس و قتل‌های متعدد و وحشیانه‌اش بشوید. البته، در نظر داشته‌ باشید که این نسخه صرفا پورتی‌ست برای سوییچ و تنها تغییرش هم‌ساز شدنش با قابلیت‌های لمسی و حرکتی این کنسول است. بنابراین ایرادات متعدد بازی اصلی در این نسخه هم حضور دارد و توقع نداشته‌ باشید که بازی از حیث کیفیت نه به آثار ادبی آن بزرگان نزدیک بشود، یا به عظمت و هیبت سینمای اکسپرسیونیستی دوست‌داشتنی دست‌ یابد. هرچند که هنوز تجربه دلنشین و تازه‌ای را ارائه می‌دهد.

STAR WARS BATTLEFRONT II

بالاخره این آنلاین مورد انتظار نیز از راه رسید و علاقه‌مندان شوترهای چندنفره را به مهمانی سراسر هیجان و لذتی دعوت کرد. دومین قسمت BattleFront استودیو DICE، سازنده مجموعه «میدان نبرد» (Battlefield) ادامه دهنده راه نسخه پیشین خودش است و با غرض‌گیری کلیت و بدنه مجموعه میدان‌نبرد و ترکیب‌اش با دنیا و ویژگی‌های سری «جنگ‌های ستاره‌ای» (Star Wars)، قصد دارد تا باری‌دیگر شوتر آنلاین باکیفیتی را روانه بازار کند. ۤبازخورد‌های منتقدین در خصوص این نسخه هم تقریبا مشابه قسمت قبلی بوده و باوجود لذت‌بخش بودن تجربه کلی، ایرادات ریز و درشتی هم به کلیت کار وارد است. خریدهای درون برنامه‌ای یا microtransactions بسیار این بازی هم در همان بدو انتشار صدای بسیاری از بازیبازان را دراورده و اعتراضات بسیاری را روانه شرکت «الکترونیک آرتز» کرده. باید صبر کرد و دید واکنش مدیران EA ۤبه این اعتراض گسترده چیست. این اثر را هم‌اکنون می‌توانید برای رایانه‌های شخصی، اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ تهیه کنید.

Hollow

اکشن ماجرایی با رگه‌هایی از سبک ترس و بقا با داستانی قدرتمند مهمان ناشناس این هفته‌ی دنیای بازی‌هاست. بازی جدید استودیو مستقل MMEU باتوجه به تریلرها و عکس‌هایی که تا بدین لحظه از آن منتشر شده نوید دهنده تجربه خلسه‌وار و اتمسفریک خوبی را می‌دهد. اگر از  علاقه‌مندان Soma، Alien Isolation و Amnesia و SystemShock هستید، Hollow می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای‌تان باشد. این بازی هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی قابل تهیه‌ است.

Tower 57 

شوتر نئو رترو تاپ داون جذابی که این هفته راه‌اش را به‌سوی رایانه‌های شخصی گشود. اولین بازی استودیو مستقل Pixwork با گرافیک رترو ۱۶ بیتی خود و اکشن سریع و پرهیجانش، تجربه‌ی سراسر آدرنالین و پر از گلوله‌ای را نوید می‌دهد. گیم‌پلی سریع، گرافیک پیکسل‌آرت زیبا و موسیقی‌های جذاب همگی گرد هم آمده‌اند تا تجربه کلی بازی را دلچسب‌تر جلوه بدهند. دوست‌داران اکشن Top Downهای سرعتی، از تهیه این اثر غافل نشوند.

PLANET OF THE APES: LAST FRONTIER

فاکس قرن بیستم مالک و تهیه‌کننده سری «سیاره میمون‌ها» که تابستان گذشته سومین قسمت از بازسازی باکیفیت سری را روانه سینماها کرد، با همکاری استودیو Creative England دست به خلق بازی ویدئویی برای این سری زیبا زده‌ است. اثری که خیلی‌ها از جمله نگارنده توقع یک بازی بی‌کیفیت و سرسری دیگر را که از روی فیلمی سینمایی اقتباس شده‌ و صرفا به‌منظور تبلیغات و مطرح‌سازی هرچه‌ بیشتر نام آن اثر ساخته‌ شده‌ است را داشتیم؛ ولی مساله اینجاست که سومین قسمت تریلوژی تابستان آمد و داستان را به اتمام رسانید و این بازی چند ماه بعد راهی بازار شده است. درنتیجه مقداری معادلات را به هم می‌زند و حداقلی از کنجکاوی را بر‌می‌انگیزد که شاید با اثر بدی مواجه نباشیم. بازی تا اینجا از هفت نقد میانگین نمرات ۶۶ را کسب کرده که چندان قابل توجه نیست، ولی بخش جالب اینجاست که برخلاف تصور خیلی‌ها، سبک بازی نه اکشن سوم شخص، بلکه یک فیلم تعاملی به سبک آثار تل‌تیل است. گیم‌پلی بازی به صرفا انتخاب‌های گوناگون خلاصه‌شده و خبری از اکشن و نبردهای تن به تن نیست. سازنده‌ها با هوشمندی به‌جای اتکای بی‌خود بر روی بخش ظاهری نفاق میان‌ انسان‌ها و ایپ‌ها، تمرکز و نقطه اتکای بازی رو قصه و اهمیت انتخاب و جدال ایدئولوژیکی این دو گونه قرار دادند. موضوعی که با وجود نمرات متوسط بازی، برای طرفداران مجموعه و آثار انتخاب محور، به‌قدر کافی جذاب و هایپ‌کننده هست. این بازی هم‌اکنون به‌طور انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ قابل تهیه‌ است.

BATMAN: THE ENEMY WITHIN – EPISODE 3: THE FRACTURED MASK

سومین قسمت از فصل دوم سری بازی بتمن استودیو «تل‌تیل» هم از راه رسید و خفاش بازان عزیز را به مهمانی سراسر جوکر و انتخاب‌های گوناگون دعوت کرده‌ است. سال گذشته نقدی برای فصل نخست این سری نگاشتم و در آن اشاره کردم که با وجود بعضی ایده‌های خوب و جداسازی دنیاسازی کلی اثر از داستان اصلی، ایرادات فاحشی به کلیت کار وارد است که آسیب جبران ناپذیری به تجربه نهایی‌اش وارد ساخته. فصل دوم تا اینجا با توجه به بازخورد‌های منتقدین عزیز، گویا نتوانسته ایرادات فصل قبلی را در داستان‌گویی و ریتم برطرف بکند و با کسب نمراتی متوسط به حرکت خودش ادامه می‌دهد. باید صبر کرد و دید که تل‌تیلی‌ها در دو قسمت نهایی چه برنامه‌هایی برای خفاش دوست‌داشتنی دارند و آیا می‌توانند بالاخره بتمن‌شان را از سطح کیفی متوسط بالا بکشند یا خیر. این بازی هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، آیفون و آی‌پد قابل تهیه‌ است.

MONSTER OF THE DEEP: FINAL FANTASY XV

محتوای قابل دانلودی جدید Final Fantasy XV اختصاص به ماهی‌گیری آن هم از نوع «واقعیت مجازی‌اش» (VR) دارد. به «ناکتیس»، «پرومپتو»، «ایگنیس» و «گلادیوس» بپیوندید و به‌ دور از تمام هیاهو‌ها و جنگ و درگیری بر سر کشور و آینده‌اش، گوشه‌ای در طبیعت بکر ماهی بگیرید و کیف دنیا را بکنید. این محتوای قابل دانلود فقط برای PlayStation VR عرضه‌ شده است. از آنجایی که خبر انتشار این بازی برای رایانه‌های شخصی نیز در سال میلادی آینده تایید شده، احتمال عرضه این محتوا برای دیگر دستگاه‌های واقعیت مجازی که با رایانه‌های شخصی سازگاری داشته‌ باشند هم وجود دارد.

WUPPO

یک ماجرایی پلتفرمر دوبعدی دلنشین و زیبا با گیم‌پلی متنوع و طراحی‌های کارتونی و دوست‌داشتنی. Wuppo که شباهت زیادی به Battle Block Theater و مجموعه معروف «کربی» (Kirby) نینتندو دارد در این بازار کساد محصولات این ژانر که تماما در انحصار خود نینتندو و بعضی مستقل‌های باکیفیت است آمده که با سروشکل سرخوش و قهرمانان‌اش ساعاتی انحصارا سبکی و سرگرمی را به بازیکن‌هایش هدیه دهد. پس اگر از علاقه‌مندان این ژانر و آثاری همچون مجموعه «ریمن» و «کربی» هستید، تجربه این بازی زیبا را از دست ندهید. Wuppo هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان قابل تهیه‌ است.

SEVEN: THE DAYS LONG GONE

جدیدترین عنوان سازنده‌های KHOLAT، یعنی استودیو مستقل IMGN.PRO، در ژانر اکشن نقش‌آفرینی با زاویه دوربین تاپ داون این هفته به‌طور انحصاری راهی رایانه‌های شخصی شده‌ است. دنیایی فانتزی و وسیع، قلمرویی پهناور و دزدی به‌نام «تریل» که با کنترل شخص شما مسوول کشف و زیر پا گذاشتن آن را بر عهده‌ دارد.

DESTINY 2: CURSE OF OSIRIS

اولین محتوای قابل دانلود Destiny 2 این هفته میزبان شماست. «نفرین اسیریس» که داستان و تم کلیش را از افسانه‌های مصر باستان و به‌خصوص همانند نامش، افسانه پادشاه «اسیریس» به عاریت گرفته شما را در محیطی مشابه قرار می‌دهد و ده‌ها ساعت ماجراجویی و «گریندینگ» تازه را نوید می‌دهد. پس اگر از محتوای ابتدایی نه‌چندان زیاد «سرنوشت ۲» خسته‌ شده‌اید، این expansion pack فرصت خوبی برای پر کردن خشاب‌هایتان و بازگشت به دنیای سایبری این بازی زیباست. این محتوای قابل دانلود هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان قابل تهیه‌است.

SPELLFORCE 3

بعد از عرضه دومین دنباله SpellForce 2 که در سال ۲۰۱۴ عرضه‌شد، پرونده این عنوان بسته‌ شد و NORDIC GAMES PUBLISHING فرصت را محیا دید تا بعد از ۱۱ سال سومین نسخه از این سری استراتژی را راهی بازار بکند. «نوردیک گیمز» بعد از خرید حق انحصار این سری، دو دنباله بری قسمت دوم منتشر کرد که استودیو‌هایی مجزا مسوولیت ساخت هرکدام از آنها را عهده‌دار بودند. حالا برای قسمت سوم، این شرکت مجدد استودیو سازنده را تغییر داده و Grimlore Games را مسوول ساخت این بازی کرده‌است. دقیق مشخص نیست که چرا مدام استودیو‌های سازنده را عوض کرده‌اند و اجازه نداده‌اند که یک تیم، به‌طور مستمر بر روی این سری کار بکنند و نسخه به نسخه در صدد برطرف‌کردن ضعف‌های خویش برایند. به هر شکل، ترکیب دوست‌داشتنی Real Time Strategy و Role Playing Game همیشگی این سری در این نسخه نیز تکرار شده. علاقه‌مندان این مجموعه و به‌خصوص سبک استراتژی به راحتی از کنار این بازی عبور نکنند. این بازی به‌طور انحصاری برای رایانه‌های شخصی عرضه‌ شده‌ است.

REIGNS: HER MAJESTY

پارسال بود که اثری مستقل و بسیار خاص راهی رایانه‌های شخصی و گوشی‌های همراه شد. بازی که شما را در دنیایی شبه قرون وسطی در نقش پادشاه سرزمین قرار می‌داد و مسوول رسیدگی به وضعیت کشور و شکایات و درخواست‌های مردم می‌کرد. در بازی این شما بودید که با تصمیم‌های مختلف‌تان پیرامون امور مختلف کشور، آینده خود و سرزمین‌تان را شکل می‌دادید و روند بازی را شکل می‌دادید. حالا با گذشت یک‌سال، دومین قسمت این بازی خلاقانه راهی بازار شده و این‌بار شما در نقش دختر جوان پادشاه و ملکه کنونی کشور، مسوولیت سخت و چالش برانگیز رسیدگی به امور مختلف را عهده‌دار هستید.
کلیت بازی دست‌خوش تغییری نشده، ولی بخش‌های مختلف گیم‌پلی با بهبود‌های کلی و اضافات خوبی همراه‌ است. بنابراین اگر از نسخه‌ پیشین لذت بردید، Reigns: Her Majesty بازی شماست. این اثر زیبا برای رایانه‌های شخصی، آیفون و آی‌پد قابل تهیه‌ است.

XENOBLADE CHRONICLES 2

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار، دنباله یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های ژاپنی نسل گذشته راهی بازار شد و طرفداران بی‌شمار این بازی را به‌وجد آورد. «وقایع‌نگاری زینوبلید ۲» با ارتقاهای چشم‌گیر و بهبود‌های قابل توجه نسبت به نسخه پیشین و همین‌طور Xenoblade Chronicles X بازگشتی درخور برای این سری دوست‌داشتنی و محبوب است و آماده‌ است تا ساعات بی‌شماری از هستی‌تان را به خود و داستان زیبایش اختصاص بدهد. این اثر دوست‌داشتنی هم‌اکنون به‌طور انحصاری برای نینتندو سوییچ قابل تهیه‌ است.

DEAD RISING 4: FRANK’S BIG PACKAGE

بعد از یک‌سال تاخیر، چهارمین نسخه از پارتی بزرگ زامبی‌های کپکام هم راهش را به‌سوی پلی‌استیشن سونی گشود و دارندگان این کنسول را نیز به این ضیافت سراسر عیش و خون دعوت کرد. DEAD RISING 4: FRANK’S BIG PACKAGE شامل بازی اصلی به‌علاوه تمامی محتواهای قابل دانلودی‌ست که در این یکسال گذشته برای بازی عرضه شده‌اند. پس فکر و تعقل را به کناری بگذارید و خودتان را برای ساعت‌ها سلاخی پوچ و عبث، ولی سراسر هیجان و کیف آماده بکنید که قرار است با هزار و یک روش مسخره و خلاقانه، دمار از روزگار گله‌های زامبی در بیاورید.

BLACK MIRROR

THQ Nordic که این روزها با عزمی راسخ در صدد مطرح کردن نام خویش بعنوان یکی از چهره‌های این صنعت است، در جدیدترین حرکت خود، سه‌گانه ماجرایی معروف استودیو Future Games و Cranberry Studios را ریبوت کرده و در سر و شکلی جدید و با گرافیکی نو، آن را تقدیم بازیبازان کرده‌است. بازخوردهای منتقدین تا الان چندان امیدبخش نبوده، ولی برای طرفداران این سری و تاریخچه تاریخ و پر رمز و رامز گوردون‌ها، مصلما این ریبوت نوستالژی و جذابیت بسیاری برای‌شان دارد. این بازی را می‌توانید بر روی اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی خود تجربه کنید.

HELLO NEIGHBOR

یکی از مستقل‌های بسیار خاص و مورد انتظار این ماه‌ها بالاخره هفته گذشته از راه رسید و علاقه‌مندان را راهی زیرزمین و راز بزرگ و سر به مهر آقای همسایه می‌کند. همسایه‌ای که معلوم نیست چه‌چیزی در زیرزمینش پنهان کرده که این‌چنین با ممارست و خشونت در صدد محافظت از آن است. کسی هم دقیق نمی‌داند که چرا شخصیت شما باید انقدر فضول و بیکار باشد که بدتر از همسایه خود، حتی در ازای از دست‌دادن هستی خویشتن در صدد رسیدن به این راز بزرگ آقای همسایه‌ سبیلو‌ست. این مخفی‌کاری خاص را می‌توانید بر روی رایانه‌های شخصی و اکس‌باکس وان تجربه بکنید.

STAR OCEAN: THE LAST HOPE – 4K & FULL HD REMASTER

پنجمین نسخه رسمی سری معروف Star Ocean که پیشتر در سال ۲۰۰۹ عرضه شده‌ بود با بهبود‌های قابل توجه در بخش گرافیک و فنی راهی رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ شده است. اپرای فضایی شرکت Square Enix که با هم‌یاری استودیو محبوب Tri Ace ساخته‌‌ شده سال گذشته بعد از مدت‌ها غیبت نسخه‌ای جدید را شاهد بود و حالا به میمنت بازگشت این سری به میدان رقابت، فرصت خوبی برای ریمستر یکی از بهترین‌ نسخه‌های این مجموعه، یعنی «آخرین امید» را فراهم آورد. اگر از علاقه‌مندان این سری و یا نقش‌آفرینی‌های ژاپنی هستید، این ریسمتر HD فرصت خوبی برای غرق شدنی طولانی در کهکشان‌ نوردی‌های سراسر سرور این بازی‌ست.

RESIDENT EVIL: REVELATIONS COLLECTION

کالکشن دوگانه باکیفیت «مکاشفات» (Revelations) سری محبوب «شیطان مقیم» (Resident Evil) یا با نام ژاپنی‌اش، biohazard شناخته می‌شود با سر و شکلی به‌ روز و کیفیتی برتر راهی کنسول دوست‌داشتنی نینتندو، «سوییچ» (Switch) می‌شود. قسمت اول که خودش ریمستر ریمستری از نسخه ۳DS بازیست و مکاشفات دوم هم پیش‌تر برای کنسول‌های نسل هشتی عرضه شده‌بود و اکنون صرفا با بهبود‌های جزیی و رفع و رجوع باگ‌ها همراه بوده است. دوگانه مکاشفات برخلاف آن چیزی که اغلب علاقه‌مندان این سری تصورش را می‌کردند، بسیار خوب از آب درآمدند و توانستند تا حدود قابل توجهی آن روح و جذابیت بی‌نظیری که در تار و پود نسخه چهارم و متقاعبا کلیت سری نهفته‌ بود را با خود همراه سازند. علاوه بر این دوتا از بهترین داستان‌های کل سری نیز مختص به این دوگانه است. پس اگر سوییچ دارید و هنوز درگیر مکاشفه‌های بی‌پایان کپکام نشده‌اید، حالا بهترین زمان برای ورود به دنیای جذاب و ترسناک‌شان است.

DOOM VFR

سری محبوب DOOM روزهای بسیار خوبی را پشت سر می‌گذارد. ریبوت‌اش پارسال بازخورد‌های بسیار خوبی داشت، پورت کنسول سوییچ‌اش باوجود ضعف سیستمی این کنسول در قیاس با رقبا‌یش از پرداخت خوبی برخوردار بود و حالا هم نسخه «واقعیت مجازی» (Virtual Reality)اش راهش را به PlayStation VR و Vive رایانه‌های شخصی گشوده‌ است. واقعا بعید است که به یکی از این دو کنسول واقعیت مجازی دسترسی داشته‌ۤ باشید و سراغ تجربه اکشن سریع و دیوانه‌وار دووم نروید. خشاب‌هایتان را پر کنید و قلع و قمع شیاطین زشت و کریه‌منظر ساکنِ مریخ را شروع کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: