فروش‌ جهانی کنسول پلی‌استیشن ۴ از ۷۰ میلیون واحد عبور کرد

توسط میلاد شجری در ۱۹ آذر ۱۳۹۶ , ۱۱:۰۰

شرکت سونی از آمار جدید فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ و هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن VR ورنمایی کرد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

با توجه موفقیت و فروش عالی بازی‌هایی نظیر «هورایزن:‌ زیرو داون» (Horizon: Zero Dawn)، «آنچارتد:‌ لاست لگسی» (Uncharted: The Lost Legacy) و دیگر عناوین؛‌ شرکت سونی برای کنسول پلی‌استیشن ۴ و دیگر سخت‌افزار‌های خود یک سال استثنایی داشته است.

در جدیدترین اخبار بازی، شرکت سونی در جریان یک کنفرانس اعلام کرد که میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ تا پایان روز یک‌شنبه ۱۲ آذر ۹۶ (۳ دسامبر ۲۰۱۷) به تعداد ۷۰.۶ میلیون واحد رسیده است. در کنار آمار فروش پلی‌استیشن ۴، شرکت سونی اعلام کرد که تعداد ۶۱۷.۸ میلیون بازی از طریق خرده‌فروشی‌ها به صورت فیزیکی و فروشگاه پلی‌استیشن به صورت دیجیتالی تاکنون فروش رفته است.

در ادامه سونی به پلی استیشن VR اشاره کرده و اعلام کرد که این هدست واقعیت مجازی که ابتدا در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شد، تاکنون موفق به فروشی معادل دو میلیون نسخه در جهان شده است. طبق اعلام سونی این مقدار فروش به‌خاطر موفقیت عالی کنسول پلی‌استیشن ۴ بوده است. به همین ترتیب، از زمان انتشار بیش از ۱۵۰ بازی برای هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR عرضه شده و بیش‌از ۱۲.۲ میلیون بازی واقعیت مجازی از طریق خرده‌فروشی‌ها به صورت فیزیکی و فروشگاه پلی‌استیشن به صورت دیجیتالی تاکنون فروش رفته است.

اندرو هاوس (Andrew House)، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، در هنگام انتشار هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن VR بیان کرده بود:

ما خوش‌حال هستیم که بسیاری از مردم از گزاره سرگرمی منحصربه‌فرد کنسول پلی‌استیشن ۴ و یک تکنولوژی در حال رشد مانند هدست پلی‌استیشن VR لذت می‌برند. من نمی‌توانم به‌قدر کافی از طرفداران و همکارانمان تشکر کنم، حمایت آن‌ها از زمان انتشار اولین نسخه از کنسول پلی‌استیشن در سال ۱۹۹۴ میلادی، به تبدیل شدن پلی‌استیشن به یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های کنسول گیمینگ در جهان بسیار کمک کرده است. ما برای حفظ این موضوع، به همکاری نزدیک با شریکان خود ادامه خواهیم داد تا کنسول پلی‌استیشن ۴ را به بهترین مکان برای بازی کردن تبدیل کنیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: