ویوندی تا شش ماه آینده قصد خرید سهام یوبی سافت را نخواهد داشت

توسط افراسیاب در ۶ آذر ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۴

داستان درگیری‌های شرکت یوبی سافت با شرکت چندرسانه‌ای «ویوندی» مدت زیادی است که ادامه دارد و به نظر می‌رسد که در آینده دور هم ادامه خواهد داشت. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

یوبی سافت در بیانیه‌ای به واکنش در برابر ویوندی پرداخت:

ما در برابر هدف بلندمدت آنان هشیار باقی خواهیم ماند و به استراتژی خود برای رشد و ارزش آفرینی برای تمامی سهامدارانمان ادامه می‌دهیم.

ظاهرا یوبی‌سافت قصد بازخرید سهام‌های ازدست‌رفته خود را دارد درصورتی‌که ویوندی آن‌ها را عقب می‌اندازد. اگر سهم ویوندی از سهام یوبی سافت به ۳۰ درصد برسد از نظر قانونی می‌تواند یوبی‌سافت را بخرد.

و ویوندی این کار را عقب می‌اندازد تا در زمان درست اقدام کند. بنابراین در نامه مطبوعاتی که منتشر کرده است به‌صورت واضح شرح می‌دهد که ویوندی قصد خرید سهام یوبی سافت را در شش ماه آینده نخواهد داشت.

در زیر می‌توانید قسمتی از یادداشت ویوندی را بخوانید:

علیرغم نگرانی یوبی‌سافت برای کسب رای دوطرفه برای بازخرید سهامش در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۷، ویوندی باز آن را شش ماه عقب انداخت.

  • ویوندی قصد ندارد که در مناقصه عمومی برای خرید سهام بیشتر و کنترل یوبی‌سافت شرکت کند. برای این منظور ویوندی اطمینان خاطر می‌دهد که سهام آن‌ها در یوبی‌سافت از مرز ۳۰ درصد عبور نخواهد کرد حتی باوجود دو برابر شدن حق رای آنان.
  • در سوی دیگر مدیریت اجرایی یوبی‌سافت اظهار کرد از ویوندی نماینده‌ای در اعضای هیئت‌مدیره حضور نخواهد داشت.

اما پس از گذشت شش ماه احتمالا باید داستان دیگری را بشنویم. ویوندی احتمالا خواهد گفت آن‌ها به رشد و توسعه شان در این زمینه ادامه خواهند داد. و افزایش سرمایه آن‌ها به ۱ بیلیون یورو خواهد رسید که باعث می‌شود به هدف خود برسند.

با توجه به این که بخش بازی‌سازی پس از موسیقی دومین صنعت بزرگ در این بخش محسوب می‌شود. گروه ما قصد پیشرفت در این زمینه‌ را خواهد داشت.

با توجه به اینکه ویوندی قبول نکرد سهامش را به یوبی‌سافت بفروشد آن‌هم درصورتی‌که یوبی‌سافت پیشنهاد پولی بیشتر از ارزش سهام آن‌ها برای بازخرید داده بود. می‌توان احتمال بسیار زیادی داد که ویوندی درحال حاضر توانایی خرید پیشنهادهای یوبی‌سافت را نداشته است چراکه مدتی‌ است ارزش سهام این شرکت افت کرده است و آن‌ها برای زمان مناسب صبر می‌کنند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: