جزئیات کامل به‌روزرسان جدید Rainbow Six Siege منتشر شد | اپراتور، نقشه و حالت جدید

توسط سهیل حسینی در ۳۰ آبان ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۰

در این قسمت قرار هست تا اطلاعاتی که درمورد سه اپراتوری که قرار است در به‌روزرسان جدید Rainbow Six Siege منتشر شوند را با هم نگاهی داشته باشیم. ما سه اپراتور داریم؛ دو اپراتور با نام‌های «دکابی» و «ویجیل» از کشور کره جنوبی و «زوفیا» از کشور لهستان که هر کدام قابلیت‌های نسبتا ویژه‌ای دارند. این فصل با نام Operation White Noise شناخته می‌شود و قرار است ۲ هفته دیگر به‌صورت رسمی برای هر سه پلتفرم در دسترس قرار گیرد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

با «دکابی» شروع می‌کنیم؛ این اپراتور عضو گروه ۷۰۷ کره جنوبی بوده و کار اصلی او در طول بازی هک کردن است. وسیله اصلی این شخصیت «لاجیک بمب» نام دارد که درواقع چندین کار مختلف و البته بسیار کاربردی می‌توانید با آن انجام دهید. مهم‌ترین قابلیت آن تلفن زدن به دشمن است! اگر در نزدیکی یک اپراتور از تیم حریف قرار داشته باشید، با روشن کردن دستگاه و هک کردن تلف یکی از حریفان تیم مقابل، تلفن آن به صدا در آمده و می‌توانید از موقعیت لحظه‌ای آن آگاه شوید، در آن سو هم شخصی که تلفنش در حال زنگ خوردن است باید هرچه سریع‌تر آن را خاموش کند چرا که اگر کسی در نزدیکی او باشد امکان دارد کارش یک‌سره شود.

دومین توانایی مهم «دکابی»، جاسوسی است. با کشتن هر یک ار حریفان، این اپراتور می‌تواند گوشی به جا مانده از آن‌ها را هک کرده و به دوربین‌های کار گذاشته در محیط دسترسی پیدا کند، این‌ کار زمانی جالب‌تر می‌شود که در تیم حریف «والکرای» وجود داشته باشد و با کشتن آن می‌توانید به دوربین‌های «Blakc Eye» والکرای هم دست پیدا کنید.

نوبت به «زوفیا»، اپراتور لهستانی و خواهر «الا» می‌رسد. اسلحه‌های او یک LMG و AR بوده که در کنار این‌ها ابزار منحصر به فرد خود را نیز دارد. این ابزار یک پرتاب‌کننده نارنجک بدون توقف است، دو نوع نارنجک در این سلاح وجود دارد. اولی قابلیت نابود کردن سطوح را دارد، و دومی هم همان نارنجک گیج‌کننده «الا» است. لازم به توضیح است که الا و زوفیا خواهر هستند و تاثیر نارنجک گیج‌کننده بر روی این دو اپراتور ۵۰ درصد کمتر از بقیه خواهد بود.

«ویجیل» اخرین اپراتوری است که در این فصل قرار است عرضه گردد، او دارای یک دستگاه مخصوص است که با فعال شدن آن از دید دوربین‌های دشمن در امان خواهید ماند. ویجیل در دسته دفاعی قرار دارد و می‌تواند گزینه خوبی در مواقعی که دوربین دشمن منتظر دیدن حریف است، فعال شود و از دید آن در امان بمانید. البته اگر دورن‌ها (دوربین دشمن) به نزدیکی ویجیل برسند یک حالت نویز مانند اطراف آن حس می‌کنند که خبر از حضور این شخصیت را می‌دهد، اما این اپراتور به هیچ وجه، در صورت فعال بودن قابلیتش توسط دوربین قابل رصد نخواهد بود. زمان مخفی ماندن ۲۰ ثانیه است و بعد آن دستگاه دوباره خودش را شارژ می‌کند. نکته جالب توجه این است که این اپراتور توسط «آی‌کیو» و «توویچ» می‌تواند شناسایی گردد. «آی‌کیو» در صورتی که دستگاه ویجیل روشن باشد، با استفاده از دستگاه مخصوص خود می‌تواند او را نابود کند و هم‌چنین اگر «توویچ» به این شخصیت برخورد کند، می‌تواند با شاک درون خود دستگاه را از کار بی‌اندازد. لازم به ذکر است ویجیل تنها در مقابل درون‌ها نامرئی می‌شود و اگر قابلیتش فعال باشد، باز هم توسط تیم حریف دیده خواهد شد.

و اما نقشه بازی، یک برج بزرگ که در سئول کره جنوبی واقع شده است. این نقشه بسیار بزرگ و البته پرجزیئات طراحی شده و شاید یکی از مزیت‌های جالب آن، نداشتن نقطه اسپاون‌ کیل است! با توجه به نوع قرارگیری برج و اسپاون شدن تیم حمله، امکان حمله تیم دفاع در هنگام شروع بازی تقریبا غیرممکن است. برج Myok Meok دارای چندین طبقه است که شامل موزه، اتاق، فروشگاه و گالری نقاشی می‌شود.

غیر از این موارد که قرار است در به‌روزرسان بعدی عرضه گردد؛ سازنده از برنامه‌های خود برای ارائه محتوای سال سوم نیز صحبت کرد. طبق روال گذشته ما چهار فصل خواهیم داشت و هر فصل ۲ اپراتور به بازی اضافه می‌شوند. اما نکته جالب درمورد فصل اول از سال سوم این است که قرار است یک رویداد به اسم Outbreak به بازی اضافه گردد که دارای عناصر ترس هست و شما را وارد یک همکاری کوآپ یا همان مشارکتی با دوستانتان می‌کند. هنوز جزئیات زیادی از این حالت در دسترس نیست و باید تا زمان معرفی فصل اول که احتمالا در بهمن ماه خواهد بود، صبر کرد.

در پایان لازم به ذکر است، به‌رزورسان جدید Rainbow Six Siege در تاریخ سه‌شنبه، ۱۴ آذر ماه در دسترس کاربران پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی قرار می‌گیرد. هم‌چنین باید اشاره کرد که سه اپراتور جدید به مدت یک هفته و به‌صورت انحصاری تنها در اختیار دارندگان سیزن‌پس بازی قرار خواهد داشت و بعد از یک هفته به‌صورت عمومی در دسترس همه قرار می‌گیرد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: