سازنده‌ی عنوان Cuphead به ساخت بازی‌های دو بعدی ادامه خواهد داد

توسط ماهان تیرداد در ۲۷ آبان ۱۳۹۶ , ۱۷:۴۳

یکی از بازی‌های مشهور و جنجالی منتشر شده در سال جاری، عنوان Cuphead ساخته‌ی استودیو MDHR بود. یک بازی اکشن‌پلتفرمر که سبک طراحی کارتون‌های دهه‌ی ۳۰ میلادی را با گیم‌پلی بازی‌های به اصطلاح «بکش و برو جلو» دهه‌ی ۸۰ میلادی همچون عنوان Contra را در هم آمیخته بود. به هر صورت این عنوان نظر منتقدان و مخاطبان بسیاری را جلب کرد و البته مخالفان بسیاری هم داشت. حال سازنده‌ی عنوان Cuphead اعلام کرده است که قصد ندارد به این زودی‌ها بازی سه بعدی بسازد! در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

به تازگی و طی یک مصاحبه با IGN، بنیان‌گذاران استودیو MDHR یعنی برادران«مولدِن‌هاور» (Moldenhaur)، به صراحت اعلام کردند که عناوین بعدی این استودیو همچنان به شکل دو بعدی خواهند بود و سبک گرافیکی آن‌ها دست‌خوش تغییر نخواهد شد. «جَرِد مولدن‌هاور» در این باره گفت:

بخش بزرگی از استودیو‌ی ما را عشق به سبک دو بعدی تشکیل می‌دهد. کمپانی‌های بسیاری کار خود را به سبک سه بعدی بردند و افراد زیادی وجود دارند که دیگر نمی‌توانند استعداد خود در سبک دو بعدی را به کار بگیرند. زمان همه‌چیز را دست‌خوش تغییر می‌دهد اما ما دوست داریم که همیشه بخشی از سبک دو بعدی بمانیم.

همچنین «چَد مولدن‌هاور» گفت:

کمپانی‌هایی که بازی‌های سطح اول می‌سازند هرگز کاری چندانی در این سبک انجام ندادند پس همین که ما می‌توانیم بازی‌هایی در این سبک بسازیم که شبیه کارتون باشند بسیار عالی است. پس ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که این سبک سنتی و کلاسیک انیمیشن و این رسانه‌ی سنتی را به همین شکل، در کار خود نگه داریم.

یکی دیگر از نکاتی که در این مصاحبه مطرح شده است وجود افراد توانمند بسیاری در سبک دو بعدی در میان کارمندان این استودیو است که به همین دلیل تغییر سبک به سه بعدی از نظر بنیانگذاران این استودیو کاری غیرعقلانی به حساب می‌آید. این خبر می‌تواند خیال طرفداران این بازی را از بابت دوبعدی بودن عناوین بعدی سازنده‌اش راحت کند، اما لازم به ذکر است که چیزی درباره‌‌ی حفظ طراحی هنری دهه‌ی ۳۰ میلادی گفته نشد و مشخص نیست که این سبک از طراحی را در عناوین بعدی این استودیو شاهد باشیم.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “سازنده‌ی عنوان Cuphead به ساخت بازی‌های دو بعدی ادامه خواهد داد”

  1. اینکه سبکشون و امضاشون رو تو بازی های آیندشون حفظ میکنن خیلی عالیه ولی امیدوارم تکرار مکررات نکنن و با ایده های جدید و متفاوت سراغ بازی های بعدیشون برن

    ۰ ۰