۶ برتر؛ توهمات یک دلقک | ترسناک‌ترین دلقک‌های بازی‌های ویدیویی

توسط فرنود محبوبی در ۱۷ آبان ۱۳۹۶ , ۱۸:۰۰

«فرانکلین روزولت» زمانی گفته بود: «تنها چیزی که باید از آن ترسید٬ خود ترس است». چیزی که مشخص است این است که او ظاهرا هیچ‌وقت در عمرش با یک دلقک رو به نشده بود؛ در ادامه با ترسناک‌ترین دلقک‌های بازی‌های ویدیویی همراه دنیای بازی باشید.

یکی از موفقیت‌های ادامه‌دار دلقک‌ها٬ حضور همیشگی آن‌ها در نوک هرم ترسناک‌ترین‌هاست و دلیل آن هم کاملا واضح است، با خنده‌های ترسناک و بوق‌های بزرگ و گوش‌خراش‌شان٬ یکی از نمادهای شادی دوران کودکی‌ را به یک کابوس وحشتناک تبدیل کرده‌اند. بازی‌هایی ویدیویی نیز در خلق این موجودات ترسناک و عجیب کم نگذاشته‌اند و در اینجا به شش تا از خوف‌ناک‌ترین دلقک‌ها٬ نگاهی می‌اندازیم.

(Kinky Pinky (NARC

NARC که در دهه ۸۰ میلادی عرضه شد٬ یکی از عناوین خشن در سبک پلتفرم به‌حساب می‌آید که در آن بازیکن فروشنده‌های مواد را پیدا می‌کند و می‌کشد. با اینکه کشتن معمولا بهترین روش برای از بین بردن مجرمان مواد مخدر نیست اما در یک بخش من کاملا حمایش می‌کنم: Kinky Pinky؛ یک دلقک دیوانه و تنها که به خوبی آدم‌ها را با چاقو سلاخی می‌کند. مشکل اینجاست که Kinky Pinky فقط یک نفر نیست. برخلاف باس‌های دیگر بازی او بدن ده‌ها دلقک دیگر را کنترل‌ می‌کند. تمام دلقک‌ها Kinky Pinky هستند و Kinky Pinky تمام دلقک‌ها است. با آن جیغ‌های ترسناک٬ این ارتش خوف‌ناک از دلقک‌ها لحظه‌ای را برای پریدن و قطعه‌قطعه کردن هدر نمی‌دهند. وقتی روی زمین افتاده‌اید٬ تنها مجبورید که به چاقو‌های‌شان خیره شوید و در لحظه مرگ خونین خود شاهد این موجودات که از کشتن لذت می‌برند٬ باشید.

(The Jester/Arkham (Devil May Cry 3

Arkham برای اینکه به یک شیطان تمام عیار تبدیل شود٬ اتفاقات درون Devil May Cry 3 را طوری رقم می‌زد که به هدفش منتهی شود. برای افراد معمولی٬ او با ظاهر یک مرد کچل قد بلند با دو رنگ چشم متفاوت ظاهر می‌شد؛ اما برای شکارچی شیاطین٬ دانته٬ اون به عنوان یک Jester (دلقک) ٬ با پوزخندی عریض٬ در لباسی تیره به رنگ‌های بنفش و قرمز است. Jester آن‌چنان هم ترسناک نیست. او به شدت زیرک است و کار‌هایش بسیار روی اعصاب است و لبخندی هم که همیشه روی صورتش است٬ وعده خنجری را می‌دهد که قرار است از پشت در کمرتان فرو کند. بسیار دوست دارد که از سایه‌ها بیرون بپرد٬ روح‌تان را بدزدد و سپس با یک کارد ریزریزتان کند؛ و این فقط صورت‌اش نیست که شما را می‌ترساند. نوع راه رفتن‌اش هم عجیب است: همیشه غیب می‌شود٬ خنده‌کنان می‌‌رقصد٬ روی سقف اسکی می‌کند و کلا حرکاتش غیرقابل پیش‌بینی است. Jester پتانسیل این را دارد که علاوه بر اینکه در بیداری روی‌ مخ‌تان باشد٬ در هنگام خواب هم دست از سرتان برندارد.

(Needles Kane (Twisted Metal

گاهی اوقات لازم نیست که برای ترسناک بودن٬‌ حتما آرام و زیرک باشید. گاهی تنها چیزی که لازم است یک دلقک با سری آتشین است. Needles Kane (که به اشتباه Sweet Tooth صدایش ‌می‌زنند) از لیست ترسناک‌ترین ویژگی‌ها تقریبا چیزی کم ندارد. دلقک؟ از ظاهرش پیداست. قاتل سریالی؟ از نوع حرفه‌ایش. ون بستنی فروشی ترسناک؟ مدل خوب‌اش را هم دارد. قبل از رقابت‌های Twisted Metal ٬ Kane یک قاتل سریالی محکوم به مرگ بود. با این‌حال٬ حتی صندلی الکتریکی اعدام هم نتوانست جلوی این دلقک را بگیرد. او جان سالم به در برد و مورد نفرینی قرار گرفت که تا آخر عمرش باید عذاب آتش جهنم را حس کند. حتی قبل از نفرین هم٬ Kane یک دیوانه وحشی بود و دست به کشتار افراد بی‌گناه می‌زد. هیکل درشت‌اش و سلاح‌های متنوعی که دارد او را تا حدی توقف‌ناپذیر می‌کند. بدتر از همه این است که او آدم بسیار پیگیری است. در Twisted Metal منتشر شده در سال ۲۰۱۲ میلادی او تمام تلاشش را می‌کرد تا یکی از قربانیان‌اش را که از دستش فرار کرده بود را پیدا کند.

(Pint-Sized Slasher (Fallout 3

برخی چیزهاست که واقعیت مجازی به هیچ‌وجه نباید سمتش برود٬ مثل گیرانداختن مردم در یک فانتزی مرگبار که درش یک دلقک دیوانه دست به کشتار میزند. Pint-Sized Slasher یک قاتل سریالی کودکان است که ماسک دلقک را به صورت می‌زند و با یک چاقو قصابی در Tranquility Lane دست به کشتار می‌زند. Pint-Sized Slasher برای یک دانشمند دیوانه به نام Dr. Stanislaus Braun خدمت می‌کند. این دکتر مهربان، شهروندان Tranquility Lane را در چرخه‌ای پایان‌ناپذیر از درد و رنج در محیطی مجازی قرار داده است. آن‌ها در این دنیا گیر کرده‌اند و تنها چیزی که ‌می‌دانند این است که Slasher هر دفعه آن‌ها را پیدا می‌کند و می‌کشد. ماسک عجیب این قاتل کافی است تا همه افراد را به فرار و قایم شدن وادار کند. متاسفانه در این واقعیت مجازی جایی برای قایم شدن وجود ندارد؛ فقط باید منتظر مرگ باشید.

(Beppi the Clown (Cuphead

شاید Beppi در میان این دلقک‌ها تازه وارد باشد ولی در این مدت کوتاه کاملا به خوبی نشان داده است که لیاقت حضور در این لیست را دارد. اکثر دلقک‌هایی که در این لیست وجود دارند ترسناک٬ خوف‌ناک و روی اعصاب هستند٬ یا حداقل براساس قوانین فیزیک عمل می‌کنند. Beppi در نبردش با کله فنجانی (Cuphead) به طور مداوم در حال تغییر است و تمام قوانین نیوتون را به چالش می‌کشد. حتی زمانی که از یک شیطان بادکنکی به یک چرخ‌وفلک کابوس‌وار تبدیل می‌شود٬ لبخند شیطانی‌اش  که بین حس لذت و درد گیر کرده است٬ از روی صورتش محو نمی‌شود. در این نبرد٬ به نظر می‌آید که Beppi از اذیت کردن و بازی کردن با Cuphead لذت می‌برد اما درد درونش را می‌توان با نگاه کردن به پوزخند مخوفش فهمید. خودتان نگاه کنید:

او لذتی نمی‌برد. در تمام لحظات زندگیش در عذاب است و تمام این نبرد راهی است برای خلاصی از این عذاب، اما این روش آن‌طور که می‌خواهد پیش نمی‌رود. تمام زندگی‌اش را درد فرا گرفته است٬ به همین خاطر آن را سر کله فنجانی و دنیای اطرافش خالی می‌کند. با تمام احترامی که به دلقک‌ها دارم٬ مطمئنا دوست ندارم با Beppi در مهمانی یا جشن تولدی روبه رو شوم.

(Kefka (Final Fantasy VI

نفرت٬ تنها کلمه‌ای که می‌تواند Kefka را توصیف کند. او از یک جنرال دیوانه و دم‌دمی مزاج به یک شیطان بی‌رحم و پوچ‌گرا که خواستار نابودی موجودات است٬ تبدیل شد. برای Kefka یک روز خوب شامل زنده سوزاندن سربازان٬ مسموم کردن منبع آب یک شهر و استفاده از یک اشعه مرگبار برای نابودی کل سیاره می‌شود. به عنوان یک جنرال مورد اعتماد Emperor Gestahl ٬ او این قدرت را دارد تا رویاهای ویرانگرش را به واقعیت تبدیل کند. او یک دلقک پرنفوذ است و در سایه‌ها مخفی نمی‌شود٬ با کارد مردم را تکه‌تکه نمی‌کند یا یک شهربازی ترسناک نمی‌سازد.

ترسناک بودن Kefka از فلسفه‌اش نشأت می‌گیرد. اهمیت ندادن‌اش به زندگی انسان‌ها و نفرت‌اش از هر چیزی که خوب است. هر دفعه که صدای خنده بلندش را می‌شنویم٬ به ما یاد‌آوری می‌کند که زندگی برای او جوکی بیش نیست. در یکی از بخش‌های Final Fantasy او می‌پرسد: «چرا این‌قدر آدم‌ها به زندگی وابسته‌اند در صورتی که می‌دانند روزی می‌میرند؟ می‌دانند که روزی همه این‌ها بی معنی خواهد شد؟» یک دیوانه چاقوکش وحشتناک است٬ یک دلقک با چند ظاهر مختلف هم یک کابوس تمام عیار است٬ یک دلقک رقصان هم همیشه روی اعصاب است اما کسی در حالی که لبخند می‌زند٬ به شما بگوید زندگی بی‌معنی است و جهان نابود خواهد شد٬ هر سه این‌هاست.

آیا دلقک دیگری هم است که شما را ترسانده باشد و از این لیست جامانده باشد؟ پس حتما او را با ما به اشتراک بگذارید تا با این موجودات دلهره‌آور بیشتر آشنا شویم. راستی به نظرتان Joker هم باید در این لیست باشد؟

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “۶ برتر؛ توهمات یک دلقک | ترسناک‌ترین دلقک‌های بازی‌های ویدیویی”

  1. متن جالب بود. خسته نباشید!
    اما آخه چطور اسم دلقک رو میارید و جوکر تو لیستتون نیست؟ :11: :27:
    این چه طرز لیست تهیه کردنه برادر من؟! :27:

    ۳ ۱