این هفته چه بازی‌هایی منتشر شد؟ | بازی‌های هفته سوم مهرماه ۱۳۹۶

توسط علی فتح‌آبادی در ۲۱ مهر ۱۳۹۶ , ۱۶:۰۰

هفته سوم مهرماه هم از راه رسید و آرام آرام عناوین پرهایپ و AAA نیز دارند از راه می‌رسند و سر از خانه‌هایمان در می‌آورند. با اهتمامی تمام‌وقت، قصد اشغال تمامی روزمره و هستی‌مان را دارند، از زندگی ساقطمان می‌کنند و در دنیای شگفت‌انگیز خودشان حل‌مان می‌کنند و ما نیز که عاشق این رخداد خانمان برانداز و سراسر لذت هستیم. با معرفی بازی‌های منتشر شده در این هفته همراه دنیای بازی باشید.

پیش به‌سوی اورک‌کشی و نمسیس‌بازی

بازی‌های خوبی این هفته سر از فروشگاه‌ها و مانیتورهایمان درآوردند. بعد از «فورتزا موتوراسپورت ۷» که اوایل مهر عرضه‌ شد، نوبت یه یکی دیگر از بازی‌های موردانتظار فصل AAAها، یعنی «سرزمین میانه: سایه جنگ» (Middle Earth: Shadow Of War) رسید. هارمونی «کیش قاتل»، «بتمن آرخام» و رمان‌های جاویدان «تالکین» باری دیگر با هنر استودیو Monolith گرد هم آمده‌اند تا دوباره علاقه‌مندان را راهی سرزمین دوست‌داشتنی میانه، و به‌طور خاص، «موردور» و تباهی عظیم‌اش بفرستند. سوار بر امواج ماجراجویی و اورک‌کشی بکنند و با نسخه ارتقا یافته سیستم فوق‌العاده نمسیس (Nemesis) قسمت قبلی، قند در دل طرفداران آب بکنند. بگذارید چکاچک شمشیرهایمان ترس را در دل دشمنان‌مان بیفکنند. این اثر را می‌توانید بر روی PlayStation 4, Xbox One و رایانه‌های شخصی تجربه کنید.

ساعت‌ها سرگرمی خالص در انتظارتان است

اجازه بدهید اندکی از هیاهو و قشقرقی که مونولیت ایجاد کرد فاصله بگیریم و اندکی سر به سوی آرامش بگردانیم. دیگر بازی که این هفته عرضه‌ شد، مستقل مورد انتظاری، با نام «کلاهی در زمان» (A Hat In Time) بود. یک پلتفرمر سه‌بعدی بسیار خوش‌ساخت، با گرافیک کارتونی خیره‌کننده و طراحی مراحل عالی. خصوصا در زمانه‌ای که این سبک در غیاب بزرگان‌اش، در رکودی بد سیر می‌کند و به‌جز بازسازی «رچت و کلنک» که پارسال عرضه‌ شد، محصول قابل‌توجهی را در این ژانر شاهد نبودیم. حتی اساتید این سبک و خالقان اصلی بازی «بانجو و کازویی» هم با عنوان «یوکا- لایلی» نتوانستند نفسی تازه در این سبک بدمند. همین موضوع، اهمیت و جذابیت «کلاهی در زمان» را بیشتر می‌کند و چه‌قدر خوب که سازنده‌های جوان این عنوان توانسته‌اند اثری با این کیفیت و درجه سرگرم‌کنندگی خلق بکنند و بهترین استفاده ممکن را از این دریای کم‌فروغ ببرند. این اثر را می‌توانید برای PlayStation 4, Xbox One و رایانه‌های شخصی تهیه کنید.

چه‌چیز لذت‌ بخش‌تر از به‌بار نشستن زحمات‌تان است «؟» هم به معنای انتزاعی، هم عینی «!»

نسخه «نینتندو سوییچ» بازی محبوب و پرطرفدار Stardew Valley نیز این هفته راه‌اش را به‌سوی این کنسول جوان گشایید و دارندگان این کنسول را نیز به محبت داشتن‌اش نایل گردانید. عنوانی که بسیار یادآور سری نوستالژی و شورانگیز Harvest Moon و خصوصا نسخه اولش که برای اولین پلی‌استیشن عرضه‌ شد است. اگر سوییچ دارید و هنوز فرصت نکرده‌اید تا کشاورز درون‌تان را بیدار بکنید، الان وقتش است. این بازی پیشتر بر روی PlayStation 4, Xbox One و رایانه‌های شخصی نیز عرضه‌ شده‌است.

شیرازه کلی بازی «!»،  فقط مواظب‌ باشید که دامن‌گیر خودتان نشود

بازی بعدی نه این هفته، بلکه دو هفته پیش عرضه‌ شد. ولی به‌دلیل کم‌توجهی که به آن شده، صلاح دانستم تا در این متن اشاره‌ای هم به آن داشته‌ باشم تا بلکی افراد بیشتری با آن آشنا بشوند. عنوان جدید شرکت Devlolver Digital با نام «ویرانگر» (Ruiner) که ترکیب دل‌نشینی از اکشن خشن و سریع Hotline Miami، استراتژی و خلاقیت مبارزه‌های Transistor و جنبه‌های مختلف آثار سایبرپانک اعم از استفاده از تاریکی و سایه، کوچه‌ پس کوچه‌های نمور و ساختمان‌های مهیب و بلند و صدالبته دودی سایلنت هیلی! بازی مذکور همان‌قدر که سریع و دیوانه‌وار است، سخت و چالش برانگیز نیز هست و قرار است حسابی شما را در گیم‌پلی مستمر خودش حل بکند. این بازی برای PlayStation 4, Xbox One و رایانه‌های شخصی عرضه شده‌است.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: