تمامی دارندگان حساب کاربری یاهو هک شده‌اند!

توسط سهیل حسینی در ۱۶ مهر ۱۳۹۶ , ۱۸:۰۹

اوایل سال جاری، شرکت یاهو اعلام کرد که یک میلیارد حساب کاربری آن‌ها هک شده است که موجب نگرانی بسیاری میان کاربران شد. امروز نیز یاهو اعلام کرد وضع از این بدتر بوده و تمام ۳ میلیارد حساب‌ کابری این شرکت به خطر افتاده است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید

یاهو با انتشار خبری اعلام کرد «شرکت یاهو با کمک کارشناسان خارجی، اطلاعاتی را به دست آورده است که نشان می‌دهد تمامی حساب‌های کاربری یاهو طی نقص و نفوذی که در آگوست ۲۰۱۳ صورت گرفت، تحت تأثیر قرار گرفته‌اند». یاهو گفت داده‌ها و حساب‌های دزدیده شده شامل کلمات رمز عبور، کردیت کارت یا اطلاعات بانکی افراد نمی‌شود.

به عنوان یک مقایسه، سه میلیارد حساب هم شده حتی از ترکیب کاربران شبکه‌های فیس‌بوک، توئیتر و اینستاگرام نیز بیشتر است. این بزرگ‌ترین هک در طول تاریخ بوده که تنها برای یاهو این اتفاق افتاده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۴ هم مورد حمله قرار گرفت و اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر به خطر افتاد.

هم‌چنین، شرکت «ورایزون»، که سهام بزرگ شرکت یاهو را در اختیار دارد که در زمان خرید این شرکت، مشکلاتی را به وجود آورد. ورایزون در اصل برای خرید یاهو، قیمت ۴.۸۳ میلیارد دلار پرداخت کرد، اما این قیمت پس از بروز مشکلات و هک در شبکه یاهو، قیمت را به ۳۵۰ میلیارد دلار کاهش داد.

«چاندرا مک‌ماهون»، مدیر اطلاعات و امنیت شرکت ورازیون در بیانیه‌ای اضهار داشت که «ورایزون» متعهد به بالاترین استانداردها در زمینه مسئولیت، شفاف‌سازی و فعالیت مداوم برای اطمینان از سلامت و امنیت کاربران و شبکه‌های خود بوده و در یک چشم‌انداز در حال رشد در زمینه تهدید‌های اینترنتی است. مک‌ماهون در پیامی دیگر اضهار داشت که سرمایه‌گذاری آن‌ها در یاهو این اجازه را به تیم آن‌ها می‌دهد تا اقدامات مهمی را برای افزایش سطح امنیت و هم‌چنین از تجربه و منابع ورایزون هم بهره‌مند شوند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: